Tieners Jonge vrouwen 24 M ANGELA KIJKT TV MEGASTERREN CONCERTEN Quote van de dag risifAim m We zijn zo dankbaar voor alle liefde en steun. Het geeft ons kracht, hoop, moed en een enorme strijdlust Je kunt zeggen wat je wilt van Rutger Cas- tricum - bijvoorbeeld dat het een pestkop is of een graaier gezien zijn voor NPO- normen torenhoge salaris - maar hij kan wél iets. Als hij zijn provocatieve inborst combi neert met oprechte belangstelling en z'n snelle scoringsdrift onder controle houdt, ontstaat er bijzonder aardige televisie. Dat was al eerder zo in bijvoorbeeld Niet Lullen Maar Poetsen en zijn Feyenoord-documentaire en het bleek donder dagavond weer in Marokko op t. Daarin volgt hij tijdens het WK voetbal voor NPO t drie generaties Nederlandse Marokka nen, of Marokkaanse Nederlanders zo u wilt. Omdat dat land, ik zal het er hier nog even in wrijven, zich wél heeft geplaatst en bovendien een stel bekende eredivisiespelers binnen de ge leden heeft. Het perfecte haakje dus om de grote maatschappelijke integratievragen aan te snij den. Want de vraag 'voor wie juich je?' gaat ten diepste natuurlijk over wie je bent en waar je je thuis voelt. Of het programma vervolgens een beetje van de grond komt, ligt niet alleen aan Rutger. Het gaat ook om de casting van de Marokkanen die gevolgd worden. In de eerste aflevering waren dat vooral de vlotte Khalid, eigenaar van een koffiezaak, en kapper Faisal. Jonge, slimme gas ten, praktiserend moslim, op het oog feilloos geïntegreerd. Khalid verkoopt red velvettaart waar zijn autochtone overbuurman maar wat graag voor langs komt. Faisal zit van onder tot boven onder de tatoeages. Mag niet van zijn ge loof, maar zelfs zijn ouders hebben zich er in middels mee verzoend. Kortom, jongens die plaagstootjes van Rut ger - 'moet ik helpen sjouwen? Normaal huren wij Marokkanen in om op te ruimen. Krijg ik nou straks ook drie tientjes?'- prima kunnen pa reren. Maar die tegelijk in een lastige spagaat zitten. Ofwel de 'klotegeneratie', zoals Khalid het noemde. Aan de ene kant staan ze volop in de maatschappij, aan de andere kant voelen ze de druk van hun ouders. Trouwen? Dat moet met een moslima. Al mag praktiserend joods of christen ook. Khalid zei stellig dat het een kwes tie van tijd is, dat zoiets tegen zijn kleinkinde ren niet meer gezegd zal worden. De vraag is of hij daar gelijk in heeft. Want in de vooruitblik op de komende aflevering bekende diezelfde Khalid niet te weten hoe hij ermee omgaat als zijn toekomstige zoon homo zou blijken. En Rutger? Die luisterde, keek en zweeg. Benieuwd of dat zo blijft. Netflixwint weer terrein Trouwen met Patty ED SHEERAN zaterdag 16 juni 2018 ON-DEMAND Netflix en Vi deoland blijven groeien. Elke dag kijken we gemiddeld 28 minuten naar dit soort diensten. 65 procent van de Nederlan ders tussen de 20 en 30 heeft inmiddels een Netflix of Video land-abonne ment. GENRE De recent flink afgeslankte Patty Brard heeft er een nieuwe bezig heid bij. Ze is trouwambte naar geworden. Ze heeft inmid dels het eerste huwelijk al vol trokken. Trou wen met Patty erbij kan alleen op Ibiza. Rappen met Eminem of Rutae Veel variatie brengt Ed Sheeran tijdens zijn -r Tour (Divide Tour) niet aan in zijn setlijsten. Maar dat is ook helemaal niet erg. De voorname lijk tieners die - al dan niet door ouders begeleid - naar de Johan Cruijff Arena komen, willen maar één ding van de rossige zanger: zijn hits. En die krijgen ze in ruime mate. Castte on the HUI, the A- Team, Shape of You, Thinking out Loud en Galway Giri... hun aanwezigheid is net zo zeker als de wetenschap dat Ed zijn gitaar meebrengt naar Amsterdam. Samengevat: een beetje braaf, maar dat is helemaal niet erg. Zelfverzekerd, onafhankelijk, trots op haar ron dingen. De vleesgeworden girlpower, een rolmo del voor talrijke vrouwen. Duizenden jonge vrou wen kijken straks in de Arena naar het podium en wensen dat ze een vleugje Beyoncé in zich hebben. De voormalige Destiny's Child-zangeres treedt dinsdag en woensdag in de Arena op met haar echtgenoot, rapper Jay-Z. Die lift voorna melijk mee op de aantrekkingskracht van zijn vrouw, die ook nog eens maatschappelijk betrok ken is en professioneel gezien onweerstaanbare en opwindende shows geeft. -5- Tour (uitverkocht) Johan Cruijff Arena, 28 en 29 juni On The Run II Tour Johan Cruijff Arena, dinsdag en woensdag zwij melen bij Ed? Chantal Bles en Robert Doornbos over de steun betuigingen nadat bij hun dochtertje Jada (2) een grote tumor is geconstateerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24