Over schoonheid en verval met gratis installatie én extra WiFi-punt 8 DELTA EXPOSITIE JUDY HOOYMEYER IN GOES In het werk van Judy Hooymeyer staat de relatie mens-natuur centraal. Ze woont in Zeeland en gebruikt naast vilt ook andere textiele materialen. Goes In de hal van het gebouw Westwal 45 in Goes hangt en ligt groot werk en in de ruim tes van de kunstuitleen klei nere objecten. In de vide heeft Judy Hooymeyer ook objecten ge legd op een extra vloer die ze er tijdelijk monteerde. Ze roepen de rijkdom aan vegetatie op die de natuur kenmerkt. Ik associeer de vormen met de onderwaterwereld van wieren, sponzen, mosachti- gen en zeeanemonen, die mis schien nog wel meer variaties kent dan wat we bovengronds zien aan planten, bladeren en bloemen. Soms zijn ze aangetast: een ver wijzing naar wat mensen met de aarde doen. Maar ik ervaar vooral de schoonheid en kracht van die ongebreidelde groei, die haaks staat op de menselijke neiging tot ordenen. De titel It isforbidden to walk over thegrass you mustfly drukt voor mij de angstige houding uit die mensen nogal eens aannemen ten opzichte van de natuur. 'Pas op voor vlekken op je kleren. Doe je schoenen uit als je binnenkomt. En val niet uit die boom. Daar mag je trouwens niet inklimmen hoor.' Daar staat het toenemende besef tegenover dat respect voor de aarde en de natuur voorwaarde is voor een ook voor mensen levens vatbare biotoop. De wat meer traditionele wer ken in vilt kun je zien als land schappen. Fraaie, subtiele kleuren en kleurovergangen zijn kenmer kend. Een groot deel van het werk is gevarieerder qua materiaalge bruik. Vormen en texturen Hooymeyer combineert dan vilt met andere soorten textiel en cre ëert daarmee een scala aan vor men en texturen. Twee rood- oranje reliëfs doen mij bijvoor beeld denken aan uitvergrote zee pokken. Maar de kleur geeft ze iets onheilspellends, alsof het gif uit landbouw en industrie zich aan het oppervlak heeft gehecht. Ook de Zeeuwse zee heeft zij verbeeld in de fraaie compositie Branding 2. Op de vloer eromheen keien van vilt, net zo rijk van kleur en textuur als je ze in de natuur te genkomt. Dit 'beeld' gaat over be weging en verandering. Over het water dat zich vormt naar wat het ontmoet, maar tegelijkertijd zelfs wat keihard is kan fijn schuren tot er weinig of niets meer van over is. Het sterkste werk is voor mij het afgebeelde Wildgroei. Vanuit een ondergrond van lichte, groene tin ten groeien stengels met bladeren, deels in donkerder groen, deels in geel en lichtblauw. Het is een ge concentreerde en intense verbeel ding van schoonheid en verval. Zelfs in haar sterven vertoont de natuur zich nog als schitterend. Maar wat verdwenen is, komt niet meer terug. Dat is de rode draad door deze tentoonstelling. Wel had ik graag een wat minder cryp tische tekst gelezen, met minder taalfouten en kan de titellijst dui delijker. Nu 4 maanden voor 30,- p.mnd, daarna v.a. 52,50 p.mnd Probeer nu 6 maanden Delta Interactieve TV gratis, daarna 3,50 p.mnd Makkelijk overstappen met gratis monteur Delta.nl/pakketten zaterdag 16 juni 2018 PC Nico Out Judy Hooymeyer: t/m 30/6, Kunstuitleen de Bevelanden, Westwal 45, Goes, wo. t/m vr. 13.00-17.00 uur, za. 10.00-14.00 uur. Op de achtergrond 'Wildgroei', vooraan een detail uit de installa tie 'It is forbidden to walk over the grass you must fly'. fotonicoout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44