4 HEILIG HUISJE 'Als je wilt, kun je heel veel zelf', is het motto van Toos van Malsen (57) uit Hoedekenskerke. Na haar scheiding is ze in het huis blijven wonen dat zij en haar man meer dan dertig jaar geleden kochten. Huizenpaspoort k ben van oorsprong Gelderse en mijn toen- malige man begon een ^■l bedrijf in Zeeland. Zo zijn we hier terechtge- komen. Het was een ^El huis met een dubbele garage op ongeveer 900 vierkante meter grond aan de rand van het dorp. De tuin was een wildernis met een enorme vijver. Dat is een oude drinkput voor de paarden van de kerkgangers. De vijver hebben we deels ingedamd. Ook hebben we er een overloop over gezet. Nu heb ik minder grond, door een regeling is het deel buiten de tuin nu van de ge meente. Het huis was een arbeiders woninkje, maar ik vond het mooi dat Tijdens het tuinieren heb ik al zoveel botten gevonden Dit hebben onze lezers allemaal in huis het vrijstaand was en rustig lag. Heerlijk! Het kan mij niet stil genoeg zijn." Rariteitenkabinet „Je wil niet weten hoeveel botten ik al tegen ben gekomen tijdens het tui nieren. Ook heel veel mensenbotten, waarschijnlijk van het kerkhof. Ik gooi ze meestal maar over de schut ting en roep dan heel hard 'sorry!'. Sommige vondsten bewaar ik in een doosje, mijn tuinhuisje staat er vol mee. Ik noem het mijn rariteiten kabinet. Ik heb muizenskeletjes, die vond ik achter mijn keukenkastjes, maar ook een knobbel van een men sengewricht en meer kleine botjes. Het kan hier in huis aardig koud worden. Ik ben dan ook blij met mijn houtkachel. Met oostenwind kun je niet met je blote benen voor het aan- rechtblad staan: dan vriezen je tenen eraf. Het is en blijft een oud huisje. Ooit vroeg ik een timmerman of hij iets kon maken voor het gat boven de open trap in de woonkamer. Hij wist niet wat. Toen heb ik zelf een rolgor- dijntje bij Ikea gekocht. Dat trek ik dicht over het gat als het koud is. Werkt prima! Waar ik van geleerd heb: we had den een prachtige bruidsluier tegen het huis, maar op een gegeven mo- HOEDEKENSKERKE vrijdag 15 juni 2018 PZ Valeska Nastaly 44 Toos van Malsen Rust bi de drinkput van Hoe oud het huis aan de Zuiddeeweg 1 in Hoedekenskerke is, weet Toos niet. „In de koopakte staat in elk geval ouder dan 80 jaar." Aan de ene kant van de kavel ligt de kerk, aan de kant een boomgaard. Grappige details zijn dat er een scherpe punt aan de kavel zit die in de tuin van de buren uitkomt en dat een deel van de kerkgrond tot hal verwege een woonka- merraam liep. Ook stond het huis op grond met erfpacht: 97 cent per jaar kostte dat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52