Het WK-ci reus van Poet in Danzkij Ronaldo is 26 Marokko verliest door een eigen doelpunt diep in de WK VOETBAL RUSLAND 2018 Salah blijft toch op de bank De spelers van Marokko wilden het Suikerfeest, dat gisteren werd gevierd na de ramadan, onvergetelijk maken met een zege op het WK tegen Iran. Het mislukte (0-1) en plaatsing voor de volgende ronde wordt nu een hels karwei. Column Toen popzanger Robbie Williams donder dagavond zijn middelvinger opstak naar de mensen thuis, zat Vladimir Poetin nog niet op zijn plek. Hij werd net in een zwaarbewaakte colonne de stadionmuren binnengereden, com pleet met bewakers en geblindeerde auto's. Dat was jammer. Het werd niet helemaal duidelijk richting wie Williams zijn dikke vinger precies bedoelde, ver moedelijk was-ie voor de critici die hem een ge brek aan principes verwijten, maar goedbe schouwd deed dat er niet zo toe. Je middelvinger opsteken in een vol stadion in Moskou: altijd goed. Keep on Rockin' in theFree World, zou Neil Young zeggen. Toen Vladimir Poetin acht jaar geleden het WK kocht, was er nog relatief weinig aan de hand. Het doel van Ruslands WK-bid was tamelijk overzich telijk: het land moest in al zijn glorie aan de wereld worden getoond. Het is 2018 inmiddels. We zijn een gigantisch dopingschandaal, een inval in De Krim, een sle pende oorlog in Syrië, het drama met de MH17 en een lange reeks van 'verdwenen' Poetin-tegen- standers verder. We kun nen de komende week voetballen tot we een ons wegen, maar geen Wester ling gelooft na dit WK wél in de fantasie van een nieuw en gezellig Rusland. Sport en politiek vallen niet los te zien van elkaar, maar tegelijk is het onmo gelijk te bepalen waar de politiek precies begint en waar de sport eindigt. Tal van leiders hebben sport evenementen als propa ganda gebruikt, maar het is maar de vraag hoe ef fectief die propaganda werkelijk is. De Olympische Spelen van 1980 in Moskou waren destijds óók be doeld als reclamestunt, maar de Koude Oorlog werd er niet echt minder om. Kan me haast niet voorstellen dat Poetin er lekker bij zat donderdag Aziz Bouhaddouz. Die moest het dan maar doen, dacht de Franse bondscoach Hervé Renard van Ma rokko halverwege de tweede helft gisteren in Sint-Petersburg. De spits van het bescheiden Sankt Pauli in Duitsland is speciaal mee genomen naar Rusland om duels, die op slot zitten, open te breken. En dat deed de 31-jarige pinchhitter, alleen tot zijn grote verdriet en dat van zijn landgenoten wel diep in de blessuretijd in het doel van zijn ei gen keeper Munir Mohand: 0-1. En plotseling was Iran, dat van de twee ploegen het minst op zoek was gegaan naar een doelpunt, drie punten rijker. En Marokko reali seerde zich meteen dat het met Portugal en Spanje nog op het menu in de loodzware groep B voor een voetbalwonder moet zorgen om de knock-outfase nog te berei ken. En die realiteit deed heel veel pijn in het kamp van 'De Leeuwen van de Atlas'. De eerste nederlaag in 19 interlands en uitgerekend in het duel dat door de in Nederland geboren en opgegroeide spelers vooraf was betiteld als 'de finale'. Een totaal onnodige nederlaag ook, al bleek het verschil maken met het op de counter loerende Iran ook een te zware opdracht. Dat had dan in de openingsfase moeten ge beuren, toen Marokko flitsend uit de startblokken was geschoten. AI in de eerste minuut kreeg Ajacied Hakim Ziyech een kans om de trek ker over te halen, maar de linkspoot miste de bal. Niet veel later vuurde Na een wat grijze start van het WK gaven Portugal en Spanje Het is een circus, een gigantisch circus zelfs, maar het blijft een circus. Iedere bezoeker snapt ook wel dat de clowns geschminkt zijn. Iedere bezoeker snapt dat er slechts wat kunstjes worden opge voerd. Het is amateurpsychologie in een onbeduidend Nederlands krantenstukje, maar toch kan ik me haast niet voor stellen dat Vladimir Poetin er donderdagavond lekker bij zat, zo zonder wereldleiders van enig statuur op de tribune. Acht jaar geleden leek het misschien een waardevolle investering, pakweg 14 mil jard dollar voor een mega- evenement als toegangs poort naar een nieuw tijd perk. Maar voor een circus is het best wel veel geld, en al helemaal als de clown ook nog een dikke middelvin ger opsteekt. zaterdag 16 juni 2018 Hij zou spelen, maar de van een schouderblessure her stelde Mo Salah speelde niet, gisteren in de wedstrijd Egypte-Uruguay (0-1). Bondscoach Héctor Cüper legde uit waarom. „We wilden het risico niet nemen, we hebben hem in topvorm nodig tegen Rusland en Saoedi-Arabië." Marokko Iran Mikos Gouka Sint-Petersburg I Marokko - Iran 1 0-1 90+5. Bouhaddouz (eigen doelpunt) Opstellingen Mohand Beiranvand Amrabat Rezaeian 76. Amrabat Cheshmi Benatia Pouraliganji Saïss Hajsafi Hakimi Shojaei Ziyech 68. Taremi El Ahmadi Ebrahimi Belhanda 79. Ebrahimi Boussoufa Amiri Harit Jahanbakhsh 82. Da Costa 85. Ghoddos El Kaabi Azmoun 77. Bouhaddouz Ansarifard Scheidsrechter: Qakir Toeschouwers: 62548 WK-koorts is Portugal - Spanje 4. Ronaldo (pen.) 0-1 1-1 24. Costa 44. Ronaldo 2-1 2-2 55. Costa 2-3 58. Nacho 88. Ronaldo 3-3 Opstellingen Rui Patricio De Gea Cédric Nacho Pepe Piqué Fonte Ramps Guerreiro Alba Fernandes Busquets 68. Mario Koke Carvalho D. Silva Moutinho 86. Vazquez B. Silva Isco 69. Quaresma Iniesta Ronaldo 70. Thiago Guedes Costa 80. André Silva 77. Aspas Scheidsrechter: Rocchi Toeschouwers: 43866 Jj Portugal j Spanje Een zinnenprikkelende wed strijd, dat was Portugal - Spanje (3-3). De rel rond de ontslagen bondscoach Lopete- gui heeft vooralsnog geen ne gatief effect. Maar Ronaldo pakte de hoofdrol met een hat trick. Daniël Dwarswaard Rotterdam/Sotsji Cristiano Ronaldo was van ongekende klasse bij Portugal - Spanje (3-3). fotogetty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 26