VAN ROb PAPIER TOT PERFECTE HERPAKKEN 3 PERFECTE OPSTAP VOOR EEN BOEIENDE CARRIÈRE "T* DE ZEEUWSEHAUENDAGEN 2018 U kent ze wel, de verpak kingen van zuivelproducten of sappen met zo'n 'dakje' erop. Misschien heeft u er eentje in uw koelkast staan. Grote kans dat deze verpakking is gemaakt bij Elopak in Terneuzen. ELOPAK RAMBI Na zijn middelbare school vond Raymon Oosterveen eigenlijk geen enkele ver volgopleiding interessant. Min of meer per toeval kwam hij terecht bij Kloos terboer waar hij kon wer ken en leren. Nu, zeventien jaar later, bleek dat een perfecte opstap voor een boeiende carrière. KLOOSTERBOER VLISSINGEN B.V. René Huls begon als uitzendkracht bij Elopak en groeide door naar zijn huidige functie als procesoperator. "Het materiaal voor deze verpakking bestaat uit papier dat een coating heeft gekregen. Wij krijgen dit materiaal binnen op rollen van zo'n vier kilometer. Dat lijkt heel veel en dat is het natuurlijk ook, maar toch is zo'n rol binnen een kwartier verwerkt. Dan hebben we het over zo'n 40.000 pakken. Gemiddeld draait een machine op een werkdag een miljoen pakken. Er staan hier zes machines, dus reken maar uit. Er worden hier per dag heel wat verpakkingen gemaakt", vertelt procesoperator René Huls. "Door middel van drukplaten worden er kleuren op het papier gezet. Vervolgens worden de verpakkingen gesneden in de vorm van een plat pakje met vouwlijnen, waarna we op een andere machine de lange kanten aan elkaar smelten. Tenslotte gaat ons product naar de klant: een bedrijf dat de pakken afvult met sap of melk." de grafische opleiding die ik heb gedaan. Bij de drukpers ben ik vaak grafisch bezig, dus dat paste precies in mijn straatje." Van uitzendkracht groeide René door naar zijn huidige functie als procesoperator. "Ik moet ervoor zorgen dat de machines constant blijven produceren. Ik vind het een uitdaging om de machine zo in te stellen dat alles soepel loopt, zodat je veel kunt produceren. Natuurlijk moeten we constant streng controleren of de verpakkingen voldoen aan alle kwaliteits- en hygiëne eisen. Ten slotte moet het plaatje er ook nog eens mooi uitzien. Soms loop ik in de supermarkt en dan pak ik een pakje uit de schappen dat ik zelf gemaakt heb. Dat blijft leuk." Tekst foto: Rachel wan Westen. René Huls vertelt vol enthousiasme over Elopak, het bedrijf waar hij inmiddels al weer acht jaar werkt. Grappig genoeg heeft hij destijds niet eens specifiek voor dit bedrijf gekozen. "Ik was net in Zeeuws Vlaanderen komen wonen en ik had gewoon werk nodig", licht hij toe. "Ik ben hier begonnen via een uitzendbureau en toen ik hier eenmaal werkte, bleken mijn werkzaamheden goed aan te sluiten bij Sector: Kartonnage verpakking Aantal medewerkers: Circa 360 Adres: Meester F.J. Haarmanweg 44, 4538 AS Terneuzen www.elopak.com Op de vraag wat hij het leukst vindt aan zijn werk, hoeft Raymon Oosterveen niet lang na te denken. "Ik hou van de diversiteit en afwisseling." Tekst foto: Rachel van Westen. "Ik ben begonnen als heftruckchauffeur", steekt Raymon van wal. "Maar na een aantal jaren realiseerde ik me dat dit niet was wat ik de rest van mijn leven wilde doen." Hij startte met een HBO opleiding logistieke en technische vervoerskunde. In de avonduren zat hij met zijn neus in de boeken en zodoende maakte hij gedurende zijn opleiding de stap richting kantoor. "Op kantoor begon ik als customer service medewerker en daarna werd ik planner. Uiteindelijk ben ik doorgegroeid naar een functie als accountmanager en teamcoördinator van de customer service afdeling. Ik heb al heel wat verschillende functies gehad binnen dit bedrijf", blikt hij terug. "Het is natuurlijk een enorm pluspunt dat je hier de kans krijgt om door te groeien en jezelf te blijven ontwikkelen." Raymon is duidelijk trots op het bedrijf waar hij werkt. "Kloosterboer is een logistiek dienstverlener en heeft daarnaast, en dat is echt uniek, een containerdepot voor de grote containerrederijen. Dat houdt in dat de containers na het lossen bij ons opgeslagen kunnen worden om ze vervolgens weer in te zetten voor de export. Behalve depot, is Kloosterboer logistiek dienstverlener met koel- en vriesopslag voor temperatuur gecontroleerde voedselproducten zoals vis, vlees, fruit, vruchtensappen- en concentraten, zuivel en aardappelproducten. Er vinden hier ook bewerkingen van producten plaats, zoals inpakken, labelen en overstapelen. Een enorm gevarieerd bedrijf dus", benadrukt Raymon. "In mijn functie is het relatiebeheer met de klant één van de belangrijkste taken. Daarvoor ga ik regelmatig op bezoek bij onze klanten en ik zorg dat zaken zoals de facturatie goed verlopen. Daarnaast mag ik het customer service team aansturen." Op de vraag wat hij het leukst vindt aan zijn werk, hoeft Raymon niet lang na te denken. "Ik hou van de diversiteit en afwisseling. Bovendien krijg ik veel vrijheid in mijn werk en dat waardeer ik enorm." Sector: Logistieke dienstverlening Aantal medewerkers: 325 Adres: Finlandweg 10, 4455 TE Nieuwdorp wuvw.kloosterboer.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67