Wal doe je in een goed huwelijk als je seksuele onrust voelt? Ons kind tan 4 slaat ouders op de billen Joost nuiff weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (75) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. n mijn jonge jaren had ik een relatie met een getrouwde vrouw. „Hoe denken je man en vrien den hierover?", vroeg ik. „Iedereen die hier moei lijk over doet, heb ik allang geleden mijn leven uit geschopt", antwoordde zij. Ik weet niet of u en uw man uit dat hout gesne den zijn. Nee? Dan komt hier mogelijkheid twee: ga vreemd. Daarvoor heb ik een ongeschreven wet en een tip. Wet: vertel het niet thuis. U de lusten en uw man met ellende opzadelen, dat doen we niet. Dan kun je net zo goed aan een open huwelijk beginnen zoals die vroegere vriendin van mij. Vertel het trouwens nergens. Ook niet aan uw beste vriendin omdat u 'het aan iemand kwijt moet'. Vreemdgaan is een eenzame bezigheid, onthou dat. Dan nu de tip: hou het als u liegt, want dat mo ment gaat komen, thuis zo vaag mogelijk. Op de vraag 'waar was je vanmiddag?' antwoordt u dus: „Winkelen." En op de vraag 'waar dan?', antwoordt u: „Overal en nergens." Niet specifiek worden, geen details want die gaan vroeg of laat tegen u werken. Ben ik te cynisch? Ja hoor eens, u wilde goede raad op een heikel gebied dus schiet niet op de pianist. Is bovenstaande allemaal niets voor u? Dan heb ik nog een tip in het verrassingspakket: hou het bij uw eigen man. Wat een schatje lijkt me dat, die dochter van u. Wat hebt u die lieve meid leuk opgevoed. Kleine kinderen die alle- mans vrienden zijn: ik heb ze altijd geweldig gevonden. Niets tegen verlegen kinderen, kunnen ze niet helpen natuurlijk, maar de kleintjes die onbevangen staan tegenover iedereen, afgezien van de enge mannen met snoepjes, ik ben er dol op. Ik kan natuurlijk uitgaan van het feit dat u haar gedrag liever niet wilt en overeenkomstig advies geven. Maar ik zou wel erg tegen mijn natuur in gaan. Wel even over de klasgenootjes en hun ouders. Als ik een bal weggooide, ging onze vorige hond hem halen. Dan kreeg hij een snoepje. Gooide ik de bal weer, ging hij hem weer halen. Onze huidige hond gaat ook de bal halen en krijgt een snoepje. Maar gooi ik de bal nog eens, dan blijft hij naast me zitten. Want hij denkt: hier zijn de snoepjes en niet daar verderop bij die bal. Misschien dat uw dochtertje ook denkt dat bij de ouders meer te halen valt dan bij de klasgenootjes. Een scherp oog voor eigenbelang, ik ga haar steeds leuker vinden! Nog even een vraagje: dat tegen de billen slaan, van wie heeft ze dat eigenlijk? magazine 45 ONRUST. Ik (vrouw van in de veertig) ken mijn man van haver tot gort, we zijn al bijna achttien jaar samen. Ik ben altijd monogaam geweest, maar nu heb ik (enorme) behoefte aan span ning. Ik voel me seksueel onrustig, om het zo maar te zeggen. Mijn man wil ik niet kwijt. Ik zoek goede raad. KNUFFELDOCHTER. Onze dochter van 4 kan het in de regel beter vinden met de ouders van haar klasgenootjes dan met de klasgenootjes zelf. Ze heeft daarbij vaak de neiging volwassen mensen dood te knuffelen en op de billen te slaan. Wij willen dat liever niet. Hoe pakken we dat aan? ES Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 113