Zien of iedereen het volkslied meezingt RUSSIA2018 'Ik stond aan de grond genageld' 4 Analyse Man rijdt meermalen op vrouw in Hoewel binnen het Korps Ma riniers grote weerstand leeft tegen verplaatsing van hun thuisbasis van Doorn naar Vlissin gen in 2022, lijkt van een ware leegloop van het Korps Mariniers nog geen sprake. Het argument dat mariniers nu al massaal ont slag nemen heeft de discussie rond de verhuizing doen oplaaien. De PZC turfde het afgelopen halfjaar de namen van mariniers die volgens het eigen personeels blad Alle Hens uit dienst zijn ge treden. Tot en met juni zijn dat er honderd, iets minder dan in de eerste helft van 2017 (104) en de eerste zes maanden van 2016 (112). De PZC heeft de afgelopen weken aan het ministerie van De fensie bij herhaling gevraagd hoe dit te rijmen is met 'sterk ver hoogde uitstroom' waarvan vol gens zowel de militaire als de poli tieke top van Defensie sprake is. Een antwoord is tot op heden niet gegeven door het ministerie. Actueel Ook op de vraag of er veel tijd zit tussen het uit dienst treden van een militair en de vermelding in het personeelsblad is geen ant woord gekomen. In de gevallen dat de PZC het voor individuele geval len kon nagaan is het vertrek de volgende maand al vermeld in Alle Hens. De personeelsrubriek is dus actueel. Anderzijds worden vraag tekens gezet of de gepubliceerde lijst in het personeelsblad wel compleet is. GroenLinks Kamerlid Isabelle Diks stelde begin april Kamervra gen aan staatssecretaris Barbara Visser (Defensie, VVD) naar aan leiding van berichten over de leegloop van het Korps Mariniers. Toen luidde het antwoord: „He laas blijkt dat de ongeplande uit stroom stijgt. Er is een traject gaande om in kaart te brengen wat de belangrijkste redenen zijn voor de hoge uitstroom. Naar verwach ting zullen de resultaten hiervan binnenkort beschikbaar zijn." Duwtje Korpscommandant Jeff Mac Mootry had zijn conclusies toen al getrokken. De verhuizing naar Vlissingen is voor een aantal mari niers die nu vertrekken het 'beslis sende duwtje de poort uit', zo schreef de brigade-generaal twee maanden geleden in het mari niersblad QPO. Mac Mootry her haalde zijn zorgen tegenover de vaste Kamercommissie Defensie. Hij is bang geen slagvaardig korps meer over te houden. Zijn nood kreet was voor Tweede Kamerle den mede aanleiding om een de bat over de kwestie aan te vragen. Debat Inmiddels gaat het langer duren voordat de resultaten van het door Visser beloofde onderzoek bekend zijn. De Tweede Kamer zal de uit komst in elk geval niet mee kun nen nemen in het debat over de verhuizing van het Korps Mari niers naar Vlissingen. Dat vindt aanstaande donderdag plaats. Staatssecretaris Visser schreef deze week in antwoord op ver volgvragen van Diks„Naar aan leiding van de signalen van ver trekkende mariniers wordt nu wel een analyse van de cijfers van de irreguliere uitstroom gemaakt. Hierbij wordt gekeken naar de eer ste zes maanden van dit jaar." Die zes maanden zijn komende donderdag nog niet voorbij. De Kamerleden tasten dan nog altijd in het duister over de omvang van de uitstroom en de redenen van mariniers om afscheid te nemen van het Korps. De Fransman Thierry Potin woont in Oost-Souburg. Potin is adviseur en trainer van 'Zwemmen langs Walcheren', maar 'sport is sport', zegt hij lachend. „Natuurlijk volg ik het WK." Voetbal is voor mij een sociaal gebeu ren. Vóór de wedstrijd begint, zorg ik dat alles klaarstaat: wijntje, chips, te levisie op scherp. Tijdens de wed strijd mag iedereen praten. Maar als dat volkslied begint, is er een moment stilte. En dan kijk je: zingt iedereen wel mee? Doen ze het goed? Toch wel. In Oost-Souburg, mijn woonplaats. Met vrouw en kinderen. Vroeger, toen hier nog een paar Franse collega's van me woonden, zetten we de televisie in de tuin en gingen we daar kijken. Mijn moeder is 85 maar ze volgt alles nog van sport. Daar bel ik dagelijks ledereen mag kampioen worden, als ze het verdiend hebben mee en dan komt het Franse voetbal ook voorbij. In juni en juli staan we op de camping in Frankrijk. Dat is toch altijd wel iets meer feest dan hier, hoor. Nederland is dit jaar toch al een beetje stilletjes. In België zie je overal versierde auto's en vlaggen. Dat mis ik hier. Ik heb geen favoriet. Voetbal is een sa menspel, teamwork. Ik kijk meer naar de opstellingen. Australië. Omdat ze tegen de Fransen spelen vandaag, en ik wil dat ze verlie zen! Maar nee, iedereen mag kampi oen worden, als ze het verdiend heb ben. Je mist Nederland en Italië, dat is wel jammer. Als Europeaan ben je toch allereerst voor Europese landen. PC Etienne Verbeken en zijn vrouw, afkomstig uit het Vlaamse plaatsje Berlare dichtbij Gent, botsten woensdag op de Oude Rijksweg (N289) op een bestel bus die tegemoet kwam gereden. De Belg kwam om het leven. Zijn vrouw (67) belandde - net als de twee inzittenden van de bus - in het ziekenhuis met bot breuken. De auto van de Belgen was vermoedelijk op de ver keerde weghelft beland. Andre Verbeken, de broer van Etienne, reageert tegenover Het Laatste Nieuws: „Ik stond aan de grond genageld toen ik het nieuws kreeg", vertelt hij. „Als je zoiets te horen krijgt, is het altijd enorm schrikken. We blijven op dit moment met heel veel vragen zitten over wat er juist gebeurd is. Mogelijk is hij onwel geworden en is hij daarom afgeweken van de weg." Etienne laat ook een zoon achter. Schoonzus Karine Moerman, de schoonzus van het slachtoffer is ook erg ge schrokken. „De hele nacht lig je wakker en stel je jezelf de vraag wat er nu moet gebeuren en hoe we dit moeten aanpakken. We weten ook nog altijd niet goed wat er gebeurd is. Hopelijk zal het onderzoek meer duidelijk heid brengen." De inzittenden van de bestel bus zijn twee mannen uit Tho- len van 64 en 41 jaar. Over hun verwondingen is tot op heden niks bekendgemaakt. MIDDELBURG Een onbekende automobilist heeft dinsdagavond op de Kanaalweg in Middelburg meermaals geprobeerd een3i-ja- rige automobiliste aan te rijden. De politie maakte dit gisteren bekend en is op zoek naar getui gen. De vrouw reed rond 21.40 uur op de Kanaalweg. Bij de ver keerslichten probeerde een an dere auto op haar in te rijden. De vrouw kon dat voorkomen, maar kort daarna werd opnieuw een paar keer geprobeerd haar te ra ken. Een keer lukte dat ten dele. Daarna vluchtte de dader via de rotonde. De politie vermoedt dat het een incident in de relationele sfeer betreft. Wie informatie heeft, kan bellen met 0900-8844 of anoniem op 0800-7000. zaterdag 16 juni 2018 Rookgordijn rond vermeende uitstroom bij Korps Mariniers Defensie komt maar niet met harde cijfers over de ver meende leegloop bij Korps Mariniers vanwege de verhui zing van Doorn naar Vlissin- gen. Theo Giele Vlissingen FIFA WORLD CUP 1. Wat doet het met je als aan het begin van de wedstrijd het Franse volkslied wordt gespeeld? 2. Met wie ga je kijken. En waar? -Thierry Potin 3. Op welke speler heb jij je hoop gevestigd? En waarom? 4. Van mij mag iedereen wereld kampioen worden, behalve... De nabestaanden van de woensdag verongelukte Etienne Verbeken (64) bij Ril land zijn aangeslagen door het plotselinge overlijden. „Ik stond aan de grond genageld toen ik het te horen kreeg", vertelt zijn broer Andre. Bas Bareman Rilland Thierry Potin zorgt vóór de wedstrijd dat de wijn en de chips klaarstaan, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40