Last van wind op uw balkon? METALURA9 Kies dan voor opvouwbare glaswanden van Metalura 17 Wat beslist Den Haag? Ondanks haar 44 jaren is Becker een oude rot in de postwereld. Toen PostNL tien jaar terug fors reor ganiseerde en besloot de meeste van de ruim tienduizend voltijd postbodes in te ruilen voor deeltij ders, was de Limburgse program madirecteur Masterplannen bij het toenmalige TNT Post. Het was een vormende tijd, ver telt ze. Postbodes demonstreer den, chocoladeletters in de kran ten. Uiteindelijk moest na felle kritiek van de werkvloer en van grote klanten de reorganisatie tij delijk worden stopgezet. Ik leerde dat de manier waarop je als bedrijf verandert essentieel is", zegt ze. „Neem de tijd om je men sen mee te nemen, blijf in gesprek met de vakbonden, de onderne mingsraad. En voer veranderingen stap voor stap in." Becker heeft nu het gevoel dat er weer een beslissende fase is aange broken. Zo gek is die gedachte niet. De postvolumes kachelen al een decennium met soms wel 10 pro cent per jaar achteruit. Momenteel versturen bedrijven en burgers da gelijks nog 8,7 miljoen poststuk ken, bijna de helft minder dan tien jaar terug. Onder leiding van het ministerie van Economische Za ken werd een heuse 'postdialoog' begonnen. Inmiddels ligt er een nog vertrouwelijk conceptadvies met maatregelen om de postvoor- ziening overeind te houden. Ko mende weken hakken het kabinet en staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) knopen door. Becker is inmiddels één van PostNL's belangrijkste managers. Sinds vorig jaar zomer is ze direc teur Mail en lid van het kernteam van ceo Herna Verhagen. „Het is mijn verantwoordelijkheid om de post in Nederland betrouwbaar, toegankelijk én betaalbaar te hou den." „Ja, daar komt het wel op neer. Vergelijk het met een gezin dat ie der jaar 10 procent minder geld verdient. Dat gaat twee jaar goed met wat aanpassingen in je beste dingspatroon, maar uiteindelijk kun je de eindjes niet langer aan elkaar knopen. De post is net zo." „Ik wacht af waarmee staatssecre taris Keijzer komt, maar niets doen lijkt me geen optie. Ik zie steeds minder post die tussen alle spelers, 118 in totaal, moet worden verdeeld. Daar moeten we iets mee." „Dat helpt zeker om de postbezor ging in dunbevolkte gebieden in de lucht te houden. Alleen is het onvoldoende: je kunt het pro bleem van de krimpende post niet oplossen met enkele kleine maat regelen." „Ik kan niet voor Van de Laar spre- SCENARIO ken, maar het lijkt me logisch dat ook Sandd onder de krimp lijdt." „Ja, dat verbaast mij ook. Dat had ik niet verwacht. Wel goed om te lezen." Op maat gemaakt in Alblasserdam Wilt u vaker van het buitenleven genieten op uw balkon? Dat kan met de opvouwbare balkonbeglazing van Metalura. Als het begint te waaien ofte regenen, schuift u de glaswand in een paar seconden dicht. Zo kunt u onder alle omstandigheden lekker buiten blijven zitten. www.metalura.nl De voordelen van Metalura Eenvoudig in 1 hoekte parkeren Oersterk, gehard veiligheidsglas Eigen montageteam 10 jaar garantie op de constructie open of dicht in 5 sec. Gratis inspiratieboek Showroom of thuisadvies Kijk op onze website Kom langsopdeVan Hennaertweg2 in geniet van meer ruimte www.metalura.nl P' vrijdag 15 juni 2018 GO PostNL wacht op kabinet David Bremmer Rotterdam Het kabinet moet ingrijpen op de postmarkt, stelt u. Moet de marktwerking terugge draaid? Ceo Herna Verhagen pleitte vorig jaar in deze krant voor sa menwerking tussen PostNL en concurrenten op het platteland zoals Sandd. Sandd-topman Ronald van de Laar zei dit voorjaar open te staan voor een fusie met PostNL. De vraag is wat het kabinet, wellicht vandaag al besluit. In het meest vergaande scena rio mogen PostNL en Sandd, de enige concurrent van for maat, van de ACM fuseren. De overheid zou ook de wettelijke eisen kunnen verlichten voor PostNL. Het bedrijf verzorgt de universele postdienst (upd) en moet vijf dagen per week in heel Nederland bezorgen, met 95 procent punctualiteit. Ook dient PostNL als domi nante speler concurrenten toegang tot zijn netwerk te bieden tegen vaste tarieven. In de tussentijd dient Resi Becker te roeien met de rie men die ze heeft. Dat bete kent automatiseren waar mo gelijk en nog efficiënter wer ken. Zo daalt het aantal brie venbussen van 19.000 naar 11.000. Vorig jaar lanceerde Sandd een voordelige eigen postzegel van 60 cent, ook claimen ze dat ze de dagelijkse bezorging goedko per kunnen uitvoeren dan jullie. „Die postzegel is hun goed recht, ik kijk liever naar onze eigen rol en wat we zelf kunnen doen. Ja, er gebeuren dingen om ons heen. De enige constante bij PostNL is dat we constant moeten verande ren." Uit nieuw onderzoek blijkt dat drie op de vier Nederlanders het belangrijk vinden dat de bezor ging en de verzending van de post op een hoog peil blijft. „Nederlanders willen een goede postvoorziening, ook in Vriezen- veen, Terneuzen of de Biesbosch." Ook jongeren tussen de 18 en 24 vinden het belangrijk elkaar per soonlijk geschreven boodschap pen te sturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17