Marokko boos om Saoedisch 'verraad' bij toewijzing WK Hoogtepunten van Tirol, Kirchberg effeweg.nl Bijna honderd colleges zonder vrouw 4 GEMEENTEBESTUUR WETHOUDERS De Nederlandse wethouder is anno 2018 nog steeds meestal een (blanke) man, blijkt nu de X meeste gemeentes een nieuw college hebben. Steeds vaker is die man lid van een lokale partij, en steeds minder vaak is hij links. De christelijke partijen daarentegen houden het hoofd verbazend goed boven water. MET De pijn zit diep. „De Verenigde Sta ten hebben er een nieuwe staat bij. Zij is Arabisch en islamitisch, een voudig aan te sturen en zij houdt ervan om vrienden een mes in de rug te steken", fulmineert Samira Sitail, hoofd van de Marokkaanse publieke zender M2. Moncef Belkhayat, voormalig minister van Sport en lid van het comité dat het God moet me beschermen tegen mijn vrienden, mijn vijanden kan ik wel aan WK naar Marokko probeerde te ha len, doet er in zijn teleurstelling niet voor onder. „God moet me be schermen tegen mijn vrienden, mijn vijanden kan ik wel aan", zegt Belkhayat. De kwade peer heet Saoedi-Ara bië. Het broederland gaf voor de organisatie van het WK 2026 niet alleen zijn stem aan het gezamen lijke bod van de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het koninkrijk voerde er ook intensief campagne voor. Daardoor viel het front van de Arabische Liga uiteen. Zij gaf in april haar steun aan Marokko, maar Saoedi-Arabië stemde met zes andere Arabische landen voor de rivaal. Marokko kreeg uiteindelijk de steun van heel Afrika en een deel van de Arabische wereld en Europa, waaronder ook Nederland. Ideaalbeeld Het ideaalbeeld van Marokko, als knooppunt tussen de Arabische en westerse wereld, tussen Afrika en Europa, spatte uiteen. Voor de vijfde keer ving het bot. Eerder werd de kandidatuur voor de WK-organisa- tie in 1994,1998,2006 en 2010 al af gewezen. Op sociale media in Marokko kan Saoedi-Arabië geen goed meer doen. Sommige Marokkanen eisen van hun regering de relatie met Saoedi-Arabië te herzien nu het 'de nationale zaak heeft verraden'. Er komen allerlei 'motieven' op tafel. Marokko zou zijn gestraft voor zijn houding in het conflict tussen Saoedi-Arabië en Qatar, dat volgens Riyad heult met aartsrivaal Iran. Marokko zou zich in de ogen van Saoedi-Arabië in die ruzie te onafhankelijk opstellen. Bovendien zouden de Saoedi's boos zijn op Marokko, omdat zij al enkele keren vergeefs hebben ge vraagd om troepen te leveren voor hun interventiemacht in Jemen. Daar levert Saoedi-Arabië alleen in de lucht slag met de door Iran ge steunde rebellen en kan het hulp aan de grond van bijvoorbeeld Marokko goed gebruiken om een doorbraak te forceren. Zou er in steden als Apeldoorn en Den Bosch geen enkele vrouw capa bel én bereid zijn om de komende vier jaar een wethoudersstoel te be zetten? De vraag stellen is hem beantwoorden, zou je zeggen. Toch slaagden de formerende partijen in deze gemeen ten - die beide meer dan 150.000 mensen herber gen, ongeveer 75.000 vrouwen om uit te kie zen dus - er niet in om een vrouw naar voren te schuiven. Tien witte mannen be zetten de komende vier jaar het pluche. Dat leidt in beide gemeenten tot kritiek. „Waar zijn de vrouwen, de mensen met een andere culturele achtergrond, de mensen met een beperking?" vra gen de Apeldoornse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren zich bijvoorbeeld af. VVD-formateur Jenny Elbertsen stelde in dag blad De Stentor dat 'ieder een zijn achtergrond meeneemt', en dat het met de diversiteit dus wel goed zit. Van de ruim driehon derd colleges die tot nu toe gevormd zijn, be staan er bijna honderd volledig uit mannen. Dat zijn zeker niet alleen maar gemeenten in de Biblebelt. Van alle wethouders is zo'n 27 procent vrouw. Het aantal vrouwelijke wethouders stijgt wel. In 2010 was in dezelfde ge meenten 18 procent van de wethouders vrouw, in 2014 ging het om 21 pro cent. De gemeenten doen het met deze cijfers ove rigens nog een stuk beter dan het bedrijfsleven. Volgens een steekproef van de Commissie Moni- toring Topvrouwen, on der bijna zevenhonderd bedrijven, was vorig jaar 11,7 procent van de be stuurders (die de dage lijkse leiding hebben) vrouw. De commissie pleit inmiddels voor een wettelijk minimum voor het aantal vrouwen in de top. Stemmen WK 2026 EFFeweg.nl oF bel 088 -10 30 800 vrijdag 15 juni 2018 GO Marokkanen voelen zich verra den door Saoedi-Arabië. Zij had den gerekend op de steun van alle islamitische landen voor de toewijzing van het WK Voetbal 2026 aan Marokko. Dat bleek een vergissing. Hans van Zon Rotterdam/Rabat - Moncef Belkhayat Witte mannen aan het roer Sander van Mersbergen Peter Winterman Land stemde op: VS, Canada, Mexico 141 Marokko Niet gestemd (Iran: 'geen van allen') 8 DAAGSE BUSREIS - VERTREK- GARANTIE jrun-.jn s. Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.Niet geldig i.c.m. andere acties. Een topper in ons reisaanbod! We rijden de imposante bergpassen: de GerLospas en GrossglocknerHochalpenstrasse, bezoeken de beroemde Krimmler watervallen, de stad Innsbruck en de Swarovski Kristalwelten. In denbach kunt u pLaats nemen in een authentieke stoomtrein en een boottocht maken op de Achensee. In de sfeervolle stadjes Rattenberg, Kitzbühel en Zeil am See vindt u die typisch Tiroler sfeer. INBEGREPEN 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet l maal diner op de heenreis 6 maal 3-gangendiner met saladebuffet WeLkomstdrankje met Apfelstrudel Tirolerjodelavond in het hotel Gratis WiFi in de lobby van het hotel Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar VERTREKDATA EN PRDZEN 29juni€439. €399,- 6 juli€439. €399. 13 juli€449 - €399,- 20juliQ449. €399. 27 juli€.449. €399. 10 augustus€449,- €399,- 17 augustus€A4Sj- €399,- 24 augustus €449,- €399,- 31 augustus€439,- €399,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4