WEER EVEN THUIS i\ I 19 Aan de Boogerdweg 6 in Moriaanshoofd kon je als jochie heel wat avonturen beleven. Anton de Kan (31) is maar wat blij dat hij mocht opgroeien op het mooiste plekje van Zeeland. ■wK» Het huis was voorheen een dienstwoning die bij het gemaal hoorde. Later is het flink uitgebouwd tot de mooie villa die het nu is. „Mijn ouders, zus en ik ver huisden ernaartoe op mijn zevende verjaardag. We woonden eerst in Zie- rikzee en daarvoor kwamen mijn ou ders altijd al op vakantie naar Zee land. Tot het moment dat ze bedach ten: 'Waarom twee weken per jaar naar Zeeland met vakantie als je ook het hele jaar op zo'n mooie plek kunt wonen?'" Van Plan West in Zierikzee naar de middle of nowhere, dat was voor Anton en zijn zus wel even een omslag. „In Zierikzee had je veel kinderen in de buurt en speeltoestellen. In de Boo gerdweg niet, er staan maar een paar huizen en eromheen is natuurgebied. Toch hadden we wel buurkinderen waar we mee speelden. We hadden er met twaalfduizend vierkante me ter grond rond het huis heel veel ruimte." Anton beleefde er heel wat avontu ren. „We hadden een zwembad bij het huis, mijn ouders vonden dat fijn. Maar ik heb er nooit veel in gelegen. Ik vermaakte me eindeloos met an dere dingen. In bomen klimmen, sloepje roeien, naar het strandje bij de Heerenkeet. Vriendjes van school vonden het natuurlijk ook leuk bij ons. Het enige lastige was dat het nooit zo handig was met vervoer. Mijn moeder heeft heel wat heen-en- weer gereden. Het was een opluch ting voor haar toen ik op mijn zes tiende mijn bromfietscertificaat haalde. Dat gaf haar en mij meer vrij heid." Het is de tegenstelling van Mo riaanshoofd: veel vrijheid door de ruimte om je heen, maar toch be perkt doordat het zo afgelegen is. In het huis hadden Anton en zijn zus en een kamer naast elkaar. Hij weet nog dat ze zelf de kleuren mochten kiezen. „Zij had een lichte en een donkere kleur blauw en ik een lichte en een donkere kleur groen. Mijn bed stond vlak naast een klein raampje, daardoor kon ik dan het licht van de vuurtoren van Nieuw- Haamstede zien, al was dat dertien kilometer verderop. De ene keer vond ik dat irritant, de andere keer was het juist geruststellend." Antons vader was internist en werkte in het ziekenhuis in Zierik zee. Dat betekende dat hij vaak van huis was. „Hij werkte veel, zes of ze ven dagen in de week. Een zieken huis doet nu eenmaal niet aan week end en feestdagen. Als hij vrij was op zondag, gingen we met zijn allen ontbijten met croissantjes en jus d'orange en we zetten muziek aan. Soms ging ik ook wel eens tussen de middag met hem lunchen in Zierik zee. Het mooie is dat ik me die mo menten nog heel goed kan herinne ren, juist doordat ze zo spaarzaam waren." Anton zat in Zierikzee op twee ba sisscholen, de Willibrordusschool en de Theo Thijssenschool. „Op de eer ste school werd ik nogal gepest. Ik heb daar niet zo'n fijne tijd gehad. Toen mijn oom stierf op een heel nare manier en ze daar op school an ders mee omgingen dan mijn ouders en ik graag hadden gezien, ben ik van school veranderd. De laatste ander halfjaar op de Theo Thijssenschool was echt de mooiste tijd tot dan toe." Na de basisschool ging Anton naar het Goese Lyceum. Hier kon hij tweetalig onderwijs volgen, iets wat weieens van pas kon komen bij de opleiding luchtvaarttechniek die hij graag wilde doen. Hij haalde er zijn havo- en vwo-diploma en ging de opleiding in Amsterdam volgen. „Dat bleek het toch niet te zijn voor mij. Ook de daaropvolgende opleiding tot registeraccountant werd het niet. Aan de Hogeschool Rotterdam stu deerde ik Small Business en Retail- management. Inmiddels werk ik als projectmanager bij ArcelorMittal." Momenteel staat het huis van An tons ouders te koop. Nu zijn vader met pensioen is en de jaren gaan tel len, worden het huis en de tuin te groot. Ze willen naar een van de an dere dorpen verhuizen. „Dan wonen ze straks toch wat centraler. Of ik dat jammer vind? Nee hoor, niets is voor eeuwig. En ik hoop dat de volgende bewoners er weer net zulke mooie belevenissen mogen meemaken als ik vroeger heb gedaan." Ik vermaakte me eindeloos: in bomen klimmen, sloepje roeien, naar het strandje bij de Heerenkeet zaterdag 16 juni 2018 GO In het licht van de vuurtoren Mariska den Hartog i Anton de Kan beleefde heel wat avonturen in Moriaanshoofd. foto dirk-jan gjeltema Heeft u herinneringen aan uw ouderlijk huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw verhaal doen in Weer Even Thuis. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chef- nieuws@pzc.nl. Anton met zijn vader, op de fiets naar oma in Hoek van Holland. - Anton de Kan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55