A 31 L Een Dagje Wellness voor maar 5,95* TENNIS LIBÉMA OPEN IN ROSMALEN Quintana toont vorm voor Tour Bertens niet in de kwartfinale FLITSEN UITSLAGEN Tennisster Bibiane Schoofs (30) keerde afgelopen week na zes jaar terug op het hoogste tennisniveau. Zij en haar coach Sven Vermeulen hebben bepaald geen alledaags verhaal. Allebei overleefden ze de hel'. Gescheiden ouders, vader overle den, moeder verslaafd, prostitutie, seksueel misbruik, moord, ziekte, ondervoeding, verdriet en een zaamheid. De Zeeuwse tennis- coach Sven Vermeulen (41) maakte in zijn jeugd zo veel ellende mee, dat hij er letterlijk een boek over kon schrijven. Inmiddels is de autobiografie voor iedereen te koop. Hij vertelt het verhaal van een jongen die, ge boren in Kortrijk, opgroeit in een milieu van armoede en criminali teit. Als een nomade trekt hij met zijn Zuid-Afrikaanse tienermoeder en haar Belgische man door Europa en Noord-Afrika, een spoor van drugs, alcohol en politie achterla tend. Kort nadat zijn ouders scheiden, Vermeulen is 8 jaar, komt zijn vader om bij een auto-ongeluk. De nieuwe partners van zijn moeder betrekken hem bij criminele prak tijken, er is sprake van mishande ling en verwaarlozing. Eén van hen pleegt ontucht met hem. Vermeu len duwt deze man uit bescher ming voor zichzelf en zijn broertje in 1988 in Frankrijk in een ravijn, zo schrijft hij. De politie wijt de dood van de Fransman aan dronken schap, Vermeulen verzwijgt jaren lang de waarheid, maar heeft geen berouw. Het feit is inmiddels ver jaard. Keuzes Met het boek - het schrijven nam bij elkaar zestien jaar in beslag - wil hij uitleggen hoe hij de man is ge worden die hij is. „En waarom ik soms andere keuzes maak dan nor male mensen", zegt hij op het zon nige terras van het Rosmalense grastoernooi, waar zijn pupil Bibi ane Schoofs deze week voor het eerst in zes jaar uitkwam op het hoogste WTA-niveau. Schoofs kreeg het boek, Geef nooit op, twee jaar geleden ook toege stopt. 'Lees dit, dan gaan we daarna praten', zei Vermeulen. Hij kende de Edese tennisster al wel, Vermeu len was jarenlang lijnrechter en scheidsrechter. Maar de kiem voor hun samenwerking ligt in augustus 2016. Schoofs heeft tijdens een Fu- Het is alsof je een dodelijke ziekte overleeft. Wat doe je daarna? Laat je het voortkabbelen? ture-partij in Rotterdam een men tale inzinking. Ze heeft die week gehoord dat haar man wil scheiden en stort op de baan in. Vermeulen, umpire bij de wedstrijd, komt van zijn stoel en staat haar bij. De twee houden daarna contact en gaan uit eindelijk samenwerken. Vermeulen wilde al stoppen als referee. Hij heeft een tennisschool in Zeeland, staat als economieleraar voor de klas, is getrouwd en leidt - eindelijk - een rustig leven. „Maar huisje, boompje, beestje is niets voor mij. Ik mag het niet vergelij ken, maar het is alsof je een dode lijke ziekte overleeft. Wat doe je daarna? Laat je het leven voortkab- beien, of ga je het maximale eruit halen? Negentig procent van de mensen die zoiets meemaakt vlucht in drugs, alcohol of crimina liteit. Die andere tien procent ge niet en wil er alles uithalen." Hij zegde zijn baan als docent op, stopte met de tennisschool en werd fulltime coach van Schoofs. Voor de tennisster blijkt het de doorstart van een tenniscarrière. De echt scheiding bleek de ommekeer. Ze las het boek. „Ik dacht: wat een hel. Respect dat hij uit die shithole is gekomen en zijn leven op de rit heeft. Maar ik zat ook in een hel en wilde daar samen met Sven en met hulp van zijn vrouw Stephanie (deze week lijnrechter in Rosma len, red.) uitstappen." Na een paar maanden al wordt Schoofs Nederlands kampioen. Ze klimt op de wereldranglijst, is nu 174ste. Dit jaar wil ze haar hoogste ranking van 142 (uit 2011), evenaren en voor het eerst een grandslam- toernooi halen via de kwalificaties. Kwakkeljaren Ze kende kwakkeljaren in de peri ode na haar juniorentijd. Een long ontsteking, een slagaderlijke bloe ding na het knippen van amande len, een stressfractuur aan haar voet, een botvliesontsteking. Maar de liefde voor de sport bleef altijd bestaan en betaalt zich nu uit. Net als bij Vermeulen, die na lijn rechter op Wimbledon, scheids rechter, toernooidirecteur en ten- nisschoolhouder nu reizend coach is. „We komen overal klagers tegen. Het eten is slecht, we kunnen niet genoeg trainen. Wij genieten. We hebben toch een geweldige baan?" zaterdag 16 juni 2018 PC WIELRENNEN Nairo Quin tana heeft de zevende etappe in de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Colombi aan van Movistar was gis teren de beste in de 170 ki lometer lange rit. Richie Porte eindigde achter de Deen Jakob Fuglsang op 22 seconden als derde, maar de Australiër blijft wel leider in het klassement. TENNIS Kiki Bertens is er niet in geslaagd de kwartfi nales van het Libéma Open te bereiken. De als derde geplaatste Nederlandse ging gisteren op het gras in drie sets onderuit tegen Kirsten Flipkens: 4-6 7-6 (6) 1-6. Het was voor de Belgische al de vierde zege in vijf ontmoetingen met Bertens. Hidde ter Avest degra deerde afgelopen seizoen met FC Twente uit de ere divisie, maar zelf maakt de 21-jarige verdediger pro motie. Ter Avest gaat in de Serie A aan de slag bij Udi- nese. Hij ondertekende een contract voor vier jaar bij de Italiaanse club, die afge lopen seizoen op de veer tiende plek eindigde. Real Madrid heeft zich verzekerd van de komst van het Braziliaanse topta lent Rodrygo. De Spaanse topclub bereikte een ak koord met Santos over de transfer van de zeventien jarige aanvaller, die zo'n 50 miljoen euro moet kosten. Schaatsster Anice Das gaat trainer bij sprintkoning Jeremy Wotherspoon. Das' laatste ploeg Afterpay stopte na het afgelopen seizoen. TENNIS Libéma Open. Mannen, kwartfinale: Ebden (Aus) - Copil (Roe) 6-3 6-3, Tomic (Aus) - Verdasco (Spa/4) 6-4 7-6 (3), Chardy (Fra) - McDonald (VSt) 6-4 4-6 7-6 (5). Vrouwen, tweede ronde: Sabalenka (WRu/8) - Tomljanovic (Aus) 3-6 7-6 (5) 6-0. Kwartfinale: Krunic (Ser/7) - Kuder- metova (Rus) 6-2 6-2, Flipkens (Bel) - Sabalenka (WRu/8) 6-4 6-4. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland, etappe 7 Eschenbach-Arosa: 1. Quintana (Col/Mov) 170,5 km in 4.01.39, 2. Fuglsang (Den/Ast) +0.22, 3. Porte (Aus/BMC) z.t, 4. Mühlberger (Oos/Bor) +0.38, 5. Kelderman (Ned/Sun) +0.38. Algemeen klassement: 1. Porte (Aus/BMC) 26:06:10. 2. Quintana (Col/Mov) +0.17, 3. Kelderman (Ned/Sun) +0.52,4. Mas (Spa/Qst) +0.53,5. Oomen (Ned/Sun) +1.13. Na de hel zijn coach en pupil nu in de hemel Rik Spekenbrink Rosmalen Sven Vermeulen geeft tijdens het toernooi in Rosmalen tips aan Bibiane Schoofs. foto pim ras - Sven Vermeulen (41) U kunt uw spaarkaart verzilveren t/m 31 augustus 2018 Ga naar pzc.nl/verzilveren ♦SpaPuur ♦jpaWell ^ELYllUM ^SpacSense *VeluwseBron *zwaluwhoeve ♦Thermen Holiday ^Hezgmeer *Voor SpaSense en Hezemeer geldt een toeslag van 3,- p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31