Niet hechten aan kleren' Geld geluk Marian (links op de foto) en Bernadette wonen in een huurappartement in Den Haag. Ze hebben een zoon van 26 jaar, die in Boston woont. zo, 1.000 euro per maand. Van haar eigen rekening betaalt ze bijvoor beeld de kapper. Wat overblijft spaart ze." Bernadette: „Van het spaargeld wil ik een huis in Portugal kopen." Marian: „Eerst beter worden. We houden van reizen, dat kan nu niet. De eerste zes maanden na de opera tie zijn cruciaal. In die tijd kun je zeker niet weg." Bernadette: „Marian is goed in cijfertjes." Marian: „Dat wil nog niet zeggen dat ik goed ben in het beheer van mijn eigen geld." Bernadette: „Je regelt alles perfect." Marian: „Veel wordt automatisch overgemaakt." Bernadette: „Laten we het over geluk hebben." Marian: „Het boeddhisme is onze basis. We hebben een altaar in huis en mediteren veel. Geluk zit niet in spullen." Bernadette: „Toch hou ik van shoppen. Ik koop vaak kleren voor Marian, anders heeft ze altijd het zelfde aan." Marian: „Ik hou van mooie kleren hoor, maar ik koop het liefst in de uitverkoop." Bernadette: „Ik wil me minder hechten aan kleren en schoenen. Het doet er niet toe hoeveel geld of goed je hebt. Geluk is dat ik goed contact heb met vrienden en fami lie en een goede relatie met mijn partner. In mijn kindertijd hadden mijn ouders niet veel geld, maar er was altijd genoeg te eten en we hadden een huis en familie." Marian: „Wij hadden het niet breed thuis. Ik kan ruimer leven dan mijn ouders. Mijn voorbeeld is dat je hard moet werken voor je geld. Ik probeer niet harder te wer ken, maar wel slimmer." Bernadette: „Vertel over je boek." Marian: „Dat komt deze maand uit. Het gaat over geld." Bernadette: „Noem de titel." Marian: „Heel toepasselijk: Ik verdien meer!" 41 O -€2000 n €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer Marian: „We bezitten een huis van drie verdiepingen, dat willen we verkopen. We wonen in een huur appartement." Bernadette: „We wilden kleiner wonen." Marian: „Omdat we minimalisti- scher willen leven. Zo gooien we zo min mogelijk eten weg. We kopen kleine hoeveelheden tegelijk als we boodschappen doen." Bernadette: „Als je ouder wordt, heb je sowieso minder nodig. En we wilden een huis met een lift, van wege mijn gezondheid." Marian: „Bernadette heeft een nieraandoening." Bernadette: „Ik ben aldoor moe. Marian gaat mij een nier geven." Marian: „Ik doe dat graag. We moe ten samen onder het mes." Bernadette: „Een groot ge schenk." Marian: „Ik denk dat iedereen het zelfde zou doen. Ik heb zes weken nodig om te herstellen van die ope ratie. Dat hebben we goed moeten plannen omdat ik zelfstandig on dernemer ben. Geen werk is geen inkomen. In de zomer heb ik min der opdrachten, dus dan vindt de operatie plaats. Ik ben kostwinner, Bernadette heeft momenteel geen inkomsten uit arbeid." Bernadette: „Ik heb AOW en een beetje pensioen, zo'n 500 euro per maand. We delen alles, sinds we el kaar in 1996 op Aruba leerden ken nen." Marian: „Ik werkte daar voor een accountantskantoor en later voor een non-profitorganisatie." Bernadette: „Sinds 1999 woon ik in Nederland. Marian is van ons twee het best met geld. Zij regelt alles." Marian: „Ik maak geld aan Berna dette over voor boodschappen en magazine [35 Marian Koek (56) is zelfstandig accountant en schrijft, was docent economie en wis kunde. Bernadette Davis (68) gepensio neerd, reikimaster Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Marian: Cursus Neuro Linguïstisch Programmeren voor 10.000 euro. „Veel te duur." Bernadette: Re- genboogkleurige jurk. „Zelfs Marian mag niet weten hoe duur hij was. Maar de energie was niet goed, ik heb hem wegge ven." Beste koop Marian: Mint- blauwe mini. „Toen ik leasauto's reed, vond ik het altijd lastig afscheid te nemen. Nu heb ik een auto die van mij is." Bernadette: Eer ste huis op Aruba. „Helemaal alleen gekocht, in 1993." H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst EDITH ANDRIESSE Foto FRANK JANSEN WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103