Rookgordijn om kazerne Liaan bloeit in volle glorie in tropisch bos t Korte rokjes 2 HAARWERKEN Weer is er gedoe in Veere. Na gekonkel bij de coalitievorming staat nu voor de tweede keer in een paar maanden de integriteit van een beoogd wethouder op het spel. „We zijn te overmoedig geworden." 75+ in Borsele stuurt er op los INTEGRITEIT BEOOGD WETHOUDERA Commentaar Het debat in de Tweede Kamer over de verhuizing van de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen is op voor hand zinloos. Aanstaande donderdag staat staatssecre taris Barbara Visser voor schut. Zij liet becijferen dat al een kleine veertig miljoen euro in de verhuizing is gestoken, maar verder heeft ze de Kamer geen nieuwe inzichten te bieden. Ze weet bijvoorbeeld niet of de uitstroom van mariniers echt al leen te maken heeft met de weerzin tegen Vlissingen. Het is zelfs onzeker of er wel extra vertrekkers zijn. Uit overzichten van het personeelsblad Alle Hens blijkt dit in elk geval niet. Defensie reageert niet op herhaalde vragen van deze krant om harde cijfers. Weet het ministerie niet wat er gebeurt? Dit is zeer onwaarschijnlijk. Weerspreken de cijfers de 'sterk ver hoogde uitstroom' waar de militaire top mee schermt? Dit zou een bommetje zijn. Het is ook denkbaar dat de uitstroom bij alle krijgsmachtonderdelen dankbaar wordt aangegrepen om tegen de verhuizing te pleiten. De Kamer kan er slechts naar gissen. Op basis van de huidige informatie is geen herziening van het besluit over de kazerne mogelijk. GroenLinks denkt hier an ders over. Kamerlid Isabelle Diks vindt dat de verhuizing moet worden afgeblazen als er niet meer duidelijkheid komt. Zo draait GroenLinks de kwestie om. Fout. Als er behalve wat weerzin bij de mariniers echt geen andere goede argumenten tegen de verhuizing zijn, moet die gewoon doorgaan. Staatssecretaris Barbara Visser staat aanstaande donderdag voor schut in de Tweede Kamer GOES Eigenlijk is het verboden hem aan te raken, maar voor de foto mocht ford van Tilburg uit Arne- muiden - gisteren met zijn school klas op bezoek in het tropische bos van Omnium in Goes - de zeld zame Jadebloembij hoge uitzonde ring van heel dichtbij bewonderen. In het sport- en recreatiecentrum zijn ze maar wat blij dat de bijzon dere bloem zich nu in volle glorie laat zien. „Vorig jaar bloeide hij voor het eerst, maar nu laat hij pas echt al zijn pracht zien", zegt direc teur Bart van den Heuvel. De enige andere plek in ons land waar een Ja- debloem (een liaan) kan worden bekeken, is volgens hem het be roemde Hortus Botanicus in Lei den. De plant met de latijnse naam Strongylodon macrobotrys komt oorspronkelijk van de Filipij- nen. Daar wordt hij met uitsterven ALMANAK bedreigd door een tekort aan be- stuivers en een steeds kleiner wor dende leefomgeving. De klimplant bloeit doorgaans in de lente en de vroege zomer. Hij kan dan bloem trossen van meer dan anderhalve meter lang krijgen. Het vlas wil maar niet opko men. De droogte speelt het prachtige, ranke gewas parten. Her en der is het vlas ook al veel te snel in bloei geschoten, door droogtestress. De blauwe bloe metjes mogen bij het ochtend gloren even mooi zijn als an ders, de getroffen telers kunnen er de charme nauwelijks van zien. Op een enkele kweker na die er op Twitter een fantasie rijke draai geeft aan de ver wachte kommervolle oogst. Omdat het vlas op veel plekken nauwelijks is opgekomen, voor spelt hij hoopvol: 'Dat worden korte rokjes dit jaar'. Middelburg krijgt burgeradviseur KOUDEKERKE Dorpsraad houdt vergadering Gemeente houdt flink wat geld over Kapsalon de Jonge Twintig jaar regeerde de rust in Veere. Sinds het ontstaan van de ge meente in 1997 viel er geen onver togen woord in de raadszaal in Domburg. Partijen bejegenden el kaar met respect en dreven me ningsverschillen nooit op de spits. Het algemeen belang van Veere ging boven alles. „We wilden als gemeenteraad als eenheid opereren en dat lukte goed. We keken soms met grote ogen naar ruzies in Middelburg en Vlis singen. Maar we zijn te overmoedig geworden", zegt raadslid Maaike Walraven van PvdA/GL. „Het ging ook hartstikke goed", beaamt Ma- rion van Stiphout, tot de verkiezin gen enig raadslid voor D66. „Mis schien wel te goed. Misschien zijn we in slaap gesukkeld." Veere is nu in ieder geval ruw wakker geschud. Voor de derde keer in een halfjaar trekt zij de aan dacht met politieke onrust. Eerst sneuvelde SGP-wethouder Jaap Melse omdat hij onvoldoende inte ger bleek te hebben gehandeld. Ver volgens werden midden in de coa litiebesprekingen PvdA/GL en CDA - genietend van een lang pinksterweekeinde - door SGP/CU Met een storm ontwikkel je wortels, misschien komen we hier sterker uit zonder pardon ingeruild voor WD en DTV. Het 'Pinksterverraad' door de christenen zit het CDA flink dwars, zegt fractievoorzitter Pieter Wisse. „Dit heeft tijd nodig. We zullen kritisch naar de plannen kij ken en een scherpe koers varen." Boos en verontwaardigd zijn ze ook bij PvdA/GL. „We zijn te goed van vertrouwen geweest. We wa- VLISSINGEN Steeds meer mensen van 75 jaar of ouder hebben een auto. Dat blijkt uit gegevens van het CBS. Het autobezit onder ouderen in de gemeente Borsele is met 508 auto's per duizend 75-plussers het hoogst in Zeeland. De minste 75- plussers met een auto zijn te vin den in Vlissingen. In die gemeente hebben 'maar' 388 inwoners per duizend 75-plussers een auto. Het hoogste autobezit onder 75-plus- sers is te vinden in de relatief rijke gemeente Rozendaal, vlak bij Arn hem, met 744 auto's per duizend 75-plussers 3 dagen Idar Oberstein incl. ontbijt en leuke extra's zaterdag 16 juni 2018 n Jord van Tilburg. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Middelburgers kunnen hun ervaringen met Port- hos, de wmo en Jeugd zorg delen met de bur geradviseur. De ge meente wil daarvan leren en waar nodig verbete ren. De burgeradviseur is onafhankelijk en de ge meente denkt dat dat de drempel voor mensen verlaagt om hun verhaal te doen. Die verhalen worden anoniem gedeeld met de gemeente. De burgeradviseur is bereik baar via telefoonnummer 06-54964352. De bunkerroute en het oorlogsmonument bij Dishoek zijn enkele on derwerpen die woens dagavond op de verga deragenda van de Dorps raad Koudekerke staan. Verder worden de af spraken met de ge meente rondom de ont sluiting van het dorp be sproken. Ook de overlast bij de halte van de disco bus aan de Middelburgse straat komt aan de orde tijdens de bijeenkomst. De dorpsraad vergadert vanaf 20.00 uur in de Klimop, Kerkstraat 2. GOES Als de voorspellingen uit komen, boert de ge meente Goes de ko mende jaren goed. Voor 2021 wordt zelfs een overschot van ruim 2,5 miljoen euro op de be groting voorspeld. Voor 2019 wordt nog een mager overschot van 6000 euro voorspeld, maar in de drie jaar erna loopt dat op tot respec tievelijk vijf ton, 2,5 mil joen en 1,4 miljoen euro. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 --T^l www.kapsalondejonge.nl Harmonie in Veere ten onder Maurits Sep en Cornelleke Blok Domburg -Arie Schot, SGP/CU BerghotelKristall 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x entree Obersteiner Edelsteenmijnen 1 x Original Schwenkbraten 1 x lunchpakket per verblijf Gelegen tussen Trier en Frankfurt hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38