OZCAN AKYOL Kwaliteit werk bewindvoerders moet omhoog PRACHTIGE REIZEN... 088 - 70 70 600 Arnhem - Usselmeer 6 Schatten van Bulgarije/ b^onstal Column Deze week werd duidelijk dat Geert Wilders een car toonwedstrijd mag organi seren in de Tweede Kamer. Hij roept tekenaars op de islamitische profeet Mohammed op een ludieke manier te schofferen, in de vorm van een kwinkslag of subtiele aantijgingen. Dick Schoof, onze Nationaal Coördinator Terreurbestrijding en Veiligheid, ziet geen veiligheids- bezwaren, omdat de wedstrijd in een streng beveiligde en afgeslo ten plek in het parlement wordt gehouden, een plek waar ook de fractie van de PVV zetelt. Gelukkig maar. Want het werd snel duidelijk dat al-Qaeda en IS- sympathisanten op versleutelde chatkanalen openlijk oproepen tot geweld tegen de Grote Blonde Lei der van 's lands onderbuik, voor wie het steeds moeilijker wordt om media-aandacht te genereren. Iedereen die in een vrije democra tie woont, zou een dergelijk initia tief moeten accepteren, hoe onwankelbaar het besef ook is dat we er geen steek mee opschieten. De polarisatie verdwijnt niet en grote groepen Nederlanders worden verder tegen elkaar uit gespeeld. Wilders zegt dat het hem te doen is om de vrijheid van meningsuiting en niet om een provocatie. Dat is interessant - want die woorden neigen naar hypocriete beuzelarij. Duitse Düsseldorf een praalwagen in elkaar hadden geknutseld met daarop de hoofden van Trump, Le Pen en Wilders, ondersteund door de tekst 'Blond ist das neue Braun', reageerde de PVV furieus. Ze von den het weerzinwek kend en ziek. Activiste Anne-Fleur Dekker, bekend om haar verkering met een jongen die een an dere politieke mening heeft, schreef ooit op Twitter: 'Wie gaat er mee 500 stenen op Wilders gooien? Vind ik wel een 'ludieke actie'.' Het be richt werd uit zijn verband gerukt, door Wilders en de zijnen, en Dekker moest vanwege bedrei gingen onderduiken. furieus gereageerd op een cartoon van website joop.nl, waar een onsmakelijke vergelijking werd gemaakt tussen hem en kamp beulen, omdat hij destijds had voorgesteld tuigdorpen in te rich ten voor mensen die structureel voor overlast zorgen. Zo blijkt maar weer: dat hele idee van vrijheid van menings uiting is selectief. Wilders is veel kwijtgeraakt door zijn impopulaire boodschap. Maar zijn vrijheid van menings uiting heeft hij nog wel. Het zou mooi zijn als hij die ook aan ande ren gunde. Dat maakt de intentie van een dergelijke cartoonwed strijd geloofwaardiger. De woorden van Geert Wilders neigen naar hypocriete beuzelarij De coalitiepartners reageren daarmee op hardnekkige klachten over bewindvoerders die schul denaren van de regen in de drup helpen. „Er zijn een paar cowboys die geen kwaliteit leveren en het ver pesten voor de rest", stelt D66- Kamerlid Rens Raemakers. „We willen af van bewindvoerders die er slechts op uit zijn zoveel moge lijk zaken binnen te slepen en alleen maar vinkjes zetten zonder mensen écht te helpen." Het aantal mensen dat onder beschermingsbewind staat, is de afgelopen jaren enorm toegeno men, van 94.000 in 2009 naar 248.800 vorig jaar, blijkt uit cijfers van de Raad voor de Rechtspraak. Tegelijkertijd is het aantal be windvoerdersbureaus sterk geste gen. Schuldenaren mogen zelf kiezen met wie ze in zee gaan, de rechter bekrachtigt vervolgens de benoeming, zonder dat er een uit gebreide check plaatsvindt. Ver volgens is het bijna onmogelijk van een bewindvoerder af te ko men als die niet blijkt te functio neren. Het kabinet wil dat gemeenten hun inwoners met schulden gaan adviseren wie zij beter niet in de arm kunnen nemen, maar een Er zijn een paar cowboys die het verpesten voorde rest duidelijke maatstaf daarvoor ont breekt. Die moet er alsnog ko men, zullen D66 en CDA vandaag voorstellen in een debat over schuldenaanpak en armoede. Raemakers spreekt over een 'drempel aan de voorkant', om problemen in de toekomst te voorkomen. nu v.a. - 8-daagse riviercruise per 3*+ MS Allegro reizen nl donderdag 14 juni 2018 GO @ÖzcanAkyol Ca [oonweasiri a Toen carnavalsvierders in het Al eerder had de PVV-autocraat Bewindvoerders die mensen uit de schulden begeleiden, moeten aan strengere eisen voldoen. Regeringspartijen D66 en CDA willen een di ploma-eis of keurmerk invoe ren, zodat beter te controleren valt of de bewindvoerder zijn werk wel goed doet. Laurens Kok Den Haag - Rens Raemakers, D66 Scherp Geprijsd! Alleen vertrek 16 september! ■JUS..S 399 Vertrek/Aankomst in Arnhem Verblijf o.b.v. volpension Pittoreske plaatjes rond Usselmeer HÜÉ374, Nergens voordeliger! korting Incl. vliegreis per Transavia Nederlandsspre kende reisleiding O.a. Plovdiv, Melnik Veliko Tarnovo Texel Harlmgen Lemmer Enkhuizen nter Wijk bij Duurstede Ontdek samen met Stip Reizen de leukste plaatsjes van Nederland tijdens de riviercruise 'Arnhem naar Usselmeer Texel'! Gedurende 8 dagen doet u per het 3-sterrenplus MS Allegro via een nieuwe route verschillende pittoreske steden aan, waaronder Kampen, Harlingen en Enkhuizen. Aan boord zal het u aan niets ontbreken! U verblijft op basis van volpension, dus inclusief ontbijt, lunch en diner. Ontspan in de gezellige lounge en kijk uit over het mooi landschap dat we passeren. Neem plaats op het zonneterras of geniet van een drankje in de bar. U hoort het al, u zal zich niet vervelen! Kmetovtsii Melnik zie sfipreizen.nl/crraib Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! Bulgarije is een veelzijdige vakantiebestemming! Tijdens deze indrukwekkende 8-daagse groepsrondreis 'Schatten van Bulgarije' zal u zich, onder leiding van een Nederlandssprekende reisleiding, vergapen aan diverse historische monumenten, prachtige kerken en unieke kathedralen in o.a. Sofia, Bansko en Plovdiv. De reissom is zéér voordelig en inclusief vliegreis, 7 overnachtingen in 3- of 4-sterrenhotels en verblijf op basis van logies en ontbijt. Tegen een toeslag van slechts €59,- p.p. kunt u er 7x diner bijboeken. Gaat u met Stip Reizen mee op avontuur? Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen variëren per reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6