Vandaag bij deze krant! Wethouders Veere onder de loep 'Jorde wanna na wan, oe oe oe 'Jorde wanna na wan, oe oe oe: Georganiseerd op strooptocht langs de allerrijksten Of wist u veertig jaar geleden wél wat u zong? Of wist u veertig jaar geleden wél wat u zong? De affaires in het zo rustige Veere stapelen zich ineens op. Weer is er twijfel over de integriteit van een kandidaat wethouder. Wie van de drie het is, blijft voorlopig geheim. Het onderzoek is pas over een week klaar. Ze vliegen 12.000 kilometer naar Nederland om aan de lopende band te stelen. Leden van de Lanzas Chi lenos, een zeer professionele die venbende uit Chili, pleegden tot wel drie inbraken per nacht in Noord-Holland, Overijssel, Gelder land en Brabant. Dat blijkt uit on derzoek van deze krant. Zo onderzoekt de politie een golf van tientallen inbraken in Amstel veen in de eerste maanden van dit jaar. Zeven Chilenen zijn inmid dels opgepakt. Gisteren zijn in Den Bosch drie Chilenen veroordeeld die Brabantse woningen leegroof den. Ze werden na een wilde ach tervolging in februari aangehou den. Ze kregen straffen tot 24 maanden celstraf. Beroepscriminelen uit Chili trek ken Europa door en blijven zelden langer dan een week op één plek. Vooral Spanje gaat gebukt onder de inbraken, omdat de dieven daar hun eigen taal kunnen spreken. Jaarlijks pakt de Spaanse politie meer dan 250 Chileense criminelen op. Ze zijn verantwoordelijk voor zakkenrollerij, inbraken en over vallen op de allerrijksten. De Chileense journalist Eduardo Labarca, die drie boeken over de Lanzas schreef, waarschuwt dat de jongste generatie steeds geweldda diger wordt. Ook uit Chileense po- litiestukken - in handen van deze krant - blijkt dat de inbrekers die in Overijssel en Gelderland toesloe gen, zware delicten hebben ge pleegd. Op hun strafblad staan on der meer drugshandel en gewa pende overvallen. De Lanzas Chilenos (vertaling: Chileense speren) bestaan al tien tallen jaren en zijn van oorsprong zakkenrollers. De FBI en Scotland Yard noemen ze de beste dieven ter wereld. P8 Nieuwsmedia magazine magazine ZEELAND 11 T/M19 W*9'0°(SL oeje»"9 bedril3" Bert van Haldere Chileense superdieven slaan toe in Nederland Zl I Arie Schot joos>and Chileense inbrekers hebben dit jaar al in tenminste vier Neder landse provincies een spoor van inbraken achtergelaten. Het gaat om superdieven van de bende Lanzas Chilenos die in West-Europa op rooftocht zijn. Koen Voskuil Amstelveen Wolken, soms zon en een lokaal 18°C buitje pzc.nl Ook voor het laatste ffi> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1