tl II t 21 promoveren was dit seizoen geen noodzaak, zegt de voorzitter. „Maar als we die stap komend seizoen wel kunnen zetten, moeten we er op voorbereid zijn. Dan gaan we er voor. Het lastige is wel datje de jon gens die je opleidt, op een geleide lijke manier de stap naar het eerste wilt laten maken. Maar die jongens zijn helemaal niet met de geleide lijke weg bezig. Die willen naar het eerste en het liefst zo snel mogelijk. Terwijl een jaartje in het tweede, in de reserve hoofdklasse, soms heel erg goed kan zijn voor de ontwik keling van een speler." Iedere jeugdspeler bij Kloetinge moet op zijn of haar eigen niveau het maximale uit zijn beleving bij de club kunnen halen en plezier in het spelletje hebben. Bij de hoogst spelende teams willen ze de kinde ren van jongs af aan een manier van denken laten ontwikkelen, waar door ze weten wat het is om in een opleidingselftal te spelen. „Daar heb je dus een trainer voor nodig die weet wat er van een kind kan worden gevraagd", zegt Zwam- born. „Als ze in de Onder 17 of On der 19 komen, moet je een bepaald gedrag zien waaruit blijkt dat ze weten wat er bij komt kijken. Als je dat gedrag niet ziet en je wilt het op die leeftijd nog veranderen, dan ben je te laat. Ouders spelen daar ook een belangrijke rol in. Die moet je eigenlijk mee opvoeden. En de jongens die het niet halen, moeten wel een goede tijd hebben gehad. Die moeten later zeggen: 'We heb ben goede trainers gehad, mooie dingen meegemaakt en veel ge leerd. Kloetinge is mijn club'." Hoe kijkt het drietal nu naar de toekomst van de jeugdopleiding? Kees Zwamborn: elftal naar de Over drie, vier jaar moeten we toch wel een wezenlijke verandering zien „Over drie, vier jaar moeten we toch wel een wezenlijke verande ring zien. In het gedrag van de spe lers maar natuurlijk ook in het ni veau van het spel. Dat moeten we elkaar opleggen, daar moet duide lijk verandering zichtbaar zijn." Willy Lund: „Komend seizoen moeten we weer een aantal stappen zetten, met z'n allen." Jan-Kees de Bruine: „Het gaat al heel goed. Maar we weten dat we onszelf nog kun nen en moeten verbeteren. Maar dat is een proces van een aantal ja ren. Daarbij moet je niet altijd vriendjes van elkaar zijn, maar kun nen discussiëren en elkaar beter maken." We merken dat grote bedrijven best willen investeren in de jeugd elftal graag naar een hoger niveau brengen. Voor de jeugdoplei ding hebben we genoeg spon sors. We merken dat grote bedrijven best willen in vesteren in de jeugd, als er een duidelijk plan ligt en er een idee achter zit. We zijn blij met wat er nu wordt neergezet, maar er moet ook voor continuïteit wor den gezorgd." Zwamborn: „Het bestuur ver dient een com pliment. Ze zijn meegegaan in een bepaalde ge dachte. Er zijn ook meer fi nanciën vrij gemaakt voor de jeugd. In het verleden werd er vooral naar namen ge keken, daar stond een vergoeding tegen over en we gingen weer. Nu is het anders." De doelstelling is om met het eerste zaterdag 16 juni 2018 EB? Kloetinge heeft ook vijf teams met meisjes. JVOZ-speler Tijs Verstraete (links) test de kwaliteit van het shirt van Ricardo Tange, speler van Kloetinge J013-1. FOTO'S RON QUINTEN -Kees Zwamborn Een jeugdspeler van Kloetinge stijlvol in actie. - Jan-Kees de Bruine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57