II Noad'67 renoveert sportcomplex zelf Goese Diep krijgt er vier gebouwen bij 7 LOZE VISSERTJE IN ANDERE HANDEN De nieuwe eigenaresse van Het Loze Vissertje in Wilhelminadorp gooit het niet ineens over een andere boeg. Rafaëlgemeente betrekt oude basisschool Dertien jaar geleden stapte ze er in het hu welijksbootje, vanaf maandag zwaait ze er de scepter. Anita van der Wal (41) is de nieuwe eigenaar van café Het Loze Vissertje bij het Goese Sas. Ze neemt het stokje over van Hetty Busman en Nico Sprenkels, die ruim zeventien jaar het gezicht waren van het bekende etablisse ment bij Wilhelminadorp. Waarom ze stoppen? „Nou, wat dacht je van onze leeftijd?", zegt Hetty lachend. Zij telt 61 jaren, Nico 66. Dat is nog bepaald niet stokoud. „Maar in de horeca is het heel hard werken", verzekert Hetty. „Het is ontzettend leuk, maar kost ook veel energie." Nico knikt. „Er zijn tijden geweest dat we in de weekenden tot 2 uur 's nachts open waren. Dat trek je op een gegeven moment niet meer." Zandbak Volgens Hetty is die behoefte er ook niet meer bij de klanten. „Die groeien in leeftijd met je mee. Jon geren die hier vroeger bewuste loos aan de bar hingen, zitten nu met hun kinderen in de zandbak." Zonder ervaring in de horeca kocht het stel de zaak aan het be gin van deze eeuw. Samen met hun zoon Mark, die kok was, heb ben ze Het Loze Vissertje de afge lopen zeventien jaar een heel nieuw gezicht gegeven. „Toen wij het kochten was het een simpel cafeetje, waar je naast iets te drinken niet veel meer kon krijgen dan een bitterballetje en een diepvriesmaaltijd", herinnert Nico zich. Het drietal is begonnen met een serieuze kaart en heeft het pand in de loop van de jaren flink uitgebreid. „Je bent nooit klaar", zegt Hetty. Festival Dikwijls worden de gasten getrak teerd op muziek. Een keer of vier, vijf hebben de uitbaters van Het Loze Vissertje zelfs een heus festi val georganiseerd. Maar dat kostte Werken in de horeca is ontzettend leuk, maar ook heel zwaar wel heel veel geld en energie. Later zijn ze overgestapt op akoestische optredens op de zondagmiddag. Een schot in de roos. „Het is vaak volle bak", zegt Nico. „Sommige mensen komen er zelfs speciaal voor." Morgen is de laatste dag dat hij en Hetty het voor het zeggen heb ben in het gezellige café-restau rant aan het Goese Sas. Veel moeite om het van de hand te doen, heeft het niet gekost. Er wa ren liefst zeven gegadigden. Stukje geschiedenis „Het kiezen van de juiste koper hebben we maar overgelaten aan de makelaar", grapt Nico. Die ko per werd Anita van der Wal uit 's- Heer Arendskerke, die samen met haar echtgenoot al De Slager op Wielen en een cateringservice runt. „Ik heb hier een stuk ge schiedenis liggen", vertelt ze. „We zijn hier dertien jaar geleden ge trouwd. Het Loze Vissertje is daarna altijd in mijn hart blijven zitten." De trouwe klanten hoeven niet bang te zijn dat Anita het over een heel andere boeg gaat gooien. „Ik kan er wel een sterrenrestaurant van maken, maar dat past hier he lemaal niet. Mensen komen voor de gezelligheid en de ongedwon gen sfeer." Dat kan Nico volledig beamen. „Hier komen mensen van allerlei pluimage, van notaris tot vuilnis man. En allemaal raken ze met el kaar in gesprek." SINT-PHILIPSLAND Voetbal vereniging Noad67 uit Sint-Phi- lipsland is het wachten op even tuele nieuwbouw beu en gaat het huidige sportcomplex vernieu wen. Er komen twee nieuwe kleed kamers, de kantine wordt ver bouwd en als laatste stap worden de bestaande kleedlokalen gere noveerd, zegt voorzitter Jaap van Oudenaarde. „We kunnen niet blijven zitten zoals nu. Elk week end hebben we een tekort aan kleedlokalen. Ook gaan de hui dige gebouwen in kwaliteit ach teruit." Al jaren is er sprake van een mo gelijke verhuizing van de voetbal vereniging. De komst van een nieuw complex hangt echter sa men met het realiseren van de nieuwbouwwijk Luysterrijk. Het plan, dat al lange tijd in voorberei ding is, voorziet in de komst van meer dan tachtig woningen aan de westkant van het dorp. Ze moeten onder meer op de be staande voetbalvelden komen. Noad'67 krijgt in dat geval een nieuw complex aan de Rijksweg, iets verder van het dorp vandaan. „De komende jaren wordt er waarschijnlijk niets gebouwd", zegt Van Oudenaarde. „Dat kan nog wel tien jaar duren." GOES In de wijk Goese Diep, pal langs het kanaal, komen vier ge bouwen met elk negen apparte menten. Ontwikkelaar AM Zee land en Bouwgroep Peeters hopen in het tweede kwartaal van vol gend jaar te kunnen beginnen met de bouw. In het stadskantoor onderte kenden de directeuren van de twee bedrijven en wethouder Derk Alssema gisteren een over eenkomst. Directeur Gino van Driessche van AM Zeeland zegt dat het luxe appartementen wor den in een wat hogere prijsklasse. Hoe ze er uitzien, is nog niet be kend. De complexen moeten nog worden ontworpen. Daar willen de twee bedrijven -die voor dit project het consortium Residence Goese Diep hebben gevormd- na de zomer mee beginnen. Het is de bedoeling geïnteresseerde kopers bij dit proces te betrekken. De ver koop begint aan het eind van het jaar. De complexen krijgen vijf woonlagen. In Goese Diep, de wijk tussen het havenindustriegebied en het Goese Meer, komen in totaal 380 woningen. Ongeveer 100 staan er inmiddels. Volgens wethouder Derk Als sema is de belangstelling voor on der meer de vrije kavels groot. GOES Het voormalige pand van basisschool Zuidwesthoek aan de Bessestraat 8 in Goes-Zuid heeft een nieuwe bestemming. De evan gelische gemeente Rafaël gaat het pand na de zomer gebruiken voor haar doordeweekse activiteiten. De Rafaëlgemeente huurt nu nog een pand van RWS aan de Zuid- vlietstraat. Die huur eindigt 1 au gustus. „Volgens de huidige wetge ving mogen we niet aan kerkelijke instanties verhuren", zegt een woordvoerder van de woningstich ting. De Rafaëlgemeente gaat het gebouw onder meer gebruiken voor jongeren, gebedsmomenten, studie en als pastorale ruimte. zaterdag 16 juni 2018 De notaris ontmoet er de vuilnisman Rob Paardekam Wilhelminadorp De nieuwe eigenaresse Anita van der Wal (achter de bar) neemt de zaak over van Hetty Busman en Nico Sprenkels, fotomechteldjansen -Hetty Busman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 130