Rapper bekent met moeite uitbuiting 3 Welke twijfels over wie? BENOEMING ren gewend respect te geven en dan wil je dat ook ontvangen. We zul len minder zoeken naar harmonie", voorspelt Walraven, die de SGP/CU waarschuwt: „Als je op de macht speelt, krijg je dat terug." Intussen duurt het machtsva cuüm in Veere voort, want een nieuw college is er nog altijd niet. Donderdagavond werd de in stallatie van drie wethouders van SGP/CU, VVD en DTV op het nip pertje afgeblazen. Opnieuw is twij fel ontstaan over de integriteit van één van hen. Over wie en wat het gaat, is niet bekend. „In onze richting moet je niet kij ken", reageert Adri Roelse van DTV. „Onze beoogd wethouder werkt bij het Openbaar Ministerie. Hij is al een keer of tachtig door de mangel gehaald." Maar integriteits- onderzoeken richten zich niet al leen op de wethouderskandidaat zelf; ook familieleden worden daarin betrokken. Marion van Stiphout bekijkt het Veerse verval vanaf de zijlijn. D66 keerde door stemmenverlies niet terug in de raad. „Het vertrouwen van de burger in onze politiek heeft door deze affaires een knauw opge lopen. En de onderlinge verhoudin gen zullen niet geweldig meer zijn. Ik ben blij dat ik dit niet hoef mee te maken." Het komt wel weer goed, sust VVD-fractievoorzitter Marin van den Berge. „Twee partijen zijn boos omdat ze niet in de coalitie zitten. Vier jaar geleden waren wij boos. Dat zakt wel weer." Arie Schot, be oogd wethouder voor de SGP/CU ziet alleen verliezers, maar blijft hoopvol over de toekomst. „De co alitie staat als een huis. Met een storm ontwikkel je wortels. Mis schien komen we hier sterker uit." De bekentenis is opvallend, omdat hij hiervoor altijd ontkende. „Ik be grijp nu pas dat wat ik deed straf baar is en niet kan", begon Farid I., zoals Lo-Bo in het dagelijks leven heet. Maar daarna legde hij meteen uit dat hij niet door had dat de vrouw het helemaal niet leuk vond om in de prostitutie te werken. Dat ze toch echt samen de beslissing namen en dat ze toch echt een ver liefd stel waren dat gewoon de te ring naar de nering zette. „Ik had nooit de indruk dat het tegen haar zin was. We hadden een leuke tijd, deelden leuke dingen, gingen uit eten, naar het pretpark, alles wat je doet in een relatie." Volgens de rechtbank in Middel burg, die drie jaar geleden twee jaar cel oplegde, was het werk in de prostitutie een voorwaarde om bij I. te mogen wonen. Ze waren elkaar tegengekomen bij een optreden van hem, waren bevriend geraakt en toen ze door problemen niet meer thuis terecht kon, klopte ze bij hem aan. I. dwong haar vervolgens achter het raam in het 'glazen straatje' in Gent te gaan zitten, al dus de rechtbank. Het geld dat de Ik begrijp nu pas dat wat ik deed strafbaar is en niet kan vrouw verdiende verdween groten deels in zijn portemonnee. Toen ze in Gent niet meer kon werken doordat ze een geslachtsziekte op liep, moest ze achter de webcam werken. Het meisje liet gisteren een hart verscheurende verklaring voorle zen. „Voor mijn gevoel was ik nie mand meer. Mijn persoonlijkheid, mijn zelfrespect, mijn eigenwaarde en alles waar ik voor stond, stelde niets meer voor. Ik schaamde me kapot. Ik heb letterlijk gewalgd van mezelf Ik had een soa en ik was met honderden vreemde mannen naar bed geweest, waarvan ik het gezicht niet meer kon herinneren." Goede leefstijl De advocaat-generaal geloofde niet in de spijtbekentenis. „Ik proef nog steeds dat hij niet lijkt te beseffen dat hij iets heel erg fout deed." Ze eiste wel een iets lagere straf, maar dat was vooral omdat het allemaal zo lang geleden is: 20 maanden cel. Advocaat Serge Weening vroeg al leen nog een voorwaardelijk cel straf op te leggen in combinatie met een taakstraf van 240 uur. Dat was Ik had een soa en ik was met honderden vreemde mannen naar bed geweest ook om I's goede leefstijl van tegen woordig niet te doorkruisen. Hij heeft een goede baan, een kind en een zwangere vrouw. Bovendien is hij nooit meer in aanraking geweest met de politie. zaterdag 16 juni 2018 Het gemeen tehuis in Dom burg wordt steeds meer een strijdto neel tussen partijen die een rekening open hebben staan, foto DOMBURG Het blijft nog een week onduidelijk of de drie beoogde wethouders van Veere benoemd kunnen wor den. Dat liet burgemeester Rob van der Zwaag van Veere gisteren weten. Bureau Berenschot onder zoekt komende week een melding over de integriteit van één van de drie kandidaat wethouders. Arie Schot (SGP/CU), Bert van Halderen (VVD) en Marcel Steketee (DTV) zouden donderdag avond tijdens de raadsverga dering benoemd worden, maar direct na aanvang werd de bijeenkomst geschorst. Daarna meldde Van der Zwaag dat de benoeming uit gesteld zou worden vanwege een melding over twijfels over de integriteit van één van hen. Uit een memo van Berenschot aan Van der Zwaag blijkt dat de burgemeester de integri- teitsmelding woensdag aan het bureau had doorgegeven, met de vraag of die invloed heeft op de conclusies en aanbevelingen van de eerdere integriteitstoets van de drie beoogde wethouders. Beren schot laat in de brief weten dat het 'prematuur' is om er uitspraken over te doen. Geen commentaar „Deze melding vraagt om een adequate behandeling waarbij gekomen wordt tot een onaf hankelijke weergave van de feiten op basis waarvan tot een oordeel gekomen kan worden", schrijft het onder zoeksbureau. Welke van de drie beoogde wethouders het betreft en waar de integriteitsmelding over gaat, willen de Veerse fractievoorzitters noch Van der Zwaag vertellen. De bur gemeester laat weten dat hij tot en met 22 juni geen com mentaar geeft. De Sasse rapper Lo-Bo heeft bekend dat hij in 2011 en 2012 een 18-jarig meisje heeft uitge buit in de prostitutie. Hij erkende daarmee gisteren in hoger be roep bij het gerechtshof in Den Bosch dat hij zich schuldig had gemaakt aan mensenhandel. Van harte ging het echter alle maal niet. Pieter van Klinken Den Bosch - Farid I. alias rapper Lo-Bo -Uit verklaring slachtoffer Uitspraak 13 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39