TROTS OP HET BEDRIJF DAT GROOTUADE OOIT BEGi Z0NNEB00TJE5 EN MINDMObENS HAKEN DE ZEEUWSE HAUENDAGEN 2018 Verbrugge begon in de ja ren vijftig in Terneuzen als lokale transporteur en groeide uit tot een bedrijf met zo'n tweehonderdvijf tig vrachtwagens en dui zend trailers. Daarnaast maakte Verbrugge de over stap naar de havenwereld en ontwikkelde zich tot een op- en overslag bedrijf van formaat. VERBRUGGE INTERNATIONAL sn Veel jongeren realiseren zich niet hoe innovatief en uitdagend een baan in de techniek tegenwoordig is. "Er leven nog altijd veel vooroordelen", weet Dick Schipper. "Terwijl juist de technologische ontwik kelingen het werken in de techniek en in de havens heel erg hebben veranderd. En daar komt bij dat het goed wordt betaald." HUIS VAN DE TECHNIEK Martin Verbrugge, de huidige CEO (links) en Anton Verbrugge (rechts) Tekst: Rochel van Westen. "We verzorgen op- en overslag van bulk en stukgoederen", vertelt Anton Verbrugge. En nee, de achternaam is geen toevalstreffer, Anton is de derde generatie Verbrugge. Als voorbeeld van de stukgoederen die in dit bedrijf opgeslagen en doorgevoerd worden, noemt hij houtpulp, het product waar papier van wordt gemaakt. "Dit komt met grote schepen binnen vanuit Zuid-Amerika. Wij lossen de schepen en slaan de producten op in loodsen van zo'n zestienduizend vierkant meter. Daarna wordt het naar de plaats van bestemming vervoerd met binnenvaartschepen, de trein of via de weg." Naast het hiervoor genoemde product, worden dezelfde handelingen verricht met andere stukgoederen uit alle delen van de wereld, variërend van de Emiraten en China tot aan Rusland. "Achttien jaar geleden zijn we verhuisd naar Vlissingen. Als Zeeuws bedrijf wilden we natuurlijk graag in de Zeeuwse havens blijven en Vlissingen bleek een prima locatie. De geografische ligging is een groot voordeel. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Antwerpen, hebben we hier geen sluizen, terwijl de achterlandverbinding net zo goed is. Bovendien hebben we een goede samenwerking met de overheden, de provincie en de havenautoriteiten waardoor we mooie pakketten kunnen aanbieden en een goede service kunnen leveren." Anton Verbrugge is duidelijk trots op het bedrijf dat zijn grootvader begon en onder leiding van zijn vader de stap richting Vlissingen maakte. Niet alleen vanwege het economische succes, maar hij is ook trots op de werksfeer binnen het bedrijf. "We zijn een familiebedrijf en dat zorgt ervoor dat we wat meer toekomstgericht zijn. Veel mensen blijven lang bij ons werken en dat zegt toch wel iets. We hebben een cultuur van veel interne doorgroei en zijwaartse groei. Bij Verbrugge is het mogelijk om als havenwerker te starten en door te groeien naar een kantoorfunctie. Of als heftruckchauffeur kun je richting een functie als kraanmachinist werken. We proberen een situatie te creëren waarbij de werknemer zo goed mogelijk tot uiting komt en dat is voor beide partijen een voordeel." Sector: Logis Aantal medewerkers: 900 Adres: Finlandweg 8, Terneuzen u/ww.uerbruggeinternational.com Huis van de Techniek houdt op zaterdag 23 juni een mini zonnebootrace op het terrein van Damen Shiprepair in Vlissingen. Tekst: Rachel van Westen. Schipper pleit ervoor dat jongeren zich eerst verdiepen in techniek, voor ze een beslissing nemen over hun vervolgopleiding. "Als je er goed over hebt nagedacht en je vindt dat techniek niet bij je past, is dat natuurlijk een prima keus. Als je die keus maar bewust maakt." Om de kennis over werken in de techniek te vergroten, stimuleert Huis van de Techniek jongeren om zich te oriënteren op technische opleidingen. Dat doen ze door het voor scholen mogelijk te maken om bedrijfsbezoeken af te leggen, gastlessen te krijgen of studieopdrachten te geven. "De bedrijven in de Zeeuwse haven zitten te springen om technisch personeel", vervolgt Schipper. "De haven is een logistiek knooppunt, dus denk aan de vrachtwagens, treinen en boten die onderhouden moeten worden, maar ook aan installaties in gekoelde opslag of aan kranen die worden gebruikt om te laden en te lossen. Dat is allemaal techniek. En dan heb ik het nog niet eens over de spoorbomen, verlichting, fabrieken en gazo maar door. Als je nu kiest vooreen baan in de techniek ben je verzekerd van werk." Naast de activiteiten die Huis van de Techniek heel het jaar door organiseert, zijn ze ook aanwezig tijdens de Zeeuwse Havendagen. "In Vlissingen houden we een mini zonnebootrace. De afgelopen weken hebben de mensen van 'Modelvereniging Zuidwest' en van 'Vrienden van elektrotechniek' de kinderen in de klas geholpen met het maken van bootjes. De mooiste en snelste bootjes gaan namens de school deelnemen aan de mini zonnebootrace op het terrein van Damen in Vlissingen. In Terneuzen mogen de kinderen bij het Portaal van Vlaanderen een windmolentje maken samen met de mensen van Werk en Vakmanschap en er is een waterbouwbak waar de jeugd een zeelsluis kan bouwen." 4538 CA Terneuzen wvuvu.huisvandetechniek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 71