'Film' maken bij Het Bolwerk 6 Welzijnsorganisatie krijgt 1,5 miljoen zv Het heeft heel wat bloed, zweet en tranen gekost om dit te bereiken. Het bestuur, met toenmalig wet houder Cees Liefting als voorzit ter, en de ondernemingsraad van aan-z stonden zelfs in februari van dit jaar in de rechtbank tegenover elkaar. Dat leidde tot bemiddeling, waarna de gemoederen bedaarden. In april heeft de kersverse wet houder Paula Stoker de voorzitters hamer van Liefting overgenomen. Zij mag nu verder orde op zaken stellen. De kosten gaan daarbij voor de baat uit. De gemeente Terneu zen steekt volgend jaar eenmalig anderhalf miljoen euro in aan-z. Het geld is nodig om bedrijfs- voeringstaken als personele, finan ciële en computerzaken over te he velen van de gemeente naar aan-z. Omdat de gemeente die zaken tot nu toe uitvoerde, verloopt één en ander nogal stroperig. In de ander half miljoen euro zit ook de ver- trekregeling van Terryn. Het gaat om een fors bedrag, er kent Stoker. De investering is vol gens haar nodig om de organisatie van aan-z beter op orde te krijgen en daarmee ook de dienstverle ning aan inwoners van Terneuzen. Het vertrek van Terryn heeft al- De investering is volgens de wethouder nodig om de organisatie beter op orde te krijgen les te maken met de reorganisatie bij aan-z. Het bureau Andersson Elffers Felix (AEF) deed eerder on derzoek naar de welzijnsinsteiling. Eén van de conclusies luidde dat een directeur met meer bedrijfs kundige kwaliteiten nodig is voor een zelfstandiger opererend aan-z. André van der Windt is begin dit jaar al aangesteld als interim-advi seur. Hij neemt de dagelijkse lei ding van aan-z tijdelijk over, tot een nieuwe directeur is geworven. Sluitstuk De reorganisatie bij aan-z is het sluitstuk van een onstuimige groei die de instelling heeft doorge maakt sinds de overdracht van ontstellend veel zorgtaken van de rijksoverheid naar gemeenten, in 2015. Aan-z regelt onder meer huishoudelijke hulp, de begelei ding van gehandicapten en jeugd zorg en heeft ook het maatschap pelijk werk in huis gekregen. De organisatie is belast met de beste ding van zo'n dertig miljoen euro aan zorggelden van Terneuzen. Bijna negentig medewerkers zijn er in dienst. Het personeel is gisterochtend door bestuursvoorzitter Stoker in gelicht. De rust is langzamerhand teruggekeerd, is haar indruk. Als positief teken ziet zij dat de onder nemingsraad onlangs instemde met de komst van Van der Windt als interim-directeur. Als je iets over de Staats- Spaanse linies wilt weten, moet je bij Het Bolwerk in IJzendijke zijn. Het museum haalt dit seizoen weer van alles uit de kast om bezoekers te trekken. Zomaar een maandag in museum Het Bolwerk in IJzendijke. Binnen heerst gezellige drukte tijdens de workshop 'Een vorig leven' van Anne Nobels. Veertien kinderen werken geconcentreerd aan een flipboekanimatie over vroeger: een boekje met tekeningen die veran deren in een 'film' als je heel snel bladert. Het gebeurt regelmatig dat kin deren via een workshop in mu seum Het Bolwerk terechtkomen. Het museum, dat zich vooral richt op de tijd van de Staats-Spaanse Linies in de zestiende en zeven tiende eeuw, werkt daarvoor sa men met kinderopvangorganisa ties in Oostburg en IJzendijke. Ook op andere gebieden wordt samengewerkt met lokale organi saties. Klaslokaal 201, dat in heel Zeeland techniekworkshops geeft aan kinderen, en cliënten van Tra gel Zorg in Oostburg hebben bij voorbeeld het houten speelgoed 'van vroeger' gemaakt dat in het museumwinkeltje wordt ver kocht. Het Bolwerk organiseert ook di verse activiteiten voor volwasse nen, zoals lezingen, rondleidingen en fietstochten met een gids. Die extraatjes zorgen ervoor dat zo veel mogelijk doelgroepen worden bediend: kinderen, specialisten, 'toevallige' bezoekers en toeristen. Ook de wisselexpositie moet bezoekers trekken. Het museum heeft dit jaar een tentoonstelling rond een schilderijencollectie van vestingtaferelen. De vestingen IJ zendijke, Aardenburg, Lillo, Phi- lippine, Sas van Gent, Axel en Hulst zijn op de schilderijen weer gegeven. „Het zijn helaas allemaal kopieën, maar ook die gaan inmid dels al tachtig jaar mee", vertelt Harold van Damme, lid van de programmacommissie. „De origi nele schilderijen hangen in het Rijkskantoor in Den Haag." Naast de schilderijen zijn in het mu seum ook eeuwenoude kaarten te zien. IN DE REGIO Fietstocht Nationale Tuinweek MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 15 juni 2018 Directeur van aan-z vertrekt Welzijnsinsteiling aan-z, die tal van zorgtaken regelt in Terneu- zen, wacht een nieuwe toe komst. De organisatie kan straks zelfstandiger opereren. De directie wisselt ook. Annik Terryn, sinds jaar en dag direc teur van aan-z, vertrekt per 16 juli. Zij is al met verlof. Harmen van der Werf Terneuzen Romy van Voren IJzendijke Kinderen maken in Het Bolwerk een flipboekanimatie over vroe ger onder leiding van bestuurslid Anne-Lies Soet (midden) en do cente Anne Nobels (rechts), fotocamileschelstraete Meer informatie: staatsspaanse- linies.eu. HULST De Reynaertfiets- tocht van de Rotary Hulst staat weer in de startblokken. Morgen kunnen lief hebbers vanaf vier locaties op de fiets stappen voor een tocht van 27, 37, 57 en 100 kilometer. De Rotary verblijdt goede doelen met de opbrengst. Bij de stopplaatsen on derweg is er de no dige animatie. Deel name kost vier euro. De opstapplaatsen zijn tussen 10.00 en 14.00 uur: Rapide hockey aan de Wit- tebrugstraat 6 (Hulst), Ruitersport vereniging aan de Boslaan 2 (Axel), fanfare Excelsior aan Hulsterweg 136 -138 (Terhole) en boerderij Reigers bos aan de Rei- gersbossestraat 2 (Axel). Meer info via reynaertfiets- tocht.nl. HULST De landelijke ver eniging Groei Bloei houdt de Na tionale Tuinweek. In de week van 9 tot en met 17 juni wil de tuinvereniging men sen enthousiasme ren om actief te gaan tuinieren. In heel Nederland en in Vlaanderen wor den de hele week diverse 'groene' ini tiatieven genomen: van plantenmarkten en tuin-fietstoch- ten, tot natuuredu- catiewandelingen, groene straatwijk- dagen en rondlei dingen door (moes)tuinen en parken. Het thema is Tegel eruit, plant erin'. Morgen is Groei Bloei bij Life en Garden in Hulst en in de Tuinen van Groede, zondag in de Biezentuin in Eede. Meer informatie: zeeuws-vlaande- ren.groei.nl. VOOR DE LAATSTE KEER SAMEN V TERNEUZEN Voor de laatste keer traden ze gisteravond samen op, de 170 kinderen van basisschool De Meerpaal in Terneuzen. En niet op de minste locatie: het Scheldetheater barstte met bijna vijfhonderd toeschouwers bijna uit zijn voegen. De leerlingen brachten de musical 'Een feest van smaak' op de planken, waarin ruimtewezens de aarde be zoeken en de kinderen hen rondleiden. In elk werelddeel konden de aliens iets proeven. De Meerpaal fuseert per 1 augustus met de andere scholen in de Terneuzense Rivie renbuurt: De Hille en De Geule. fotocamileschelstraete AARDENBURG Marktstraat 18, 10.00-17.00 uur: Ar cheologisch Mu seum; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: vrij kaar ten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: bingo; Markt, 11.00-17.00 uur: Museum Het Warenhuis, Land van Axel; HULST De Lieve, 13.00 uur: biljarten Kanaal zone, jeu de boules, bridge; Steenstraat 28, 14.00-17.00 uur: Museum De Vier Ambachten; BRESKENS Kaai 1-103,10.00- 17.00 uur: Visserij museum; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: bingo; De Binnendeur, 10.00 uur: wandel club; KOEWACHT Kantine tennisver eniging Eikenhof, 18.30 uur: avond vierdaagse; PHILIPPINE Mosselmonument, 14.00 uur: wande ling met gids; SAS VAN GENT Westkade 114, 12.30-17.00 uur: In dustrieel Museum Zeeland; De Statie, 18.45 uur: jeugdschaken; Zwembad, 18.00- 21.00 uur: Sasse zwemweek; SCHOONDIJKE Dorpsplein, 19.30 uur: Moaneblus- sersfeesten met bingo in feesttent; SINT JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: biljarten; 19.00 uur: jeugdsoos; SLUIS Grote Markt, 8.00- 16.00 uur: week markt; TERNEUZEN Parkeerterrein win kelcentrum Zuid polder, 8.30-16.00 uur: weekmarkt; Nieuwstraat 2-4, 13.30-17.00 uur: Schoolmuseum 'Schooltijd'; De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: klaverjassen, soos; Portaal van Vlaan deren, 10.00 uur: Infocentrum open; 13.00 uur: rondlei dingen en rond vaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47