Oemoemenoe doet met grote jongens mee Missen Giro een geluk bij een ongeluk voor Tolhoek II 13 M Oemoemenoe eindigde afgelopen seizoen als vierde in de ereklasse, het beste resultaat ooit voor de Middelburgse club. Daardoor kunnen de zwart-witten meteen meedoen aan het nieuwe initiatief van de Nederlandse en Belgische rugbybonden. Voorafgaand aan de reguliere competitie wordt in september om de BeNeCup gespeeld. Hierin komen de beste vier ploegen van zowel Nederland als België tegen elkaar uit. De acht clubs zijn inge deeld in twee poules, waarbinnen een halve competitie wordt ge speeld. Op zaterdag 22 september is er vervolgens een finaleronde in Brussel. Oemoemenoe zit bij Diok uit Leiden en de Belgische clubs Den- dermondse RC en ROC. Tegen zowel ROC als Diok spelen de Middelburgers uit, Dender- mondse RC komt op bezoek op sportpark De Sprong. Omdat de BeNeCup de reguliere competitie een beetje in de weg zit, telt het Oemoemenoe speelt inde poule tegen Diok en de Belgische clubs ROC en Dendermonde resultaat van het duel met Diok meteen ook mee voor de Neder landse competitie. In de andere poule zitten 't Gooi, RC Hilversum, RC La Hulpe en RC Soignies. En dat zou vermoedelijk nooit het geval zijn geweest als hij de Giro al in de benen had gehad. Twee grote rondes in een dergelijk kort tijdsbe stek rijden is immers iets te veel ge vraagd voor een renner van de leef tijd van Tolhoek. De Bevelander treedt met zijn Tourdeelname in de voetsporen van zijn vader Patrick Tolhoek. Mooi detail: ook hij maakte zijn Tourdebuut op zijn 24ste levensjaar. Patrick Tolhoek nam zowel in 1989 als 1990 deel aan de Ronde van Frankrijk. Hij haalde Parijs beide keren. „Je ziet hoe het kan verkeren als je gewoon goed je best blijft doen", zegt Antwan Tolhoek, die de veer tiende Zeeuw in de Tour wordt. „Het was natuurlijk klote dat ik de Giro moest missen, maar ik ben niet bij de pakken neer gaan zitten." Dat bleek wel uit de prestaties van de klimmer, die zich dit seizoen bergop flink heeft verbeterd ten op zichte van 2017. Dat hij bergop aan de nodige pk's heeft gewonnen, was dit jaar voor het eerst te zien in de Abu Dhabi Tour, waarin hij zestiende werd. Daarna deed Tolhoek het met een dertiende plaats in de Ronde van Californië nóg beter, maakte hij bij de Hammer Series in Stavanger een sterke indruk door veel punten te pakken en werd hij als klap op de vuurpijl elfde in het Critérium du Dauphiné. „Na de Ronde van Californië (in mei) is me verteld dat er een kans bestond dat ik mee zou gaan naar de Tour", vertelt Tolhoek. „Dan be- Je ziet hoe het kan verkeren als je gewoon goedje best blijft doen gin je wel een beetje te hopen na tuurlijk. Die mededeling gaf mij ex tra vleugels. In de koersen die ik daarna reed, zat de Tour telkens wel een beetje in mijn achterhoofd. Je wilt laten zien dat je in orde bent." Toch is de Tourselectie van Tol hoek voornamelijk het gevolg van het wegvallen van ploeggenoot Stef Clement. De viervoudig Neder lands kampioen tijdrijden kampt al enige tijd met een rugblessure en is niet op tijd hersteld voor de Tour. Omdat Tolhoek net als Clement goed mee kan in het hooggebergte is de inwoner van Yerseke zijn ver vanger. „Wat mij voor de Giro over kwam, overkomt hem nu eigenlijk met de Tour. Voor hem is het klote, maar ik ben natuurlijk superblij met deze kans." Is dit seizoen, dat met een schor sing en een knieblessure zo verve lend begon voor Tolhoek, daarmee nu langzaam een super jaar aan het worden? „Nou ja, het jaar is natuur lijk nog lang niet klaar. Maar met wat ik tot nu toe heb laten zien, kan ik alleen maar tevreden zijn. Ik ben blij dat het harde trainen van afge lopen winter zich heeft uitbetaald." Behalve Tolhoek heeft LottoNL- Jumbo ook al bekendgemaakt dat Robert Gesink, Dylan Groenewe- gen en Steven Kruijswijk meegaan naar de Ronde van Frankrijk. De Nederlandse WorldTour-formatie maakte elke dag de naam van één renner bekend. Tolhoek fungeert in de Tour als knecht van kopman Kruijswijk, die hoge ogen hoopt te gooien in het klassement. In de vlakke etappes mikt LottoNL- Jumbo op de snelle benen van sprinter Groenwegen. bal. De jongeling was daardoor twee maanden uit de roulatie. „Het is gewoon veel zwaarder. Ik kreeg vocht in mijn knie, zo rond februari. Ook basisspelers als Niek Maerman en Alex van Dongen vielen toen geblesseerd uit. Het elftal zakte eigenlijk in elkaar", zo zag de student aan het Scalda, waar hij in zijn voorlaatste jaar zit van de opleiding Logistiek Haven manager. Niveau Volgend seizoen maakt De Pooter weer deel uit van Hontenisse 1, ongeacht het niveau waarop het elftal uit gaat komen. Het team moet het wel gaan doen zonder Tom Rijk (stopt), Jamie de Blok (gaat in Brabant voetballen) en Se- bastiaan de Rijcke, die naar HVV'24 vertrekt. Zelf twijfelde hij ook over een langer verblijf. „Met HW en Zaamslag heb ik gespro ken en met Zaamslag was ik eigen lijk heel ver. Toch doe ik het niet. Ik heb het gevoel dat ik hier nog meer kan presteren. Ik wil ook graag een keer samen met mijn broer in een eerste elftal spelen. Tijn zit nu in de JO19 van Honte nisse. Er zit dus nog meer in het vat." woon." Iedereen, maar zeker Rob de Pooter. De vierde klasse, terwijl je je goed staande kan houden in de derde klasse? Mooi niet. „Ik wist voor het seizoen al dat ik de kwaliteiten had voor dit niveau. Die mening werd ook gedeeld door supporters en medespelers. Met Zaamslag was ik eigenlijk heel ver. Toch doe ik het niet Ik had er dus vertrouwen in dat ik veel ging spelen." Toch vond hij zichzelf soms ook terug op de bank naast trainer Marco van Vlierberghe. „Dat snapte ik niet, maar in die wedstrij den pakte het niet ver keerd uit. Dan moet je dus maar gewoon even je mond houden." Natuurlijk moest De Pooter soms wennen aan het seniorenvoet- vrijdag 15 juni 2018 echt veel zwaarder Oemoemenoe (zwart-wit tenue) mag meedoen aan de strijd om de BeNeCup. fotogerardspaans/orangepictures De rugbyers van Oemoemenoe beginnen het seizoen 2018- 2019 met een nieuwigheidje: ze mogen uitkomen in de eer ste editie van de BeNeCup. Roeland van Vliet Middelburg Antwan Tolhoek baalde als een stekker toen hij eerder dit sei zoen de Ronde van Italië aan zich voorbij moest laten gaan door een knieblessure. Twee maanden later blijkt die kwet suur, waarvan hij inmiddels ruimschoots hersteld is, een geluk bij een ongeluk te zijn ge weest. De 24-jarige Yersekenaar is door zijn ploeg LottoNL- Jumbo geselecteerd voor de Tour de France. Arwin Willemsen Yerseke - Antwan Tolhoek H Antwan Tolhoek is de veer tiende Zeeuw die zijn opwach ting maakt in de Tour de France. Onder anderen zijn vader Patrick Tolhoek ging hem voor. -Rob de Pooter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41