Ka korting tot 175?p Forste toename van aantal wethouders WK2018 Wordt Ziyech de man tegen Iran? Poetin ziet zijn Russen excelleren Sportwereld Ikea komt met regenjas en partyset Iedere Marokkaan rekent vandaag op 'King Hakim' Uit onderzoek door deze krant blijkt dat in 294 gemeenten - waar de coalities nu rond zijn - it44 wethouders zijn aangesteld. Dat zijn er 98 meer dan in 2oro en 39 meer dan in 2024. Een oorzaak is de toegenomen politieke versplin tering, waardoor meer politieke partijen nodig zijn om een college te vormen. Die extra wethoudersposten kosten de overheid de komende vier jaar tientallen miljoenen euro's. Afhankelijk van de omvang van de gemeente verdient een wethouder 64.000 tot 137.000 euro per jaar. Daar komen onkostenver goedingen en pensioenkosten nog bij. Bovendien moet de gemeente wethouders na hun vertrek ruim drie jaar lang wachtgeld betalen. Gemeenten die één of meer ex tra wethouders in dienst nemen, zeggen dat er meer werk is voor de lokale overheid. Volgens deskun digen worden ook extra wethou dersposten uitgedeeld om alle par tijen in steeds groter wordende co alities tevreden te stellen. In Rotterdam verdubbelde het aantal wethoudersposten van vijf naar tien. In Zeeland kwamen er vier bij: 45 in de vorige raadsperi ode tegen 49 de komende vier jaar. Daar is vooral de gemeente Ter- neuzen debet aan. Het college be staat uit zes wethouders. In de vo rige raadsperiode had Terneuzen genoeg aan vier wethouders. De gemeenten Schouwen-Duiveland, Sluis, Hulst en Vlissingen kregen er met de collegevorming elk één wethouder extra bij. Schouwen- Duiveland en Sluis hebben nu vier wethouders. Hulst en Vlissingen regeren met vijf wethouders. Professor Marcel Boogers, gespe cialiseerd in lokaal bestuur, zegt dat het grotere aantal wethouders niet alleen nadelig is. „Het voor deel is dat veel partijen zich verte genwoordigd voelen, daardoor heeft het lokaal bestuur een breed draagvlak." P4 Belabberde Saoedi's geen partij in openingsduel: 5-0 Binnen Buiten Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Nog 5 dagen kassakorting Boek vóór Groter college kost miljoenen Nederland telt steeds meer wethouders. In gemeenten waar inmiddels een nieuw be stuur is gevormd, ligt het aantal bijna 10 procent hoger dan in 2010. In Zeeland zijn vier extra wethoudersposten. Sander van Mersbergen Peter Winterman Den Haag/Rotterdam Boek nu uw verre rondreis met extra korting Profiteer nog 5 dagen tot 175 per persoon korting op al onze 267 groeps- en privéreizen. Deze korting geldt ook in combinatie met andere kortingen waarbij uw voordeel kan oplopen tot 450 p.p. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Vrijwel overal droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1