Het uur U nadert voor de pulsvisserij Angst slachtoffer slaat om in woede en ze gaat masturberende man zoeken Bewoners Roelshoek willen verder met hun leven Binnenkort hakt de EU de knoop door over de pulsvisserij. De Franse milieugroep Bloom bleek de afgelopen maanden een geduchte tegenstander van de Nederlandse vissers. Het is een imagostrijd tussen Bloom met haar gevatte slogans en krachtige cartoons tegen de Nederlandse visserijsector die met rapporten zwaait. zeelands De vrouw uit Koudekerke (die ano niem wil blijven) fietste dinsdag avond tegen 22.00 uur een rondje in de polder. „Bij de Meinersweg werd ik ingehaald door een auto. Hij stopte plots en reed weer terug. Vervolgens haalde hij me opnieuw in. Ik vond het raar, maar probeerde het te relativeren. De auto par keerde vervolgens een eindje ver derop bij een picknicktafel langs de weg." De Koudekerkse fietste er langs. Haar hart sloeg over. „Hij zat met zijn broek op zijn knieën aan de picknicktafel met zijn geslachtsdeel te spelen. Hij had een zonnebril op en zei 'hoi' tegen me." Ze schrok en begon harder te fietsen richting Breeweg. De man, Hij zat met zijn broek op zijn knieën met zijn geslachtsdeel te spelen en zei 'hoi' kaal, blank en in de 30, stapte in zijn auto en kwam achter haar aan. „Er gaat van alles door je heen. Ik pakte mijn telefoon en belde mijn man, maar zijn batterij was leeg. Dat zal je altijd zien." Ze bleef kei hard doorfietsen en schoot de Breeweg in, richting een boerderij. Daar vluchtte ze naar de achtertuin. In doodsangst klopte ze op de deur, maar er deed niemand open. De ei genaresse, een oudere vrouw, bleek al op bed te liggen. Groene tractor Op dat moment reed een boer op een groene tractor langs de boerde rij waar ze zich verscholen hield. De man schrok daarvan en reed weg. Ze bleef nog zeker tien minuten in de tuin wachten. Aangeslagen fietste ze naar huis. Ze kwam er to taal overstuur aan en belde de poli tie. Anne Faber „Ik had natuurlijk direct 112 moeten bellen, maar ik was volledig in pa niek. Ik wist op dat moment alleen: ik moet hier weg. Hij leek niet toe rekeningsvatbaar hoe hij daar zat en de manier waarop hij hoi zei. Ik dacht aan mijn kinderen. Ik dacht aan Anne Faber. Ik dacht: hij haalt me in en verkracht me." Een dag na het incident sloeg de angst om in woede. Ze besloot woensdagavond met haar auto rond te rijden in dezelfde omgeving. Haar voorgevoel bleek te kloppen: ze zag hem rijden. Hem confronte ren durfde ze niet. „Ik besloot hem te achtervolgen, noteerde zijn ken teken en gaf het door aan de poli tie." De man maakte diezelfde avond een nieuw slachtoffer. Een andere vrouw werd ook lastiggevallen. Hij bevredigde zichzelf in haar zicht en riep seksueel getinte teksten. Beide vrouwen hebben aangifte gedaan. De politie doet onderzoek en roept getuigen en andere slachtoffers op zich te melden. Buurtbewoners in de omgeving van de Meinersweg zijn geschrok ken. „Hij racet door de polder om niet gezien te worden, zo tegen schemering", zegt een bewoner die hem zag rijden. „We hebben alle maal jonge kinderen en je wilt niet dat die zoiets meemaken. Ik krijg er gewoon kippenvel van." m vrijdag 15 juni 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 2 Man jaagt vrouw stuipen op 't lijf Twee vrouwen zijn dinsdag en woensdag net buiten Middel burg lastiggevallen door een masturberende man. Eén van hen, een vrouw uit Koudekerke, stond doodsangsten uit toen ze werd achtervolgd door de man. „Ik dacht: hij haalt me in en ver kracht me." Bas Bareman Middelburg -Slachtoffer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29