M Thermen Bussloo of Thermen Soesterberg Cocu verrast met vertrek, Van Bommel beoogd opvolger in 'project 3.0' 30 PSV krijgt komend seizoen niet alleen op het veld en aan de directietafel een facelift, maar óók op de trainersbank. Phillip Cocu vertrekt verrassend naar Fenerbahge, Mark van Bommel staat klaar als zijn opvolger. zoen PSV. Hij zag nog 'genoeg uit daging', ook in de Champions League. Hij zei bovendien: „Juist omdat elftallen er elk jaar anders uitzien, kan de trainer tegenwoor dig bij een club de constante factor zijn." Wel gaf hij aan: mócht er in teresse komen uit een vooraan staand voetballand, dan ging hij daarover nadenken. In het verleden werd bijvoorbeeld het Spaanse Va- lencia aan hem gelinkt. De Turken willen de deal met PSV (afkopen contract) snel rond maken en dus schakelt ook de ere- Een trainer kan een constante factor bij een club zijn divisiekampioen achter de scher men door. 'Project PSV 3.0', zo wordt het vervolg al genoemd in de boezem van de club. Het wordt na melijk de derde fase, gerekend vanaf de grote financiële gezond- makingsoperatie, die al onder voor malig algemeen directeur Tiny San ders werd gestart. Zijn opvolger Toon Gerbrands rondde fase 1 af en leidde de club door fase 2, met vanaf 2014 weer kampioenschappen en een over wintering in de Champions League (2015/2016). In de fase die nu aan breekt, gaat een volgende generatie oud-PSV-spelers de scepter zwaaien in sleutel functies. Hoofd scout John de Jong profi leert zich, nu Marcel Brands weg is. Mogelijk promoveert hij naar de functie van tech nisch manager. Voor de opvol ging van Cocu staat Mark van Bommel klaar. Hij traint nu de Ai van PSV en met hem is een paar jaar geleden al een stap penplan afgesproken, op enig moment resulterend in het hoofdtrainerschap. Van Bommel (41) heeft nu ongeveer net zo veel ervaring als Cocu bij diens start in 2013. As sistentbij jeugdelftallen, zelf het hoogste jeugdteam geleid en as- sistent-bondscoach in een WK- traject, inclusief het eindtoer- nooi zelf. Vandaag zit hij op bank, als Australië tegen Frankrijk speelt. Het met Van Bommel ingesla gen traject maakt het zeer onwaar schijnlijk dat PSV extern een opvol ger gaat zoeken. Hoewel duidelijk is dat een trainer als Peter Bosz er (ook) uitstekend op staat in Eind hoven. En vrij is. De vraag wordt echter vooral of Bert van Marwijk straks een rol krijgt bij PSV. Van Bommel zal zijn schoonvader, met al diens kennis en ervaring, graag naast zich zien in de dug-out. Maar dat moet dan ook voor PSV passen. Een alternatieve variant is de klankbordrol, zoals Guus Hiddink die gaandeweg kreeg in het eerste jaar van Cocu. PSV staat deze zomer voor een nog grotere re novatie dan gedacht. Echt in alle geledingen van de club vertrekken mensen. Van de links back (Joshua Brenet) tot de manager voet balzaken (Marcel Brands). En van het hoofd van de jeugdop leiding (Pascal Jansen) tot de hoofdcoach, die ook zijn biezen pakt. Wel werd gisteren Angelino voor vijf jaar vastge legd. De 21-jarige Spaanse verde diger komt over van Manchester City en was afgelopen seizoen verhuurd aan NAC. Die afscheid nemende trainer is dus Phillip Cocu. Niet alleen het grote publiek en de fans van PSV vielen gisteren van verbazing van hun stoel omdat hij bezig is met Fenerbahge. Zelfs binnen zijn ei gen staf staan mensen totaal per plex. Cocu (47) lichtte vrijwel nie mand in, maar iedereen denkt het zelfde: een rationeel mens kiest voor een irrationele omgeving. Noem een rijtje buitenlandse top clubs die het verst bij zijn karakter vandaan staan, en Fenerbahge prijkt daarop, misschien wel bo venaan. Cocu zeifis op vakantie en wil nog niets toelichten. In mei, na zijn derde landskam pioenschap in vier jaar, zei hij nog te willen gaan voor een zesde sei- Geniet van een heerlijk dagje wellness bij Thermen Bussloo of Thermen Soesterberg. De resorts beschikken over meer dan 15 verschillende sauna's, rustruimten, baden en restaurants. Na een dagje vertoeven bij Thermen Bussloo of Thermen Soesterberg voelt u zich als herboren! Kijk op de website voor het volledige overzicht aan faciliteiten per resort. zaterdag 16 juni 2018 PSV volledig overhoop PSV-coach Phillip Cocu (r) vertrekt en zijn opvolger Mark van Bommel staat al klaar, foto pro shots - Phillip Cocu (47) Maarten Wijffels Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30