RENATE WENNEM ARS Nederlander hecht aan papieren post en postbezorger 'Ik houd nu energie over!' 6 FIETS VAN DE MAAND: WAYZ E-GO® MEER DAN 20 PREMIUM DEALE IN ZEELAND Column Ruim vijf op de tien Nederlan ders zeggen nog niet zonder pa pieren post te kunnen. Drie op de vier vinden dat een goede postbe zorging door de overheid gewaar borgd moet worden. Nederlanders waarderen de postbode ook. Bijna negen op de tien mensen stellen dat postbe zorgers een verantwoordelijke taak hebben. PostNL liet afgelo pen april duizend Nederlanders ondervragen door bureau CAWI online onderzoek. Aanleiding voor de enquête vormt de 'postdialoog' die het mi nisterie van Economische Zaken voert over de toekomst van de post in Nederland. In tien jaar tijd is het aantal verstuurde poststuk ken gehalveerd. De afgelopen maanden heeft Economische Za ken advies ingewonnen bij be langhebbenden, van PostNL en Sandd tot vakbonden en waak hond ACM. Het kabinet staat op het punt te beslissen of de marktwerking op de postmarkt (deels) moet wor den teruggedraaid of niet. Nu concurreren PostNL en Sandd fel met elkaar. Mogelijk valt vanmid dag de beslissing al. Volgens Resi Becker, directeur Mail van PostNL, is haast gebo den. „Niets doen is geen optie", zegt ze in een interview met deze krant. Ze wijst erop dat het aantal t Het aantal post stukken is in tien jaar tijd gehalveerd poststukken ook vorig jaar weer met to procent is gedaald. „Ik zie steeds minder post die tussen alle spelers, 118 in totaal, moet worden verdeeld. Iedereen verliest op die manier." Om de daling het hoofd te bie den, bezuinigt PostNL al jaren. „Vergelijk het met een gezin dat elk jaar 10 procent minder ver dient. Dat gaat twee jaar goed met wat aanpassingen, maar uiteinde lijk kun je de eindjes niet meer aan elkaar knopen." Economie Ik ontkom niet aan de gedachte dat ook Michael P. een moeder heeft Dat komt door de foto van Anne. Die staat er altijd bij. En dan bij voorbeeld een kaart met de route die Michael en zij hebben afgelegd. Een deel van die route leefde ze niet meer. We weten zo veel de tails, dat je er niet aan ontkomt om het voor je te zien. Dus is het niet raar dat mensen Michael P. zien als een monster en dat hij in de pers wordt neergezet als een gevaar lijke psychopaat. Geeft dat haar fa milie iets van genoegdoening? Ze krijgen er Anne niet door terug. En nu ik dit schrijf, over die Michael, ontkom ik toch niet aan de gedachte dat ook hij een moe der heeft. En misschien zelfs men sen die van hem houden. Het kan, hè. Is er iemand die naar hen om kijkt? Of moeten zij het zelf maar uitzoeken? Wat zijn er veel levens verwoest. Ik mag toch hopen dat niemand het onzalige idee opvat om er ooit een film over te maken. Er is niemand in Nederland die nog gelooft in het ver haal van Michael P., als je het mij vraagt. Dat hij Anne Faber min of meer per ongeluk heeft... kijk, en dan komt het: krijg ik het uit mijn vingers? Die woorden? Niet dus. Want elke keer wanneer ik er iets in de krant over lees of in het journaal over hoor, dan denk ik aan haar ouders, haar vriend, de men sen die van haar hiel den. En ik krimp in elkaar bij de gedachte. De gedachte dat je steeds maar weer hoort herhalen wat er met je dochter is ge beurd. Dat je steeds maar weer die naam van die idioot hoort. Dat hij het recht heeft om iets te zeggen in de rechtszaal. Dat hij het recht heeft om een draai te ge ven aan zijn verhaal. Dat hij het recht heeft om te leven. Deze mensen komen nog lang niet aan verwerken toe, lijkt me. Want Ne derland is nog lang niet klaar met Michael P. Wat is het toch waardoor deze zaak iedereen zo aangrijpt? Ik vermoed het contrast. Met aan de ene kant een intelligent en beschaafd meisje. Zo'n meisje dat we allemaal kennen. Gewoon een leuk meisje. Fris. En aan de an dere kant het duister: een man met een zwart karakter. De slechterik uit een film. Vuig. liever niet le zen, maar ik doe het toch. advertentie VIND JOUW DEALER vrijdag 15 juni 2018 GO Anne Driekwart van de Nederlan ders wil ook in deze tijden van e-mail en WhatsApp een kwali tatief hoogwaardig postbezor ging. Dat blijkt uit onderzoek van PostNL. David Bremmer Den Haag Ik wil de verha len in de krant Kim is dolgelukkig met haar Batavus Wayz E-Go® Comfort: egens succes geprolongeerd: Kim Vermeij-Boelsums (36) uit Dordrecht kocht onlangs haar tweede Batavus e-bike. De Wayz E-Go® Comfort 2018 is voor haar inmiddels een onmisbaar maatje en een multifunctioneel vervoermiddel: de Batavus kan elke klus aan. Kim: "Ik kocht mijn eerste e-bike na de geboorte van onze oudste. Bij mijn eerste proefritten stak de Batavus er qua prijs-kwaliteit bovenuit. Ik gebruik meestal de lichtste vorm van ondersteuning, zodat het nog wel voelt als echt fietsen. Heerlijkf'Toen ze onlangs een nieuwe fiets kocht, was het snel beklonken. "Het moest een Batavus zijn én ik kan niet meer zonder e-bike, dus het werd de Wayz E-Go® Comfort. Ik kom dankzij de e-bike vaker buiten en houd energie over." En bij slecht weer? "Dan pak ik ook de e-bike. Maar dan zet ik 'm wel even in de hoogste ondersteuningsstand." De Batavus Wayz E-go® Comfort is een ro buuste en mooie e-bike. Waarom? Deze e-bike heeft een gebruiksvriendelijk E-motion systeem en zeven versnellingen. Ideaal voor dagelijks gebruik. De lage instap bij het damesmodel maakt opstappen een stuk gemakkelijker en dankzij Kijk voor de dealer bij jou in de buurt op Batavus.nl/fietsenwinkel en maak een proefrit! het ranke, slanke frame is deze allrounder bovendien een heel stijlvolle e-bike. Koop je deze maand een Wayz E-go Deluxe of Wayz E-go Comfort met een 400 Wh accu? Dan krijg je t/m eind juli de upgrade naar de 500Wh accu gratis! Dus langer fietsen en een hogere actieradius! Meer weten? Kijk snel op Batavus.nl/Wayz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6