'BIJ DAMEN VOND IK PRECIES MAAR IK NAA OP ZOEK MAS' SAFETV FIRST DE ZEEUWSE HAVENDAGEN 2018 Het enorme grijze dok van Damen Shiprepair Vlis- singen met de blauwe let ters op de gevel, omgeven door reusachtige kranen en schepen, is al van grote af stand een herkenningspunt in het Vlissingse havenge bied. Niet alleen de Zeeu wen zelf, ook bedrijven uit alle delen van de wereld weten deze scheepswerf te vinden. Hier worden sche pen onderhouden, gerepa reerd en zelfs omgebouwd. DAMEIM SHIPREPAIR VLISSINGEN Liftal, de naam staat in origine voor Lifting and Lashing, maar vandaag de dag vertegenwoordigt het veel meer. Zodra je dit be drijf binnenloopt, kom je in de wereld van hef- en hijs middelen, klimmateriaal, valbeveiliging en kraan techniek. LIFTAL VLISSINGEN, YERSEKE EN TEMSE (B) lelie van Damme werkt Inmiddels al weer bijna negen jaar bij Damen Shiprepair Vlissingen. "Elke dag bij Damen is anders Jelle van Damme werkt inmiddels al weer bijna negen jaar bij Damen Shiprepair Vlissingen. Na zijn maritieme opleiding aan de HZ in Vlissingen, ging hij specifiek op zoek naar een baan waarbij hij te maken zou hebben met schepen. "Ik ben opgegroeid in een maritieme familie en ik heb veel affiniteit met schepen, maar ik zag het niet zitten om te gaan varen en daardoor lange tijd van huis te zijn. Bij Damen vond ik precies waar ik naar op zoek was. Hier ben ik elke dag met schepen bezig, maar in principe kan ik wel na een werkdag naar huis", vertelt hij. "We hebben wel een spannend jaar achter de rug", zegt hij, doelend op de reorganisatie van 2017. "Zo'n reorganisatie is het laatste wat je mee wil maken in een bedrijf. Gelukkig zien we op dit moment de markt weer aantrekken en het lijkt erop dat we de donkere dagen achter ons gelaten hebben. We hebben momenteel weer een grote variëteit aan schepen en werkzaamheden aan de werf en de signalen voor de rest van het jaar zijn ook positief." Zelf begon hij destijds als allround medewerker en van daaruit groeide hij door naar projectmanager. In deze functie voelt hij zich als een vis in het water. "Als projectmanager heb je een helicopterview over heel het project en is het onze taak om alles zo vlot mogelijk te laten verlopen. Het gaat niet alleen over de aansturing op de werkvloer, maar als projectmanager ben je ook verantwoordelijk voor het financiële deel van het project. Daarnaast is er intensief contact met de klant. Onze klanten komen uit alle delen van de wereld en dat maakt het werk heel leuk en af en toe flink uitdagend. Ik hou van de hectiek en dynamiek en ik vind het prachtig dat ik alle facetten in een project mee mag maken. Sector: Shiprepair en conversion Aantal medewerkers: 104 in vaste dienst Adres: Ritthemsestraat 500, 4389 PA Ritthem Tekst: Rochel won Westen. u/vuvu.damenshiprepair.com Adrie Nieuwenhuize werkt inmiddels acht jaar voor Liftat en raakt niet uitgepraat over de talloze mogelijkheden en services die het bedrijf te bieden heeft. Voor Liftal staat het traject inspectie, keuren en onderhoud aan de basis van de ondersteuning die ze aan klanten geven. Liftal heeft een compleet assortiment van hijsbanden, staalkabels, valharnassen, bovenloopkranen, en nog veel meer om permanente of tijdelijke oplossingen te realiseren voor een hijsoplossing, valbeveiligingsvraagstuk, lading zekering, enz. "In onze branche draait alles om veiligheid", benadrukt Adrie Nieuwenhuize, projectmanager maritiem bij Liftal. "Er wordt niet klakkeloos vanuit gegaan dat het materiaal ook daadwerkelijk honderd ton kan hijsen omdat dit getal op de papieren staat. We controleren de onderliggende documenten, inspecteren de materialen volgens een vastgelegde procedure en daarna beproeven we desgewenst. Dat betekent datje de kracht simuleert die op het stuk gereedschap komt; in onze werkplaats maken we gebruik van een zogenaamde trekbank, en wanneer dat niet kan, bijvoorbeeld op locatie bij een klant, dan nemen we testgewichten mee in de vorm van ballastblokken, of soms ook hele grote waterzakken die we kunnen vullen tot een gewenst gewicht." Adrie Nieuwenhuize werkt inmiddels acht jaar voor Liftal en raakt niet uitgepraat over de talloze mogelijkheden en services die het bedrijf te bieden heeft. Voordat hij hier aan de slag ging, werkte hij in de koopvaardij en aansluitend was hij geruime tijd werkzaam als kapitein op een drijvende bok. De werkervaring die hij daar opdeed, kwam hem goed van pas in zijn huidige functie. "Ik ben verantwoordelijk voor alles wat te maken heeft met maritiem. Ik bereid de projecten voor, zorg dat de juiste mensen en materialen aanwezig zijn na afloop zorg ik voor de afronding en administratie. Als het nodig is, help ik ook mee met de uitvoerders. Maar het allerleukst vind ik toch wel het klantbezoek. Even bellen of mailen werkt heel efficiënt, maar het persoonlijke contact met de klant? Daar kan ik echt van genieten", besluit hij enthousiast. Aantal medewerkers: 38 Adres: Groenlandweg 4, 4455 SN Nieuwdorp Tekst: Rachel van Westen. wuMA/.liftal.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 73