O CD O Bi M 20 Z Zilver voor judoka Kroonen op EK Geen dubbelf inale voor Kerkhove i Zeeuwse ID-renners prolongeren NK-titel Kees Zwamborn vindt dat zijn club komend seizoen een 'unieke trainersstaf heeft bij de jeugd. Zelf wordt de technisch manager trainer van de J015-1. Minimaal drie divisieteams Hulstenaar Rob Kroonen heeft op het Euro pees kampioenschap judo voor veteranen zil ver gewonnen. De vijftigjarige Zeeuws-Vla ming, die uitkomt in de klasse -too kilo, moest in Glasgow in de finale zijn meerdere erkennen in de Moldaviër Viorel Marinescu. In zijn drie eerdere partijen won hij van een Oostenrijker, een Brit en een Fransman. Kroonen doet al lang mee in het veteranencir- cuit. Zijn meest aansprekende resultaat is zijn zilveren medaille op het wereldkampioen schap van 2015 in Amsterdam. Voor tennisster Lesley Kerkhove was de halve finale het eindpunt bij het dubbeltoernooi in Rosmalen. De Zierikzeese, die samenspeelt met de Wit-Russische Lidzija Marozava, ver loor in twee sets van Demi Schuurs en de Bel gische Elise Mertens: 6-4 6-3. Verrassend was de nederlaag niet. Kerkhove en Marozava wa ren bij het grastoernooi als derde geplaatst, terwijl Schuurs en Mertens als eerste zijn in geschaald. Tot 4-4 in de eerste set ging het ge lijk op. Daarna verloren Kerkhove en Maro zava één keer hun opslag en was het meteen 6-4. In de tweede set ging het hard: via 3-0 werd het 5-1. Aan het einde stribbelden Kerk hove en Marozava nog een beetje tegen, maar een nederlaag konden ze niet voorkomen. Jong Ambon VOETBAL JEUGD HEEFT DE TOEKOMST Joannathan Duinkerke en Irma van Duyn mo gen ook komend jaar in de Nederlandse kam pioenstrui rijden. Bij het NK wielrennen voor ID-renners in Steenbergen veroverde het duo andermaal de nationale titel. Duinkerke kreeg Leon Brinksma uit Sneek en Davy Mertens uit Oudenbosch met zich mee het podium op. De renner uit Goes kroonde zich eerder dit sei zoen onder meer al tot winnaar van de Om loop van Borsele. Van Duyn was bij de vrou wen de betere van Roxanne de Boeff uit Dor drecht (tweede) en Naomi Schouten uit Breda (derde). De renster uit Schoondijke domi neert het Nederlandse ID-wielrennen al jaren bij de vrouwen. Net als Duinkerke schreef ze dit seizoen onder meer de Omloop van Bor sele op haar naam. Arjan Poleij ij zijn aanstelling als technisch manager van de club, draaide lKees Zwamborn er in september 2016 niet omheen. „Ik vind dat Kloetinge is afgegleden", zei de oud-trainer van onder meer FC Den Bosch en NAC destijds. Kort samengevat: het ging zoals het bij zoveel ama teurclubs gaat. „Er was een jeugd afdeling maar geen jeugdoplei ding." Nu, bijna twee jaar verder, is duidelijk dat Kloetinge met de jeugd een aantal flinke stappen heeft gezet. Zwamborn: „We heb ben nu een voor amateurbegrip pen vrij unieke trainersstaf weten samen te stellen." Hij schuift in de ochtenduren aan in een restaurant in Goes, samen met voorzitter Jan-Kees de Bruine en Willy Lund (trainer van Kloe tinge JOt9-t en technisch jeugd- coördinator) om te praten over waar Kloetinge nu staat. Het gaat al snel over de nieuwe trainersstaf, waar de 66-jarige Zwamborn zelf ook deel van uit gaat maken. „Diederik Hiensch zou de JO15-1 gaan doen, maar wilde toch liever met iets ou dere jeugd werken", legt Zwam born uit. „Hij gaat nu de JO17-1 doen. Willy blijft trainer van de JO19-1, Salim Sandee krijgt de JO14- 1 onder zijn hoede, Rien de Bruine gaat bij de JO13-1 aan de slag en Wybrand Boonstra keert na een jaartje afwezigheid terug bij de JO11-1. Omdat er nog een plek open was bij de JO15-1, die we moeilijk ingevuld kregen, heb ik besloten zelf dat team te gaan trainen." Daardoor heeft Kloetinge, zoals de technisch manager het om schrijft, 'zelfs landelijk gezien een fantastische trainersstaf. Zwam born: „Bij een amateurclub is het hartstikke moeilijk om dat voor el kaar te krijgen. Ik weet uit ervaring dat het zelfs binnen jeugdacade- mies heel erg lastig is, omdat het jeugdtrainer zijn een specifiek vak is. Je hebt er behoorlijk wat kennis voor nodig." Willy Lund zit nu al een tijdje bij Kloetinge, maar is volgens Zwam born één van de meest leergierige trainers. „We zijn ook heel blij dat Diederik Hiensch terugkeert bij de DIT SEIZOEN club en Rien de Bruine vinden wij in potentie een goede jeugdtrainer. Vanwege zijn manier van denken is het de ideale man om, tussen ons in, mee te nemen. Ik zie dit allemaal als een tweede stap op de weg die we twee jaar geleden zijn ingesla gen. We hebben alles aan boord om er een goede jeugdopleiding van te maken." Het draait bij Kloetinge overigens niet alleen om de standaardteams, benadrukt voorzitter De Bruine. „Doordat we nu in alle geledingen meer kwaliteit krijgen, willen we ook de trainers van de lagere teams naar een hoger niveau proberen te tillen. Ze moeten den ken: mijn collega heeft de kennis, daar kan ik iets van opsteken. En ge woon vragen stellen." Willy Lund speelt ook een voor name rol in het proces binnen de jeugdopleiding. „Voor ons is het een zoektocht. Hoe kunnen we onze 'recreatietrainers' - ik vind het overigens een lelijk woord - het be ste bedienen en vooral beïnvloe den? Natuurlijk kun je iedere maand een mailtje sturen. Maar hoe krijgen we het voor elkaar dat ze zich anders gaan gedragen op het trainingsveld en bij de wedstrij den? Dat is met ruim veertig jeugdteams best lastig. We zijn nog steeds zoekende hoe we daar meer invloed op kunnen uitoefenen. We hebben modules aan geboden van twee, drie avonden waardoor het niet te belas tend was voor de trainers. We hopen dat de ze er iets van hebben opgesto ken." Van de trainers van de standaard teams - en dan met name naast Zwamborn ook Hiensch, Boonstra en Lund - wordt verwacht dat ze komend seizoen ook invloed gaan uitoefenen naar beneden toe. Zwamborn: „Diederik komt niet al leen om te trainen, hij heeft een groter pakket gekregen. Bij Wybrand zit dat al in hem. Eigen lijk moeten we straks vier beïnvloe- ders hebben. Dat is echt belangrijk, want ik zie nu geregeld op zaterdag hoe het niet moet. Dan staan er bij een team van de jongste jeugd in to taal vier coaches langs de kant, in clusief een paar ouders. Ze doen heel druk en roepen van alles naar die kinderen, om maar te winnen. Laat ze toch gewoon lekker spelen!" Zo'n ervaren trainerskorps bij de jeugd, daar zit ook een kosten plaatje aan. Is dat op te hoesten voor de vereniging? „Dat gaat goed", zegt Jan-Kees de Bruine. „Een beperkt aantal opleidingstrainers ontvangt een vergoeding. We hebben na tuurlijk, in vergelijking met andere clubs, ook nog een doelstelling met het eerste team. We willen oplei den en tegelijkertijd ook het eerste Hoe krijgen we het voor elkaar dat trainers zich anders gaan gedragen? zaterdag 16 juni 2018 ZY JUDO TENNIS Lesley Kerkhove en Lidzija Marozava (rechts), fototimcolijn WIELRENNEN Dieter Staelens en en Nelleke Baldé maak ten hun favorietenrol volledig waar in de derde triatlon van Wilhelminadorp. Na de start in het havenkanaal nam zwemster Nikita van den Ouden de leiding. Remy Vasseur volgde al op geruime afstand. Op de 20 kilometer fietsen was Staelens op zijn carbonfiets heer en meester en kon met ruime voorspong aan de afsluitende 5 kilometer lopen beginnen. Hij fi nishte al na 57 minuten en 59 seconden. Chris Steenbakker verraste met de tweede plaats in 59.32, net voor Vasseur. Nelleke Baldé moest weer aan een inhaalrace beginnen en deed dat met verve. Ze won in 1.06.33 en bleef Nikita den Ouden bijna drie minuten voor. Voetbalvereniging Jong Ambon viert vandaag het zes tigjarig bestaan met verschillende activiteiten. Van ochtend komt de jeugd in actie, om 13.00 uur (vetera nen) en 15.00 uur (eerste elftallen) speelt Jong Am bon tegen FC Am- boina, een be vriende Molukse club uit Assen. De dag wordt om 19.00 uur afgeslo ten met een duel tussen een Zeeuwse selectie van oud-spelers en een Molukse selectie, met onder andere Ton Pattinama (foto) in de gelederen. i In de Ronde van Oud-Vossemeer moest Arjan Poleij genoegen nemen met de derde plaats. De koers werd gekenmerkt door veel ont snappingspogin gen. De inwoner van Kruiningen maakte deel uit van een kopgroep van drie en werd in de sprint derde. o. Kloetinge zet volgende stap met opleiding Barry van der Hooft Kloetinge Voetbalvereniging Kloetinge had dit seizoen 46 jeugd- teams in competitie, inclu sief vijf meidenteams. De J019-1 van trainer Willy Lund werd kampioen van de vierde divisie en promoveert dus naar de derde divisie. De J017-1 speelt vandaag een beslissingswedstrijd tegen TSC om in de vierde divisie te blijven, de J015-1 is kampioen geworden van de hoofdklasse en gaat dus naar de derde di visie. De J013-1 eindigde als achtste in de derde divisie, de J011-1 is zevende geworden in de Brabantse hoofdklasse. - Willy Lund

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56