HAVENBEDRIJVEN ZITTEN TE SPRINGEN OM PERSONEEL CARRIE RKT DE ZEEUWSE HAUENDAGEN 2018 De havens zijn een logistiek knooppunt waar van alles gebeurt. Er worden goe deren geladen en gelost, verpakt en opgeslagen, vervoerd met vrachtwa gens, treinen, zeeschepen en binnenvaartschepen. Voor al die handelingen zijn mensen nodig. Varië rend van personeel die de handelingen uitvoeren tot mensen die alles plannen en coördineren. De haven bedrijven zitten vandaag de dag te springen om per soneel. Werken bij een van de bedrijven in de Zeeuwse havens betekent werken in een dynamische internationale omgeving waar geen dag hetzelfde is. Banen in deze havengebieden bieden een goed toekomstperspectief en doorgroeimogelijkheden. De havens in Terneuzen en Vlissingen met circa 525 bedrijven bieden in totaal 96.750 banen, waarvan 43.300 directe en 53.450 indirecte banen. Tekst: Rachel van Westen. Ook voor mensen die een carrièreswitch overwegen zijn de Zeeuwse Havendagen een mooie gelegenheid om te zien welke vacatures de bedrijven hebben. Zowel in Vlissingen als in Terneuzen is op 23 juni een bedrijven- en carrièremarkt waar u zich kunt laten informeren over vacatures in en om de havens. Tenslotte is het ook voor jongeren interessant om eens rond te snuffelen op de beroepen- en carrièremarkt. Misschien ligt jouw toekomst wel in de Zeeuwse havens. In Zeeland worden er zowel bij Scalda als aan de Hogeschool Zeeland logistieke opleidingen aangeboden. Denk daarbij niet alleen aan de opleiding voor logistiek planner of logistiek medewerker, maar ook aan opleidingen voor binnenvaartschipper, binnenvaartmatroos of vrachtwagenchauffeur. Ook met een diploma elektrotechniek, werktuigbouwkunde of installatietechniek ben je straks vrijwel verzekerd van een baan in of om de Zeeuwse haven. Neem bijvoorbeeld het laden en lossen met kranen. Daarvoor zijn machinisten nodig, maar ook mensen die al dat hijsmateriaal repareren en onderhouden. Alle transporten moeten uiterst nauwkeurig gepland worden en daarvoor zijn veel bedrijven op zoek naar planners die ervoor zorgen dat alles op tijd van A naar B gaat. Anderen houden zich er mee bezig dat de goederen op de juiste manier verpakt, vervoerd of opgeslagen worden. En als we het dan hebben over de opslag van goederen, komen we vanzelf bij bijvoorbeeld koelruimtes voor producten zoals fruit, vlees of vis. Die gekoelde containers moeten onderhouden en gerepareerd worden en daar zijn weer vaklui voor nodig met kennis van elektra- of installatietechniek. Kortom, de havens herbergen een enorm breed pallet aan functies op alle niveaus, van praktisch opgeleid tot HBO-ers of universitair geschoolde mensen. De bedrijven in de havens hebben dringend behoefte aan personeel en het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV) heeft mensen in beeld die op zoek zijn naar werk. Die combinatie zorgde ervoor dat het UWV een aantal mensen heeft geselecteerd die het juiste profiel hebben voor een functie in de haven. Hierbij is er gekeken naar opleiding, achtergrond en werkervaring. Deze mensen worden uitgenodigd en krijgen tijdens de Zeeuwse Havendagen een prestentatie over het werken in de haven. Daarna volgt een rondrit om datgene wat ze in de presentatie gehoord hebben in werkelijkheid te zien. Tekst: Frederique Coers. Carrièremarkt Zowel in Terneuzen als in Vlissingen wordt er een carrièremarkt georganiseerd. Werkzoekenden kunnen ter plekke kennis maken met de deelnemende bedrijven en solliciteren. Deelnemde bedrijven Vlissingen: Cordeel Nederland, C-Port, Damen Schelde Naval Shipbuilding, Goflex Young Professionals, Havenwerk, Liftal Vlissingen, Mammoet, 0rsted, Tempo-Team Uitzenden, Verbrugge Terminals, AandeslaginZeeland. Deelnemende bedrijven Terneuzen: Goflex Young Professionals, Havenwerk, Modoc, Verbrugge Terminals, De Hoop Terneuzen, Symach, Den Doelder Recruitment, Feyter Group. Check de website openhavendagenzeeland.nl voor een actueel overzicht van de deelnemende bedrijven en vacatures. Haventour Workshops voor werkzoekenden Speciaal voor werkzoekenden wordt er in Terneuzen en Vlissingen een haventour georganiseerd. Onder deel van deze tour zijn korte bedrijfsbezoeken. Ook worden er workshops solliciteren gegeven. Deze haventour wordt georganiseerd door Aande slaginZeeland, een samenwerkingsverband van de Zeeuwse Werkgeversservicepunten, Zeeland Port Promotion Council en het Huis van de Techniek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 72