Vrouwelijke voorgangers zijn zeldzaam Precies een jaar geleden nam de leiding van GKv het historische besluit dat vrou wen leidinggevende func ties in de kerk mogen bekleden en diensten kun nen leiden. Een klap in het gezicht voor een deel van de conservatieve kerkgemeenschap, die zo'n 120.000 leden telt. Want zo staat het niet in de Bijbelboe ken Korintiërs en Timotheüs. Wie het boek Korintiërs erbij pakt, leest: 'Ze moeten niet spreken, maar moeten onder geschikt blijven.' Of uit Timo theüs: 'Een vrouw dient zich gehoorzaam en bescheiden te laten onderwijzen. Ik sta haar dus niet toe dat ze zelf onder wijst of gezag over mannen heeft.' Hoewel GKv officieel om is, is er nog geen sprake van een ri goureus andere koers. De GKv- leiding laat het aan de afzonderlijke kerken hoe ze met het besluit omgaan. Sinds het GKv-besluit hebben 12 van de 267 kerkgemeen schappen besloten dat vrou wen in hun gemeente de preekstoel op mogen, zo blijkt uit cijfers van GKv zelf. De GKv- kerkgemeenschappen uit Bus- sum-Huizen en Capelle aan den IJssel-Noord konden de gedachte van een vrouw in het ambt niet verdragen. Zij heb ben inmiddels een herziening van het besluit aangevraagd. Dit jaar telt de protestantse kerk 846 vrouwelijke predikan ten. Dat is 32 procent van het totaal. Binnen de gerefor meerde kerk zijn nog andere kerkverbanden waar vrouwen niet in het ambt mogen, zoals de gereformeerde bond en de christelijk-gereformeerden ker ken, elk goed voor paar hon derdduizend leden. Ook de katholieke kerk staat vrouwelijke priesters nog altijd niet toe. 321 zaterdag 16 juni 2018 WG Omstreden Ineke Baron in de Walburgakerk in Drogeham. 'Gelukkig dat Jezus dit niet meer hoeft mee te maken', twitterden conservatieve kerkgangers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 100