Sharleynes vader eist ton smartengeld NCREDIBLES2 Justitie verwijdert ook getapte telefoontjes met BD-journalist 10 Emoties lopen hoog op Volgens advocaat Sébas Diekstra liep vader Victor Remouchamps psychische problemen op door de gruwelijke dood van zijn dochter. Ook de confrontatie met het dode lichaampje - dat hij na haar dood zelf aflegde - droeg bij aan een posttraumatische stressstoornis (PITS). Hij ervaart herbelevingen, flashbacks, concentratie-, spraak- en slaapstoornissen. De claim be helst smartengeld. Toch zette de rechter de vader voor het blok met mailtjes die hij zelf een maand voor de dood van het meisje verstuurde. „Als ze door blijft gaan mijn leven te ontwrich ten, hoeft ze de weekenden niet meer bij mij te komen", schreef hij aan Bureau Jeugdzorg. Hij schreef dat hij Sharleyne een kans gaf om zijn leven met zijn nieuwe vriendin te accepteren. De emoties hepen hoog op bij Hélène J., de moeder van Sharleyne. En haar oma. J. moest de rechtszaal tijdelijk verlaten, omdat zij haar emoties niet de baas kon. Volgens Remouchamps maakte ze er een zooitje van. „Ik kreeg keer op keer politiebrieven op de mat. Dan was ze weer weg, weer dron ken." In tranen maakt Remou champs gebruik van zijn spreek recht. „Ik voel me zo enorm schul dig dat ik mijn belofte niet aan je kon nakomen. Ik had beloofd je te beschermen", zegt hij, gericht aan Sharleyne. Hélène J. staat terecht omdat ze haar dochter drie jaar geleden van de tiende verdieping van flat De Arend in Hoogeveen zou hebben gegooid. Zelf zegt ze dat ze op het moment van de fatale val lag te sla pen. Ze werd stevig aan de tand ge voeld over het feit dat ze lang heeft gezwegen tijdens politieverhoren. „Ik kon me afsluiten", zei ze giste ren. Toen de rechter zei: Ik zou ont ploffen als ze mij zouden beschul digen', antwoordde Hélène: „Dat weet u niet, want u bent nooit ver dachte geweest van zoiets." Veel vragen rond de dood van het meisje bleven ook gisteren onbe antwoord. Duidelijk werd dat de 8-jarige Sharleyne met haar 1,34 meter prima in staat was zélf over de reling (1,06 meter) te klimmen. Toch lijkt zelfmoord onwaarschijn lijk, omdat dat bij kinderen van die leeftijd zeer zeldzaam is. Bovendien was Sharleyne een vrolijk meisje. t Veel vragen rond de dood van het meisje bleven ook gisteren onbeantwoord Volgens advocaat Diekstra zijn zo wel een ongeval - doordat ze moge lijk slaapwandelde en over de reling viel - als zelfdoding uitgesloten. „Het was een vrolijk meisje dat po sitiefin het leven stond", zegt Diek stra. „Er is voldoende wettig en overtuigend bewijs dat J. Sharleyne om het leven heeft gebracht." Volgens Hélènes advocaat Paul van Jaarsveld was er wel sprake van afwijkend gedrag. Zelfdoding wil hij niet uitsluiten. Sharleyne plaste in haar broek en had moeite met de nieuwe vriendin van haar vader. Maandag volgt de strafeis. Donderdag besloot het OM al in te gaan op de eis van het BD om de belgegevens, die (zonder toestem ming van de rechter-commissaris) waren opgevraagd, bij provider Vodafone te verwijderen. Ook taps van telefoongesprekken tussen een verdachte en BD-verslaggever Jos van de Ven worden door Justi tie nu uit het strafdossier gehaald. Het BD vindt dat het aftappen van gesprekken met journalisten indruist tegen het recht op bron bescherming. Donderdag liet het OM in een persbericht nog weten het daar niet mee eens te zijn. Nu gaat Justitie toch overstag. BD-hoofdredacteur Lucas van Houtert is blij dat nu ook de taps uit het dossier worden gehaald: „Een week geleden bood het OM na onze publicaties excuses aan voor het opvragen van telefoonge- gevens van onze verslaggever. Pas vandaag, nadat we besloten een kort geding aan te spannen, gaat justitie voor een derde keer door de knieën. De onwil van het OM geeft te denken." Van de Ven onthulde vorig jaar juli tot in detail hoe de burgemees tersbenoeming in Den Bosch ont aardde in een soap. Jan Hamming (PvdA), de beoogde opvolger van Ton Rombouts (CDA), koos letter lijk op het laatste moment voor Zaanstad. Jack Mikkers (VVD) kreeg uiteindelijk de ketting om gehangen. De Brabantse commissaris van de koning Wim van de Donk (CDA) deed aangifte van lekken, een ambtsmisdrijf. Het OM startte een strafrechtelijk onderzoek. re STAATSBEZOEK ZONDER MAXIMA I ^>fsitep PIXAR Win een Incredible Vaderdag VIP pakket Ga naar pzc.nl/winactie Koning Willem-Alexander moest in zijn eentje drie staatsbezoeken afleggen, terwijl zijn gezin privé zware tijden doormaakt door de zelfmoord van Inés Zorreguieta. Anders dan zijn moeder Beatrix geeft hij woorden aan dat drama. zaterdag 16 juni 2018 De vader van Sharleyne eist een schadevergoeding van 100.000 euro. Het 8-jarige meisje over leed in juni 2015 na een val van de tiende verdieping van een flat in Hoogeveen. De advocaat van haar vader heeft de schade claim vandaag toegelicht in het strafproces tegen de moeder van Sharleyne. Victor Schildkamp Simone van Zwienen Assen Het Openbaar Ministerie (OM) gaat voor de tweede keer in 24 uur door de knieën voor eisen van het Brabants Dagblad in de affaire rond het Bossche bur- gemeesterslek. Chris van Mersbergen Den Bosch 23 JUNI IN DE BIOSCOOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10