Libéma Open 25 Oud-winnares nu ambassadrice Libéma Open in Rosmalen ZIGGO SPORT Michaëlla Krajicek (29) is de laatste Nederlandse winnares in Rosmalen. Deze week is ze daar ambassadrice. Eerste Tour voor Tolhoek Maandag 11 juni t/m zaterdag 16 juni zondag 17 juni 12.00u Het center court in Rosmalen is om meerdere redenen een speciale plek voor Michaëlla - eigenlijk nog steeds 'Misa' - Krajicek. Ze werd er vier jaar geleden ten huwelijk ge vraagd, de relatie strandde onlangs. En twaalf jaar geleden won ze er als meisje van 17 haar derde WTA- toernooi. Dat het haar laatste zou zijn, zag niemand aankomen. Een jaar later stond ze in de kwartfinale van Wimbledon. Gezegend met veel talent en een bekende achter naam waren de verwachtingen in Nederland torenhoog. Het liep an ders. Krajicek, 29, is op een punt geko men dat ze vrede heeft met haar carrière. „Natuurlijk hadden rooo dingen anders kunnen lopen. Maar het heeft zo moeten zijn. Ik heb geen slechte carrière gehad", zegt ze bij de Libéma Open, waar ze deze week toernooiambassadrice is. Tot haar takenpakket hoort bijvoor beeld het interviewen van spelers na hun partij op het center court. „De eerste keer was ik zenuwachti ger dan afgelopen 5 jaar voor een partij. Ik denk, praat en lees in het Engels en wil niet dom overkomen. Dus ik moest even wennen." Krajicek, voormalig nummer 30 van de wereld, neemt in Rosmalen een voorschot op haar tweede leven. De combinatie van tennis en media vindt ze interessant. Maar, bena drukt ze wel drie keer: „Ik ben in de eerste plaats nog steeds tennisster. Er is nog niets afgesloten." Zwakke plek In april werd ze voor de zesde keer geopereerd aan haar rechterknie. De binnenkant van het kraakbeen was kapot. Een te grote meniscus en een gebroken been in haar jeugd heeft van dat rechterbeen een zwakke plek gemaakt. Een handi cap noemt ze het zelf. Uiteindelijk zal een zevende operatie volgen. „Maar die wilde ik nu niet doen, dat zou einde verhaal betekenen. Als ik iets niet wil, is het mijn carrière eindigen vanuit een ziekenhuisbed. Ik wil afscheid nemen op de baan." Waar en wanneer, dat hangt af van die knie. Het enkelspel heeft Groenewegen wint etappe Lotto FLITSEN UITSLAGEN Vroeger op school in Tsjechië waren de eerste uren vaak een kunstvak. Ik heb wei eens gehuild dat ik die moest overslaan Krajicek vaarwel gezegd, in het dubbelspel heeft ze tot oktober nog een beschermde ranking. En wie weet gaat het wel boven verwach ting. In 2015 haalde ze na een hoop blessureleed ook in rap tempo haar hoogste ranking (23) in de dubbel. „Tot nu toe gaat de revalidatie goed, ik hoop over vijf weken weer een toer nooi te kunnen spe len. En dan zien we wel. Misschien speel ik nog een paar jaar, maar het zou ook over een halfjaar klaar kunnen zijn." Zes operaties en nog wat andere bles sures. Je zou de handdoek om minder kunnen werpen. „Ik ken genoeg speelsters die, jonger dan ik, stopten na één zware bles sure. Ze waren tennis gaan haten en kochten dure handtasjes van hun geld. Ik ben altijd in het tennis blij ven investeren. De sport haten, dat snap ik echt niet. Nooit ging ik met tegenzin naar de baan, een puntje of game laten, ik zou het niet eens kunnen." Afgelopen jaar had ze door haar revalidaties tijd om nieuwe hobby's te ontdekken. Zo schildert Krajicek steeds meer (foto), de doeken verkoopt ze voor het goede doel, Stichting Dieren- Lot. „Hartstikke leuk, maar het is voorlopig een hobby. Vroeger op school in Tsje chië waren de eerste lesuren vaak een kunstvak. Ik heb soms ge huild dat ik die miste, omdat ik moest tennissen van mijn vader." vrijdag 15 juni 2018 GO Krajicek heeft wel vrede met het naderende einde Rik Spekenbrink Rosmalen WIELRENNEN Dylan Groe newegen (foto) heeft de tweede etappe van de Ronde van Slovenië ge wonnen. Hij won de sprint na 152 kilometer van Mari- bor naar Rogaska Slatina. Groenewegen finishte vlak voor de Italiaan Matteo Pe- lucchi. De Australiër Caleb Ewan eindigde als derde, Mark Cavendish als zesde en Marcel Kittel werd 27ste. Benjamin Hill is de nieuwe klassementsleider. WIELRENNEN Antwan Tol hoek debuteert in de Ronde van Frankrijk. De 24-jarige Zeeuw verschijnt op 7 juli in Noirmoutier- en-l'ïle aan de start voor Team LottoNL-Jumbo. Tol hoek overtuigde de leiding van zijn ploeg vorige week in het Critérium du Dau- phiné. Hij eindigde als elfde in de rittenkoers. b De wielerrondes van Dubai en Abu Dhabi smel ten samen tot de zes daagse Ronde van de Ver enigde Arabische Emiraten. De UAE Tour is in 2019 een van de eerste koersen in de WorldTour (25 februari). b De Deen Sören Kragh Andersen heeft de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De renner van Team Sunweb kwam in de bergrit solo over de meet. De Australiër Richie Porte verstevigde de leiding in het klassement. Tennis Rosmalen, Libéma Open Mannen, tweede ronde: Gasquet (Fra/2) - Donskoy (Rus) 6-2 6-2, Chardy (Fra) - Mannarino (Fra/1) 6-4 6-4, Tsitsipas (Gri/5) - Jaziri (Tun) 4-6 7-6 6-2, McDonald (USA) - Bolt 6-4 7-5. Vrouwen, tweede ronde. Riske (USA) - Stollar (Hon) 7-6 6-2, Tomljano- vic (Aus) - Sabalenka (WRu/8) 6-3 6-7 gestaakt wegens regen, Bertens (Ned/3) - Flipkens (Bel) verregend, wordt vandaag gespeeld. Wielrennen Ronde van Zwitserland. 6de etappe: Fiesch - Gommiswald (186 kilometer). 1. Kragh (Den/Sun) 4.59.53, 2. Haas (Aus/Kat) +0.10,3. Izagirre (Spa/Bhr) +0.24,4. Monfort (Bel/Lot) +0.25, 5. Gautier (Fra/AG2) z.t., 6. Porte (Aus/BMC) +0.27 Algemeen klassement: 1. Porte (Aus/BMC) 22.04.13,2. Kelderman (Ned/Sun) +0.32,3. Oomen (Ned/Sun) z.t., 4. Mas (Spa/QSt) +0.33,5. Jack Haig (Aus/Mit) +0.41, 6. Quintana (Col/Mov) +0.45. - Michaëlla Krajicek Michaëlla Krajicek neemt de interviews af na de wedstrijden in Rosmalen. „Even wennen." foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25