16 WEE Restaurant 't Vlasbloemeken hoort al lang tot de Zeeuwse top. Vooral de schaaldieren spannen de kroon. ETEN 'T VLASBLOEMEKEN, KOEWACHT Waar proefje hem dat nu in? Waarom krijgt het ene restau rant wel een Michelinster, terwijl een andere gastrono mische topper de fameuze gids niet haalt? De vraag beklijft. Wat op je bord ligt, geeft niet het hele antwoord. Je hoeft niet in een sterrenzaak te zitten om geweldig te kunnen eten. We steken vanavond daarom ons licht op in Koewacht. Daar, exact op de grens van Nederland en België, is 't Vlasbloe meken van Eric en Bianca van Bochove geves tigd. Sinds 2011 onafgebroken onderscheiden met een Michelinster. Als we aankomen wordt de deur netjes geopend. We lopen langs de strakke bar aan de linkerkant en werpen een blik in de open keuken. In een serene sfeer worden daar borden gedresseerd. De hoofden draaien om. 'Goedenavond'. Al iets. Het interieur oogt strak, met grove gor dijnen en dito vloerbedekking. Het verschil in tafels en stoelen zorgt voor een vleugje speels heid. Er zijn vierkante en ronde tafels. Stoelen met en zonder armleuning. Wat ze gemeen hebben, is dat ze onmetelijk zacht zitten. Han dig als je lang tafelt. Opvallend zijn de schilderijen aan de muur. Toen we hier een goed halfjaar geleden waren, hing er toch echt iets anders. Nu het grove werk van Jerry Mangelschots, dat fijn contrasteert met het interieur. „Allemaal por tretten van films uit de jaren 70", legt Bianca uit. „We willen elke drie, vier maanden nieuwe kunst." Van de sneukelhapjes is vooral de crème van peterselie met schuim van asperge een muse umstuk. We kiezen vanavond van het Jeune Restaurateurs Menu. Dat begint bij vier gan gen en is uit te breiden tot negen. Vijf moet voor ons volstaan. Met al het goede van de zee, het vee en veld uit de buurt, belooft de kaart. Bietjes zijn de hoofdmoot in de amuse. Hij komt als humus, met radijs en een krokant je van wortel, die meer krokant dan wortel is. Ook het eerste voorgerecht is zeer Instagrama- ble. We krijgen een gebrande langoustine, die lekker stevig is. Een ragfijne carpaccio van lan goustine, met flinterdunne courgette en mango en crème van dragon. De zoete vrucht omarmt het umami van de langoustine. De courgette is zacht als een lentebries. De licht- bittere dragon, aspergetopjes en krokantje van dragon maken het af. We vragen ons wel af of, als toch alles lokaal moet, er geen andere zoe tigheid dan mango te halen is. De schol op het tweede bordje is puur, met een excellente garing. Daarop een lepel crème van paddenstoelen, een zalfje van doperwten en minuscule plakjes knolselder. Dat tezamen is al lekker, maar de beurre blanc van limoen maakt van het bordje een avontuur. In elke hap proefje iets anders. Zo'n gerecht waar je naderhand schaamteloos je broodje doorhaalt. HET MENU WAAR REKENING zaterdag 16 juni 2018 Een spontaan dansj e rond Bob Maes Geeft de inrichting antwoord? Ligt er ook kunst op het bord? 't Vlasbloemeken rouleert veel. Chef Eric van Bochove kookt met de sei zoenen mee. Tij dens ons bezoek bestaat het Menu Jeunes Restaura teurs uit langous tine, ganzenlever, schol, Oosterschel- dekreeft, kalfs- lende, Zeeuws lam, kaas van affineur Van Tricht, choco lade en framboos. Het menu begint bij vier gangen (62,50 euro) en is uit te breiden tot negen (117,50). Daarnaast is er een kaart met schaaldiergerech ten. t Vlasbloemeken 0/>o0/ Nieuwstraat 8 Koewacht O w 2 vijfgangenmenu 145,00 1 alcoholvrij aperitief 6,50 1 aperitief van het huis 8,00 2 glazen Synera 9,50 1 glas zoete witte wijn 4,25 1 glas rode wijn 4,75 1 dessertwijn 5,00 1 koffie friandis 6,50 1 thee friandis 6,50 2 flessen water 9,25 Totaal: 205,25 Een kunstzinnig opgemaakt bord met een voorgerecht, foto's boaz timmermans Bij 't Vlasbloemeken in Koewacht staan in de zomer ook tafels in de binnentuin. Chef en eigenaar Eric van Bochove ge bruikt zoveel mogelijk Zeeuwse producten. Hij stemt de menu's af op de seizoenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52