Twee ex-Spartanen De Fretes en De Bert vinden nieuwe club De Lange krijgt kans op stageplek bij Katusha BARRY VAN DER HOOFT 23 Spui raakt nog veel spelers kwijt Topscorer kiest voor een overgang naar De Noormannen. Badr Belhadj wisselt ook op de laatste dag van de overschrijvingstermijn van club. zv Column Op weg naar Deventer werd woensdag nog maar eens duidelijk dat de tijd vliegt. Istvan Bakx, zijn vader Alex en ik constateerden ineens dat het alweer tien jaar geleden was dat de aanvaller net naast deelname aan de Olympische Spelen in Peking greep. Nog geen jaar nadat Bakx hoofdklasser Hoek had verruild voor KV Kort- rijk, kwam hij op de radar van Foppe de Haan. De bondscoach nam Bakx op in zijn voorlopige selectie. Hij haalde vervolgens de laat ste voorselectie, die uit 22 spelers bestond. Bij een EK of WK was hij meegegaan, maar op de Olympische Spelen mocht de se lectie maar uit achttien spelers bestaan. Bakx viel op het laatste moment af. In het nieuwe sei zoen werd hij opgeroepen voor Jong Oranje. Tegen Zwitserland zat hij een hele wedstrijd op de bank, voor de volgende interland kreeg hij opnieuw een uitnodi ging. Bakx kampte echter met een liesblessure en moest tot zijn grote spijt afzeggen. Het was, achteraf gezien, misschien wel een cruciale periode in zijn car rière, constateerde hij woensdag ook zelf. „Foppe had Royston Drenthe toen gepasseerd", wist Bakx nog. „Als ik fit was geweest, had ik misschien wel gespeeld. En dan had het zomaar anders kunnen lopen." Want stel je voor: de tot dat moment in Nederland vrij onbe kende Bakx had die wedstrijd de pannen van het dak gespeeld. Dan waren clubs wakker gescho ten en had een middenmoter uit Het loopt zoals het loopt, weet hij de eredivisie hem misschien wel vastgelegd. Het liep anders. Bakx ging na dat seizoen met zijn trai ner Hein Vanhaezebrouck mee naar Racing Genk. De aanvaller tekende voor drie jaar maar Van haezebrouck werd in november al ontslagen. De trainers die daarna bij Genk aan het roer stonden, hadden Bakx niet no dig. Hij werd een paar keer ver huurd, speelde vooral in de Jupi- ler League en werd daar een ge waardeerde speler, een man van de assist, die zelf ook af en toe zijn goaltjes meepikte. Istvan Bakx is één van de meest relaxte profvoetballers die ik ken. Het loopt zoals het loopt, weet hij, de nuchtere Zeeuw. Maar hij weet ook dat je op de juiste momenten soms een beetje geluk moet hebben. Voor de Spelen van Peking stond hij op de standby-lijst, met onder anderen Aissati, Bruins, Brama, Donk en Lens. Spelers die alle maal mooie buitenlandse avon turen hebben gekend. Dat zou Bakx, die komend sei zoen voor Go Ahead Eagles speelt, ook nog wel eens willen. Misschien komt het er nog van. Met een klein beetje geluk. De Fretes trainde mee bij de belof ten van Roda JC en liet een goede indruk achter. Hij koos echter voor een overstap naar Jong NAC, ook vanwege de reisafstand tus sen Middelburg en Breda. Jong NAC wordt komend seizoen ge traind door Frank van Kempen, die overkomt van Sparta en De Fretes goed kent. Hij werkte eer der met hem samen bij Sparta on der 19 en de beloftenploeg. Net als De Fretes kregen ook Jelle Klap (21) en Stefan de Bert (19) te horen dat er voor hen ko mend seizoen geen plek meer is bij Sparta. Klap, die vorig seizoen Goes voor Jong Sparta verruilde, was onlangs op stage in Duitsland maar dat leidde niet tot een con tract. De Bert heeft wel al een nieuwe club gevonden. De verde diger uit Vlissingen speelt ko mend seizoen voor Jong PEC Zwolle. De afgelopen maanden maakten veel voetballers al bekend over te stappen naar een nieuwe club. Toch zijn er altijd spelers die tot het laat ste moment wachten om nog over schrijving aan te vragen naar een andere vereniging. Zoals Marlo Jan- nisse, van wie gisteren - op de laat ste dag van de overschrijvingster mijn - bekend werd dat hij RCS verruilt voor De Noormannen. Janisse was dit seizoen in de derde klasse namens RCS goed voor 28 doelpunten. Voor De Noor mannen, dat via de nacompetitie naar de derde klasse promoveerde, is de aanvaller een welkome ver sterking. Komend seizoen staat Ja nisse dus met zijn nieuwe liefde te genover zijn oude club. De spits was overigens niet de enige die pas gisteren besloot over te stappen. Badr Belhadj, speler van GPC Vlissingen, maakt de overstap naar de zaterdagtak van VC Vlissin gen. Hicham El Kaddouri, ploegge noot van Belhadj bij de zaalvoetbal ploeg van Groene Ster Vlissingen, bewandelde een dag eerder al pre cies dezelfde, korte weg. De afgelopen dagen kwamen er nog veel meer overschrijvingen door. Opvallend was dat Spui nog veel voetballers kwijtraakte. Daar door besloot de ervaren Ruud Hoogesteger zijn overschrijving in te trekken en bij Terneuzense Boys te blijven. Bij de hoogste spelende clubs bleef het rustig. Zij deden al veel eerder zaken en denken de se lectie op orde te hebben. De overschrijvingen van de hoogst spelende clubs: Zaterdagvoetbal. Derde divisie, Hoek. Nieuw: Gianni Tiebosch (Baronie). Gert-Jan van Leiden (ADO'20), Lionel Fitsch (Baren- drecht), Jonathan Constansia (Hal steren), Yves Nyemb (Vlissingen), Kyle Doesburg (ASWH), Sven Mbi- kulu (geen club), Levi Mombarg (Zeelandia Middelburg). Weg: Niek van Sprundel (Aardenburg), Bram Leroy (Mandel United), Birgen Martens (Sint-Denijs Sport), Aaron Verwilligen (Temse), Ruben Be- suyen (Goes), Douwe Zeegers (Maldegem), Stef de Backer (Racing Gent), Yoshi Verbrugge (FC Meet jesland), Titas Vitukynas (nog on bekend), Sascha Beshliaha (nog on bekend). Eerste klasse. De Meeuwen. Nieuw: Yannick van de Woestijne (Goes), Stijn Luteijn (Zeelandia Middelburg), Jesper de Vlieger (GPC Vlissingen). Kloetinge. Nieuw: Guus de Leeuw (Yerseke), Nando Pijnenburg (Goes), Koen van de Berge (Bruse Boys). Weg: Matthew Lentink (Zeelandia Middelburg), Mark Schuit (Baronie), Tom de Bonte (Halsteren), Joel Dekker (Yerseke), Rowan Amperse (SSV'65). Zondagvoetbal. Derde divisie, Goes. Nieuw: Mart de Kroo (Vlis singen), Jarreau Manuhuwa (Vlis singen), Steve Schalkwijk (Vlissin gen), Ruben Besuyen (Hoek), Roy- cel James (Halsteren), Ahn Hiep Nguyen (Sparta), Jesse Bank (Kloe tinge, jeugd). Weg: Raymond Wolff (Vlissingen), Jan Paul van Hecke (NAC Breda), Nando Pijnenburg (Kloetinge), Francis Kabwe Manen- gela (Halsteren), Yannick van de Woestijne (De Meeuwen), Corné de Jonge (Luctor Heinkenszand), Thijs Rentier (Duiveland). Hoofdklasse. VC Vlissingen. Nieuw: Rick Balk (Arnemuiden), Dennis Tukker (Zeelandia Middel burg), Raymond Wolff (Goes), Vjeko Krezo (Jong Ambon), Jiri van den Hemel, Samarony Goossens, Dion Aerssens, Miquel Crucq, Ti- amo Roose (allen JVOZ), Josimar Pattinama en Abdoe Abdenbi (bei den Halsteren), Etienne Mallie (Walcheren), Saïd Bouzambou (Terneuzen), Soufyan Bousantouh (Lierse SK). Weg: Daniël Jansen en Geraldi Geerman (Zeelandia Mid delburg), Mart de Kroo (Goes), Jar reau Manuhuwa (Goes), Steve Schalkwijk (Goes), Yves Nyemb (Hoek), Hoessein Bouzambou en Giovanni Siereveld (stoppen), Ibra- him Eryürük (FC Axel), Joan van Belzen (Arnemuiden), Joey dos Santos (Arnemuiden). De Wattmeister Challenge is een competitie die uit meerdere voor rondes bestaat. De tien renners die in de voorrondes het hoogste wat tage per kilogram hebben wegge trapt, mogen naar de fmale in Am sterdam. Gisteren was de laatste kwalificatiemogelijkheid. De Lange was bij de eerste voor ronde (maart) de beste met een score van 5,56 watt per kilogram. Omdat die score niet genoeg was voor een finaleplek waagde hij in de laatste voorronde een nieuwe po ging. Met succes: hij trapte 6,12 W/kg. Daarmee noteerde de renner van Metec-TKH de hoogste score van iedereen. Hij hield Jeen de Jong (6,11 W/kg) net achter zich. In de finaleronde gaan alle scores weer op nul. Mocht De Lange ook dan het hoogste wattage per kilo gram wegtrappen, dan mag hij vanaf 1 augustus stage lopen bij Ka tusha. Bij de Zwitserse formatie staan onder meer de Duitser Marcel Kittel en de Rus Ilnur Zakarin on der contract. Vorig jaar vond de eer ste Wattmeister Challenge plaats. Toen ging de Zuid-Hollander Piotr Havik met de zege en het stagecon tract aan de haal. zaterdag 16 juni 2018 @Barryvdh9 Beeteaeluk '4 Nazario de Fretes heeft een nieuwe club gevonden. De 19- jarige aanvallende middenvel der uit Middelburg speelt ko mend seizoen bij de beloften van NAC Breda. De Fretes speelde de afgelopen elf sei zoenen in de jeugd van Sparta. Komend seizoen was er geen plek meer voor hem bij de Rot terdamse club, waardoor hij op zoek moest naar een nieuwe uitdaging. Barry van der Hooft Middelburg Topscorer Janisse vertrekt bij RCS Barry van der Hooft Vlissingen Marlo Janisse verruilt RCS voor De Noormannen. FOTO RUBEN OREEL Op de website van deze krant kunt u het volledige overzicht van het zaterdag- en zondagvoetbal terugvinden. Wielrenner Thijs de Lange strijdt op 11 juli in het Velodrome in Am sterdam om een stagecontract bij WorldTour-ploeg Katusha-AI- pecin. De renner uit Kattendijke plaatste zich met het hoogste wattage per kilogram lichaams gewicht voor de finaleronde van de Wattmeister Challenge. Arwin Willemsen Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59