mtm Vlissingen: aanpak overlast door kamerverhuur aan arbeidsmigranten Brownies wachten op nieuw pand 7 De overlast door kamerverhuur in de Scheldebuurt blijft te erg, on danks maatregelen van de ge meente Vlissingen. Bij maande lijkse controles door gemeente, po litie en Orionis is er bij vrijwel elk kamerverhuurpand iets illegaals aan de hand. Dat zijn vijf tot zeven kamerver huurpanden per maand. En het wordt alleen maar erger, nu steeds meer grote bedrijven in het Sloege- bied komen. Die halen personeel van elders en zoeken huisvesting voor die mensen. Bovenmatig veel van die arbeidsmigranten belanden in de Scheldebuurt. Dat schrijft het college van Vlissingen aan de ge meenteraad. Het aantal kamerverhuurpanden in de Scheldebuurt zit aan het maximum van wat de wet toelaat. En de overlast door de kamerbewo- W Bij maandelijkse controles is er bij vrijwel elk kamerverhuurpand iets illegaals aan de hand ners zit ook aan het maximum van wat de gewone huizenbewoners hebben kunnen. Pogingen van de gemeente om het aantal kamerpan den te remmen, hebben niet gehol pen. De kamerpanden worden vaak betrokken door mensen met psy chosociale problemen en vooral door groepen arbeidsmigranten. Voor die groep werkt het college aan een nieuw beleid. De bewoners die in de Wijktafel overleggen met de gemeente zeg gen het en het blijkt ook uit de overlastmeldingen in de Schelde buurt: het heeft de afgelopen twee jaar geen verschil gemaakt. Bij de maandelijkse controles op kamer verhuur door de gemeente, Orionis en de politie worden steevast ille gale zaken gevonden. Tot nu had de gemeente Vlissingen te weinig mensen om te controleren op ille gale verhuur of overlast door ka merverhuur in de hele gemeente. In het nieuwe coalitieakkoord staat dat het college daar vanaf volgend jaar geld wil uittrekken. „Het Bellamypark was niet de be ste locatie voor ons", zegt franchi senemer Monique Bentschap Knook. „Als lunchroom kun je be ter in een winkelstraat zitten. Op het Bellamypark komt 's winters overdag weinig volk langs en de huur was best hoog. Gelukkig wilde Visamy het huurcontract overnemen, zodat wij konden ver huizen. We hadden een pand in Middelburg op het oog, maar an derhalve week van tevoren hoor den wij dat dat pand niet door ging." En nu is Brownies&downieS Vlissingen in afwachting van een ander pand in Middelburg. Dat is nog niet zo makkelijk, vertelt Bentschap Knook. „Een geschikt De medewerkers van Brownies&downieS duimen voor een pand in Middelburg pand wordt zo voor je neus wegge kaapt." Brownies&downieS is een fran- chiseketen annex dagbesteding voor mensen met een beperking. De formule ligt vast. De lunch room moet gevestigd zijn in een stad met minimaal 25.000 inwo ners, op een A-locatie in een ka rakteristiek pand met terras. Als potentiële vestigingslocaties in Zeeland wijst de keten, naast Vlis singen, Middelburg, Goes en Ter- neuzen aan. De voorkeur van Bentschap Knook ligt bij Middel burg. „In welk straatje je ook bent, er lopen overal mensen." In de tussentijd zit Brownies- &downieS in het restaurant van camping Duinzicht aan de Strand weg in Koudekerke. De 12 mede werkers, mensen met een beper king, doen het er prima volgens Bentschap Knook. Daar blijven is voor haar ook een optie, maar alles is nog onzeker: hoe lang ze kan blijven en wan neer de keten een nieuw pand voor de lunchroom vindt. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Gehoon fersoonfyn Karin voor dieren DIERENARTS Voor betaalbare inenting, castratie en sterilisatie van hond en kat zaterdag 16 juni 2018 MIDDELBURG De jeugd van rug byclub Oemoe- menoe oefende gistermiddag di verse rugbytech- nieken, zoals scrums, onder lei ding van Matthijs Albregtse, sport- ambassadeur van de gemeente Mid delburg. Ze deden dat in een bak zand van 45 bij 25 meter die een flink deel van de Markt in Mid delburg vult. De rugbyclinic bete kende de start van de Beach Games die tot en met dinsdag op de Markt worden gehouden. Van daag is er beach- voetbal en beach- rugby. Morgen is er een horecabe- achvolleytoernooi en maandag en dinsdag zijn er cli- nics voor de schooljeugd. FOTO LEX DE MEESTER Claudia Sondervan Vlissingen Ze kwamen vol goede moed, maar zodra ze de kans kregen, vertrokken ze na bijna twee jaar. De lunchroom Brownies&downieS sloot op 13 april de deuren aan het Bella- mypark 42 in Vlissingen om ze snel weer te openen in Middel burg. Maar het liep anders. Valeska Nastaly Koudekerke n JOOSSE Kerkplein 19 - Biggekerke 06-51910130 - karinvoordieren.nl ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS 4 Accountancy 4 Belastingadvies 4 Belastingaangiften JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN 4 Bedrijfsadvies 4 Salarisverwerking 4 Detachering 4 Loonadvies 4 Online diensten 4 HR Diensten T 0118 612 774 T0116S830I0 IAIIAIIAI mOCCC NI I E mlddelbun,®|oosse.nl E ooslkapelle3fioosse.nl VV W VV. JU Uo O L. IN L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43