12 WEE Na twintig jaar treden Bief en Het Zeeuws Orkest binnenkort weer samen op, tijdens de donderdag van Concert at Sea. „Burt Bacharach aan de Brouwerdam." Nu met een orkest van meer dan tachtig man op de Brouwersdam. Dat wordt fantastisch HMHh Voor ze het liedje 'Dansen aan zee' een tweede keer inzetten, wil Paskal Jakobsen nog even iets weten van de leden van Het Zeeuws Orkest. „Mag ik vragen wie er twintig jaar geleden ook bij was?" Enkele tientallen vingers schieten de lucht in. „Goh, wat leuk", reageert de zanger van Blof. „We zijn allemaal wel wat grijzer", merkt celliste Wietske Lelie op. De musici gniffelen. „Nou, ik niet", antwoordt Jakob sen lachend, terwijl hij met zijn hand over zijn kale bol strijkt. De sfeer is uitstekend bij de eerste repeti tie voor het optreden dat Blof op 28 juni tij dens Concert at Sea geeft met Het Zeeuws Orkest. Precies twintig jaar geleden werkten de twee muziekgezelschappen ook samen, toen in een grote circustent tijdens het Straatfestival in Vlissingen. Blof was eerder dat jaar doorgebroken met Liefs uit Londen, voor Het Zeeuws Orkest was het een eerste avontuurlijke stap uit het keurslijf van de traditionele klassieke muziek. Sindsdien heeft de carrière van de popgroep zo'n vlucht genomen, dat maar weinigen in het Zeeuwse symfonie-orkest nog echt reke ning hielden met een hernieuwde samen werking. Dat is te merken tijdens de repeti tie in de Middelburgse Studio A58. Vooral de klassieke musici lijken zich te realiseren dat ze op een bijzonder evenement afsteve nen. Na de eerste doorloop van Dansen aan zee klinkt op het podium zelfs een voorzich tig applausje. Als het liedje nog een keer is gespeeld, is ook Jakobsen complimenteus. „Ik had kippenvel." Voor het concert is een aantal oude arran- gementen van Martin Fondse aangepast aan de bezetting van het orkest en hij heeft ook drie nieuwe geschreven. De oud-Tholenaar, die vorig jaar werd onderscheiden met de prestigieuze Boy Edgar Prijs, werkt al lang samen met Blof. De eerste keer in 2002, toen Cristina Branco en het cello-octet Octet Conjunto Ibérico met de band optraden voor het televisie-programma Paradiso Life, daarna onder meer voor samenwerkingen met het Metropole Orkest. Op de Brouwers- dam wordt Dansen aan zee een duet met An neke van Giersbergen, de zangeres van The Gathering die ook meedoet op AAN, het laatste album van Blof. „Het zijn enorm goede muzikanten", zegt ze, terwijl orkest en band beginnen aan Ho- liday in Spain. „Ze komen altijd met nieuwe ideeën. Het is heel bijzonder als een band twintig jaar lang zo vernieuwend is. En ze vragen me steeds terug. Dat vind ik een groot compliment. Nu met een orkest van meer dan tachtig man op de Brouwersdam. Dat wordt fantastisch. Zo'n orkest geeft de muziek veel meer intensiteit en stuwing." Het Zeeuws Orkest heeft zijn partijen de afgelopen weken ingestudeerd. Tijdens de repetitie blijkt Studio A58 een werkplaats waar nog flink aan de stukken wordt gesleu teld. Zo wordt gewikt en gewogen of drum mer Norman Bonink mee moet spelen tij dens het intro van de strijkers in Over de dam. „Je wilt Audrey Hepburn daar met een wapperende sjaal langs het strand zien rij den", omschrijft bassist Peter Slager tijdens een korte pauze de sfeer waarnaar de musici zoeken. „Burt Bacharach aan de Brouwers dam", knikt Fondse begrijpend. „Het tempo is hier essentieel", houdt diri gent Ivan Meylemans zijn musici voor. „Misschien toch een click gebruiken?", op pert Slager. Bij een click track krijgt de drummer het signaal van een metronoom in zijn oor, zodat hij een strak tempo kan aanhouden. „Goed idee", zegt Fondse, die met een i-Pad op schoot de partituur mee leest. De strijkers zetten opnieuw in, dit keer geleid door Bonink. „Een! Twee! Drie! Vier!", telt hij afin de microfoon, alsof Bruce Springsteen even het stokje van Mey lemans heeft overgenomen, waarna de band en de rest van het orkest invallen. „Super- zaterdag 16 juni 2018 meteen weer Ernst Jan Rozendaal - Anneke van Giersbergen, zangeres

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48