ER bIGT NOG EEN WERELD OPEN VOOR DE DA 0RSTED ZORGT VOOR NIEUWE BANEN IN HET HAVENGEBIED "T* DE ZEEUWSE HAUENDAGEN 2018 Met grote kranen worden de droge bulkgoederen uit de schepen gelost en op geslagen in de hallen van Vlaeynatie in Aytriche- haven bij Westdorpe. Het bedrijf is al van ver te her kennen aan de grote blauwe silo's op het terrein. VLAEYNATIE 0rsted heeft in haar moe derland Denemarken dui zenden medewerkers, maar in Nederland is het bedrijf op dit moment nog een re latief kleine organisatie. Daar gaat snel verande ring in komen, want na de ontwikkeling van windmo lenpark Borsele 1+2 zijn er in het Zeeuwse tientallen mensen nodig voor het on derhoud. 0RSTED "Ik denk dat er in de Zeeuwse havens nog een wereld open ligt voor een heleboel dames", laat Leonie van Benten weten. "De droge bulkgoederen die we hier verwerken, worden overal ter wereld ingezet voor verschillende toepassingen", legt Leonie van Benten uit, zij werkt als planner voor Vlaeynatie. "Een voorbeeld van dit soort droge bulkgoederen, zijn meststoffen die worden gebruikt in de landbouw of in kassen." Dat Vlaeynatie een dynamisch bedrijf is om te werken, wordt al snel duidelijk wanneer Leonie iets vertelt over de taken die ze het afgelopen jaar heeft mogen uitvoeren. "Ik ben begonnen als assistent supervisor, daarna is er aan me gevraagd of ik een andere afdeling wilde opstarten. Nadat deze afdeling operationeel was, heb ik een paar maanden de planning van die afdeling gedaan en daarna ben ik de planning van de meststoffen gaan doen. Dat geeft wel aan dat de carrièremogelijkheden heel divers zijn binnen Vlaeynatie." In haar huidige functie plant Leonie de werkzaamheden die nog uitgevoerd moeten worden, ze verwerkt en rapporteert de resultaten en verzorgt administratie van de schepen en documentatie voor de douane. Toch behelst haar werk veel meer dan alleen papierwerk. "Gelukkig wel", reageert ze lachend. "Als planner ga je ook veel naar buiten. Je gaat de terminal op om te kijken waar het product ligt en of er problemen zijn met de machines. Want dat zijn allemaal zaken waar je als planner rekening mee moet houden." Leonie is zeker niet de enige vrouw binnen dit bedrijf, maar toch werkt ze in een hoofdzakelijk mannenwereld. "Daar moetje als vrouw wel tegen kunnen", geeft ze toe. "Het is vaak fysiek zwaar werk. Het is heel normaal dat we twaalf tot vijftien kilometer per dag afleggen om overal overzicht op te houden en alles geregeld te krijgen. Zo nu en dan moetje wat zwaars tillen. Het is toch een wat ruwere omgeving, maar als dat bij je past, heb je hier een geweldige werkomgeving en mooie carrièrekansen. Ik denk dat er in de Zeeuwse havens nog een wereld open ligt voor een heleboel dames." Tekst foto: Rachel van Westen. Sector: Op- en overslag Aantal medewerkers: +/- 85 Adres: Autrichehavenweg 10, 4554 MB Westdorpe u/vuvu.vlaeynatie.eu Kiaasjaap Buijs laat de locatie zien in het /lissingse havengebied. "Hier zal het gebouw van 0rsted komen te staand "Wij hebben al 25 jaar lang offshore windmolenparken en we zijn de wereldmarktleider in offshore wind", vertelt Kiaasjaap Buijs, constructie manager bij 0rsted. "Nadat we in 2015 de tender wonnen voor windmolenpark Borssele 1 +2 zijn we ook actief geworden op de Nederlandse markt." Kiaasjaap kwam in 2012 in dienst bij dit bedrijf. "Ik ben begonnen als offshore installation manager. In die functie hield ik me voornamelijk bezig met installatie van funderingen. In het huidige project ben ik constructie manager en dat houdt in dat ik verantwoordelijk ben voor de coördinatie van de offshore bouwwerkzaamheden." Tijdens de realisatie van windmolenpark Borssele 1+2 gaat Kiaasjaap zich waarschijnlijk een jaar lang in Vlissingen vestigen. "Als het windmolenpark klaar is, wordt het overgedragen aan het lokale onderhoudsteam, maar dat moet nog gevormd worden", laat Kiaasjaap weten. "We beginnen eind dit jaar met rekrutering van personeel voor de onderhoudsbasis. In de eerste fase gaan we stapsgewijs vijftig mensen aannemen voor het onderhoud. Dat varieert van administratieve functies tot mensen die naar buiten gaan voor het daadwerkelijke onderhoud van het windpark." Het is Kiaasjaap wel bekend dat niet iedereen positief gestemd is over de bouw van windmolenparken. "Heel veel mensen denken bij windmolens: 'Niet in mijn achtertuin'. In Zeeland heeft vrijwel iedereen er positief op gereageerd. Dat is mooi, want we moeten blijven werken aan een groenere toekomst. Anders is er geen toekomst", benadrukt hij. "De visie van 0rsted is om de wereld op honderd procent groene energie te laten draaien en ik vind het fantastisch om mee te kunnen werken aan een groene toekomst. Als medewerker van 0rsted mag ik bijdragen aan een betere wereld. Bovendien is 0rsted een fantastisch bedrijf om voor te werken. Hier wordt het personeel nog echt behandeld als mensen." Sector: Energie Aantal medewerkers: 5600 Adres: Koninginnegracht 19, Den Haag Tekst Rachel van Westen. wvuuu.orsted.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 74