fti Ontdek de verborgen parels van Tholen 7 SCHOOLREIS DE MOOLHOEK Zo'n tachtig leerlingen van de Moolhoek vertrokken gisteren op schoolreis naar Breda. Niet zoals gewoonlijk met de bus, maar in het geval van de Kapelse basisschool met de trein. Om 9.18 uur zoeken de kinderen van groep 6 en 7 heel gediscipli neerd een plekje in de geelblauwe inter city. Ze hadden er op school al flink op geoefend. Met kruisjes op de vloer en een stopwatch in de hand. „Om netjes achter de stip pellijn te staan op het perron", ver telt juf Janneke van Belzen terwijl ze op de trein staat te wachten. „En er is geoefend op het overstap pen." Want in Roosendaal moet de hele bups zo snel mogelijk van perron 4B naar 3A. Een hele opera tie. „Maar daar hadden we zelfs nog een paar seconden tijd bij over", klinkt het geruststellend. De leerlingen van de Moolhoek worden begeleid door 15 volwasse nen. Iedere begeleider heeft zijn eigen clubje kinderen. „En er rijdt ook nog een auto, voor de zeker heid. Want we gaan trampoline springen. Dus je weet maar nooit. En verder bezoeken we vandaag de Uitvindersfabriek. Daar mogen we filmpjes maken met een green screen." Overwerk De treinreizigers staan er ontspan nen bij op het perron in Kapelle. Maar er is hard gewerkt in de voor bereiding. Want zo'n uitstapje met de trein vergt toch wel wat meer werk dan wanneer er met de bus gereisd wordt, vertelt juf Jan neke. „Je moet per kind een ticket bestellen. Voorletter en naam en zovoorts invullen en de tickets stuk voor stuk uitprinten. Dat heeft wel een paar uurtjes over werk gekost. Maar dan heb je ook wat." Vaker Tussen de tachtig leerlingen zitten er best waarvoor het de eerste keer is met de trein. Dat geldt niet voor Nora Meijer. Zij heeft al vaker ge treind en geniet van het uitstapje. Dat wordt de hele dag tellen. Ik denk dat we vanavond in bed nog liggen te tellen Nora is blij dat ze samen met haar klasgenoten met de trein op schoolreis kan. „Niet dat ik voor de eerste keer met de trein reis, hoor. Ik ben bijvoorbeeld ook al weieens naar Schiphol geweest", vertelt de leerlinge van groep 7. „Maar het is wel voor de allereerste keer dat ik met de trein op schoolreis ga." Opwinding „Daar komt-ie!", klinkt het uit de achterhoede als de lampen van de trein in de verte piepklein zicht baar zijn. De opwinding neemt zichtbaar en hoorbaar toe. Bij de leerlingen, maar ook onder de be geleiders. Juf Janneke laat merken waarom ze een fluit om haar nek heeft hangen en roept vervolgens alle kinderen terug achter de blok ken. Nu wordt het immers me nens. Nu zal blijken of alle tachtig kinderen nog weten hoe het moet. De machinist drukt bij het na deren van de groep scholieren nog eens extra op zijn toeter. De kin deren kunnen dat wel waarderen en zwaaien en joelen terug. Zodra de trein tot stilstand is gekomen zoeken ze zo snel mogelijk een deur. Dit is het moment voor de begeleiders om hun kudde als echte herders bij elkaar te houden. „Dat wordt de hele dag tellen. Ik denk dat we vanavond in bed nog liggen te tellen", lacht juf Janneke terwijl iedereen een plaatsje zoekt in de trein. Waterpoort is een samenwerkings verband van ondernemers, overhe den en burgers op de grens van Zeeland, Noord-Brabant en Zuid- Holland. Met als doel het water, het landschap en het erfgoed promo ten. Voor de tweede keer is er een Waterpoort Weekend: drie dagen met ruim veertig activiteiten, waarvan tien op Tholen. Jack Westdorp van stichting Tho len Beter Bekend is trots op het feit dat de opening van het weekend plaatsvindt op Tholen. Zijn missie is mensen de verborgen parels van Tholen laten zien. Dat gebeurt vanaf vandaag tot en met zondag met tien activiteiten op en rondom het eiland. Als het een succes wordt, wil Tholen Beter Bekend het aan bod volgend jaar verder uitbreiden. Met een lancering van nieuwe fietsroutes, zoals de Watersnood route. En tal van activiteiten op het water. Zoals een vaartocht naar het verdronken land van Reimerswaal, moet het publiek over de brug ko men. Aan boord van sportvisboot de Zwerver3, die vanavond om half zes vanuit de haven bij de Bergse- diepsluis vertrekt, vertelt Oscar Huiskamp over de historie van wat ooit de derde stad van Zeeland was. Het hoogtepunt van het weekend ligt op zaterdag. Met verschillende vaartochten. Zoals die van Sint-An naland naar Stavenisse. „Een bij zondere tocht", zegt Westdorp. „De kleine Frisia vertrekt om half vier vanuit de haven van Sint-Anna- land. Meert aan in Stavenisse, waar mensen een hapje een drankje kunnen drinken en op de fiets bui tendijks terug kunnen rijden." Niet alleen op Tholen, ook daar buiten zijn dit weekend volop acti viteiten, zoals in Kruisland en in Willemstad. vrijdag 15 juni 2018 Lekker treinen met z'n tachtigen Willem Adriaansens Kapelle De leerlingen van de Moolhoek wachten in Kapelle op de trein naar Breda, foto mechteld jansen -Janneke van Belzen, juf De sleutel van het Waterpoort Weekend is bovenwater. Hij lag verborgen in de onderwaterstad Sint Atlantis. Met een stukje theater is gisteravond op het strandje bij Sint-Annaland de af trap gegeven van een weekend bomvol activiteiten op Tholen. Timo van de Kasteele Sint Annaland Opening van het Waterpoort Weekend op het strandje bij Sint-Annaland. fotoleo adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 89