Rosalinde heeft MS, vriendinnen zamelen geld in Verbouwing meestoot vanaf oktober 7 Afvalproject Goes geslaagd STADSBRUG NIEUWE VAL www.verfbron.nl Er komt schot in het plan om van de voormalige meestoof in Wil helminadorp een wooncomplex te maken. „In oktober gaan we beginnen met de verbouwing", zegt Sven Lavrijsen van Carédo Comfortwonen. Een groot deel van het gebouw is in het verleden als grondig ge restaureerd. Dat is gedaan door de bekende vastgoedonderne mer en horecamagnaat Won Yip. Hij wilde er aanvankelijk gaan wonen, maar koos uiteindelijk In het gebouw aan de Oosthavendijk komen zestien woningen voor Amsterdam. Yip is nog wel de eigenaar van de vroegere meestoof. Hij heeft Carédo in de arm genomen voor het ontwik kelen en verkopen van de wo ningen. Dat worden er in totaal zestien. Hoewel het om koop woningen gaat, denkt Lavrijsen dat er straks ook mogelijkheden komen om te huren. In het ge bouw komt ook een huiskamer annex brasserie voor de bewo ners van het complex, hun gas ten en omwonenden. „Het wordt zeker geen horeca waar ie dereen terecht kan", benadrukt Lavrijsen. De bewoners van het complex aan de Oosthavendijk kunnen straks zorg en andere services afnemen. Met dochtertje Noor naar de speel tuin. Of een rondje door de Intra- tuin. Voor Rosalinda Neele (26) uit Tholen is het niet zo simpel. Ze lijdt sinds twee jaar aan MS. Vriendin nen hebben een stichting opgezet om geld in te zamelen voor een stamcelbehandeling in Mexico. „De ziekte is progressief', schrijft ze op haar facebookpagina. „Als het zo doorgaat, beland ik vrij snel in een rolstoel en uiteindelijk in een verzorgingstehuis. Op die manier zal MS mij kapot maken. Met Noor even naar de speeltuin zou normaal moeten zijn, maar als ze wegrent kan ik haar niet meer zien, laat staan bijhouden. Halverwege een rondje door de Intratuin weigeren m'n benen." Hoop is er wel. Door middel van stamcelbehandeling in Mexico, waar op 15 oktober een plaatsje voor haar gereserveerd is. Door die behandeling is er een kans van tachtig tot negentig procent dat de ziekte wordt stopgezet. De kos ten: 75.000 euro, die niet vergoed worden. Vriendinnen Cynthia Ma- chielse, Mandy de Boer en Renske Smidtman hebben daarom de stichting 'Tot hier en niet verder!' opgericht. Doneren kan via de web site: www.tothierennietverder.nl GOES De Goesenaren die on langs hebben meegedaan aan het afvalproject 100-100-100 hebben door goed te scheiden hun hoe veelheid restafval met 91 procent kunnen terugdringen. Dat heeft de gemeente giste ren bekendgemaakt. De deelne mende huishoudens hebben in honderd dagen gemiddeld 12,9 kilo restafval aangeboden. Voor de gemiddelde Goesenaar ligt dat op 142,9 kilo. In totaal hebben 116 huishou dens meegedaan aan het project. De gemeente Goes is er zo tevre den over dat ze nadenkt over een vervolg. Projecten als deze ma ken mensen volgens de ge meente bewust van het feit dat anders omgaan met afval hele maal niet zo moeilijk is. In een poging de hoeveelheid restafval te verminderen stapt de gemeente per 1 januari 2019 over op het zogeheten diftar-systeem. Huishoudens die de grijze bak minder vaak aan de straatkant zetten om te worden geleegd, besparen dan geld. Onlangs zijn daarvoor al nieuwe grijze contai ners met een chip verspreid. 101 Ultra oogglanslak XD HIGH GLOSS De Verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes info@verfbron.nl S2U Allure donderdag 14 juni 2018 Rob Paardekam Wilhelminadorp Michiel Bouwman Tholen GOES Het geeft deze week een klein beetje overlast, maar Goesenaren kunnen vanaf za terdag wel weer veilig over de Sint-Maartensbrug lopen of fietsen. Het bruggetje bij de stadshaven wordt sinds maan dag opgeknapt door medewer kers van de firma Labrujère Staalbouw. Hij krijgt een nieuwe val. Dat is het beweeg bare deel van de brug, ook wel de klep genoemd. De huidige houten val is versleten. Het nieuwe exemplaar is van me taal. Fietsers en voetgangers moeten nu een paar honderd meter omlopen of -rijden via de kades. FOTO M ARCELLE DAVIDSE LAKSÈt _K*E? RUBBOL Hejqlans alkyd«miii HOOGGLANS SIGMA COATING S Extreem weerbestendig, maximaal onderhoudsvrij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83