Snow Patrol biedt bij zijn terugkeer vooral nostalgie Oude rockers Hiphoppers HJLTUUR 25 Met Pearl Jam en Pinkpop is het concertseizoen in Nederland pas net geopend. De vier megaconcerten van dit jaar (Arena en Goffertpark) staan in de komende vier weken gepland. Ze hebben allemaal een geheel eigen doelgroep. Staat u als oude rocker bij Guns N' Roses? Of brengt u volgende week uw tiener naar de Arena voor Ed Sheeran? In de negen jaar die volgden na dat Pinkpop-optreden, gebeurde ge noeg om een dramatische roman mee te vullen: op het toppunt van zijn roem duikelde zanger Gary Lightbody in het diepste dal van zijn leven. Hij raakte, in willekeu rige volgorde, verstrikt in een wri- ter's block, diepe depressie en een verslaving aan alcohol. Samen met zijn frontman scheerde de band langs de rand van de afgrond. Maar Lightbody (42) overleefde en daarmee Snow Patrol ook. Op het nippertje, zo maakte Lightbody duidelijk met een meer dan intense uitvoering van Make This Go On Forever. Voorhoofd Met z'n voorhoofd tegen de micro foon gesteund, voltooide hij de laat ste regels van het lied dat misschien al 12 jaar oud is, maar wel onlosma kelijk deel is van de soundtrack van zijn wederopstanding. De regels Justsave mefrom this darkness haalde Lightbody zichtbaar uit zijn tenen. Je moest haast van steen zijn niet mee te voelen met de zanger en zijn verhaal vol hinder nissen. Ondanks die voelbare zindering lijkt Snow Patrol aan urgentie te hebben ingeboet. Het comeback album Wildness is, hoewel van de gelijke kwaliteit, niet de gehoopte hernieuwde omhelzing met de oude fans van de groep. Intense inhoud De intense inhoud van nummers als Empress en Heal Me haalde de achterste rijen van de weide voor het Pinkpop-hoofdpodium niet. Dat gold wel voor de inmiddels klassieke hits van de band. Run en vooral Chasing Cars raakten de massa vol in het hart. De liedjes ge ven precies de lading die past op een festival als Pinkpop. Ze bieden Ondanks de voelbare zindering lijkt de band aan urgentie te hebben ingeboet de bezoekers de bijna onbedwing bare neiging elkaar op de schouder te slaan en samen het glas te heffen op hoe mooi een avond in de zo merzon kan zijn. Gary Lightbody verkondigde re cent dat het spelen in stadions de volgende stap voor de groep zou moeten zijn. Daarvoor heeft Snow Patrol vermoedelijk echt een paar nieuwe succesnummers nodig, maar wie hoopte op een avond vol nostalgie, werd op Pinkpop ruim schoots beloond. zaterdag 16 juni 2018 GO GUNS N' ROSES EMINEM Gary Lightbody zong intens over zijn problemen, fotoanp PINKPOP Snowpatrol Een vroeg zwaartepunt op de eerste Pinkpop-dag was het: de terugkeer van Snow Patrol op het festival, dat de Schotse band in 2009 nog afsloot. De groep stelde zijn fans gisteravond niet teleur. Stefan Raatgever Op het veld in het Gottertpark zullen op 4 juli vermoedelijk weinig concertgangers zijn die ook naar Ed Sheeran of Beyoncé en Jay-Z gingen. In Nijmegen zal de aanblik die Axl Rose en co vanaf het podium hebben wat kaler en grijzer zijn. En de dresscode is ook minder uitbundig. Een spijkerbroek en een t-shirt voeren de boven toon. Naar de komst van Guns N' Roses, met een herenigde Axl Rose en Slash, werd vorig jaar smachtend uitgekeken. Dat optreden beviel zo goed dat ze een jaar later op dezelfde locatie terugkeren. Welcome to the Jungle! Het publiek dat Eminem op 12 juli (de laatste in de rij van vier) zal vergaren, is nog wel het las tigst te categoriseren. Nee, ook hier weinig Bey oncé- of Ed Sheeran-adepten, terwijl beiden gastzanger waren op Eminems laatste album Revival (Beyoncé op Walk on Water, Sheeran op Rlver). Toch zal het Goffertpark heus geen mie renhoop worden van louter hardcore-hiphoppers en -rappers. Wat te denken van een generatie dertigers die de man achter Stan en Slim Shady (ja, hij speelt ze allebei) nu wel eens in het echt willen horen rappen? Alexander van Eenennaam Not in This Lifetime Tour Goffertpark, 4 juli Revival Tour (uitverkocht) Goffertpark, 12 juli

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25