GROEI 'Een computerbril is een investering in je medewerker' o In veel branches is het dragen van een veilig- heidsbril verplicht. Wie er geen draagt, loopt risico op prikkende, jeukende of tranende ogen. Of zelfs op blijvende oogschade. Toch zet lang niet iedereen een veiligheidsbril op. „De pasvorm is cruciaal", zegt Roland Huls hof van Proteye in Middelburg. 'Met onze bril kan een laborant ook klant ontvangen' PROTEYE Een computerbril. Is dat een hypertechnologisch hoogstandje waarmee je overal kunt internetten? Nee. Maar wel een onmisbare bril voor wie dagelijks meer dan twee uur voor een beeldscherm zit. 'Vraag je niet af wat een computerbril kost, maar wat hij oplevert' ie bij Dow Chemicals, Yara of McCain de fabriek binnen stapt, ziet mannen en vrouwen met veilig heidsbrillen werken. Ook bij de politie hoort zo'n bril tegenwoor dig standaard bij de veiligheids- uitrusting van agenten. De kans is groot dat die brillen zijn gemaakt door Proteye in Middelburg. Het bedrijf is marktleider op het gebied van veiligheidsbrillen. Wereldwijde speler In het centrum van de stad zetten elf medewerkers dagelijks tiental len brillen in elkaar. Een uiterst precies werkje. Het bedrijf timmert sinds begin jaren 90 hard aan de weg en is koploper in de markt voor veiligheidsbrillen. Dik en Marleen Hulshof hebben het bedrijf opgericht en laten groeien tot een wereldwijde speler. De on derneming is recent overgedragen aan Hilco Vision, een Ameri kaanse onderneming met diverse vestigingen over de wereld. Het bedrijf wil de komende jaren ook de Europese markt veroveren. Innovatie Fabrikanten genoeg die veilig heidsbrillen aanbieden. Zoals het Duitse Uvex, een van de grootste spelers in de markt. Toch blijft Proteye de concurrentie voor. Het bedrijf ontwerpt de brillen zelf. „Zonder innovatie is geen groei mogelijk", zegt Roland Hulshof, die de dagelijkse leiding in han den heeft. „Daarom zijn we constant zijn we op zoek naar verbeteringen van de huidige monturen en beglazing." Trendy Die innovatie zit in de kleinste details. Zoals ribbels aan de binnenkant van de poten, een stalen binnenwerk en materiaal dat traceerbaar is. Dat laatste is een eis van de foodsector. „Het is een kwestie van goed luisteren naar de vraag uit de markt. Wat wil de klant? Wat zijn de richt lijnen die de markt stelt. Punten die daaruit voortkomen, voeren wij door in een ontwerp. Zo moet een bril ook trendy zijn", zegt Hulshof. Een van de bestverkochte veiligheidsbrillen is een exemplaar dat zo kan doorgaan voor regu liere bril. Het ontwerp is geïnspireerd op de bekende Ray-Ban brillen. „Als je zo'n bril een hele dag draagt, is comfort heel belangrijk. Minstens net zo belangrijk zijn de looks. Met dit exemplaar kan een medewerker uit het lab ook een klant ontvangen. Dat vinden veel van onze klanten belangrijk. Dat je een bril heel de dag door kunt dragen en niet constant hoeft te wisselen." Samenwerking Binnenkort verhuist de productie van glazen naar Middelburg en gaat Proteye voor alle Europese Hilco Visionvestigingen beglazing produceren. „De samenwerking met Hilco Vision vergroot de afzetmarkt en verstevigt onze positie zowel in binnen- als buitenland." Naast veiligheidsbrillen levert Proteye ook lashelmbrillen, computerbrillen, maskerbrillen, duikglazen en sportbrillen op JU sterkte. De brillen zijn enkel te koop bij gespecialiseerde opti ciens. Eigen testcentrum De brillen die het pand verlaten voldoen aan de laatste kwaliteits normen en zijn aan verschillende tests onderworpen voordat ze de klant bereiken. Dat testen gebeurt in een eigen testcentrum, waar ook de productie van de brillen plaatsvindt. „Het grote verschil met standaardveiligheidsbrillen is dat hier geen bril hetzelfde is. Ze zijn stuk voor stuk klantspecifiek geproduceerd. Die specialisatie heeft de afgelopen jaren tot groei geleid." Overname Voor Hilco Vision is Proteye een belangrijke strategische aankoop. De Amerikaanse onderneming wasjarenlang klant bij Proteye. De overname biedt Hilco Vision de mogelijkheid een belangrijke positie in te nemen in de professi onele markt voor veiligheidsbril len en zwem- en duikbrillen in Europa, o O Wie veel computerwerk verricht, heeft er vast weieens last van. Na een lange dag op het werk voelen je ogen droog aan, krijg je hoofdpijn of zitje nek vast. Problemen die je volgens optiekondernemer Henno Cysouw uit Terneuzen kunt voorkomen met een computerbril. Bijna elk montuur kan als computerbril door het leven, waardoor je er op kantoor ook stylish kunt blijven uitzien. Het verschil met een gewone bril zit in de aangepaste sterkte van de glazen en het bijbehorende bereik. Goed om te weten: werknemers die vaak aan de computer werken, komen in veel gevallen in aanmerking voor een terugbeta ling door de werkgever. „Jaarlijks kost het netto drie tientjes", zegt Cysouw. „Terwijl een medewerker die een dag uitvalt, vaak het vijfvoudige kost." Reden waarom veel bedrijven een compu terbril standaard vergoeden. „Vraag je dus niet af wat zo'n bril kost, maar wat hij je oplevert." o Zeeuws bedrijf gaat glazen Hilco Visions in Europa produceren. Proteye: wereldspeler met in Zeeland ontworpen veiligheidsbrillen w Proteye Burggang 26 4331 AD Middelburg 0118-616671 proteye@proteye.nl www.proteye.nl Uit optiekzaak Focus in Middelburg is Proteye ontstaan. Dik en Marleen Hulshof constateren begin jaren 90 een groeiende vraag naar veiligheidsbrillen en sportbrillen op sterkte en spelen daarop in. Wan neer de eerste contacten met de industrie zijn gelegd, neemt het een vlucht. Inmiddels levert Proteye aan 700 opticiens in Nederland, België en Duitsland. hennocysouw.nl 6 I DE ONDERNEMER I VRIJDAG 15 JUNI 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66