VOORWOORD NORTH SEA PORT HAVENCONGRES De zilte zeelucht, enter tainment en volop bedrij vigheid. Dat zijn de ingre diënten van de Zeeuwse Havendagen. Dit jaar vol gens een nieuw concept, want het is voor het eerst dat Vlissingen en Terneu- zen samen één groot event neerzetten. JAN LAGASSE EVENTS.NXEUMSBLADTRANSPORT.NL/HAUENCONGRES-ZEELAND DE ZEEUMSE HAVENDAGEN 2018 "Ik hoop dat de mensen na een bezoek aan de Zeeuwse havens met een trots gevoel terug naar huis gaan", aldus Jan Lagasse. Voorgaande jaren uierden Terneuzen en Vlissingen ieder hun eigen Havendagen, maar wij vonden het, vanuit North Sea Port (het voormalige Zeeland Seaports), een goed idee om het hele havengebied aan de noord- en zuidkant van de Westerschelde gelijktijdig te presenteren aan het publiek, om zo nog meer te benadrukken dat Terneuzen en Vlissingen één havengebied vormen. Wij zijn heel erg verheugd dat beide organiserende partijen, de Zeeland Port Promotion Council (ZPPC) en de Stichting Havendagen Terneuzen, de handen ineen wilden slaan. De beslissing om samen op te trekken was voor beide partijen toch een soort loslaten van hun eigen 'baby' die ze jarenlang hebben opgevoed en gekoesterd. We zijn beide organisaties heel dankbaar. En meteen denken we al na hoe we in de toekomst omgaan met de fusie met Havenbedrijf Gent en de Gentse Havendag. Tijdens de Zeeuwse Havendagen willen we het havengebied openstellen voor alle belangstellenden. We willen laten zien hoe belangrijk dit havengebied is en welke fantastische activiteiten er bij de bedrijven plaatsvinden. Er zijn zoveel mooie arbeidsplaatsen voorhanden in deze regio. Meer dan twintig procent van de werkgelegenheid in deze provincie vindt plaats in het havengebied. Dan hebben we het alleen maar over het grondgebied Terneuzen, Borsele en Vlissingen. Dit gebied heeft een toegevoegde economische waarde van meer dan vijf miljard. Wanneer we de vergelijking maken met het wereldberoemde Schiphol met een toegevoegde waarde van negen miljard, mogen we de cijfers van de bedrijven in de Zeeuwse haven gerust fenomenaal noemen. De Zeeuwse Havendagen zijn absoluut een unieke gelegenheid om kennis te maken met ons havengebied. Vanwege de veiligheidsmaatregelen is het bij de meeste havenbedrijven normaal gesproken niet mogelijk om binnen te kijken, maar tijdens dit weekend krijgt u de kans om in de keuken van een aantal bedrijven te kijken. Er zitten heel wat pareltjes in dit gebied. Neem bijvoorbeeld een bedrijf als Damen waar schepen gerepareerd of zelfs omgebouwd worden of de grote opslagcapaciteit van Kloosterboer. En wist u dat de Zeeuwse havens bekend staan om de offshore windsector? Het is geweldig om te zien dat er vanuit deze haven wordt meegewerkt aan de energietransitie. Ook werkzoekenden of mensen die een carrièreswitch overwegen kan ik echt aanraden om langs te komen. Er is een bedrijven- en carrièremarkt waar bezoekers bij de bedrijven zelf kunnen vragen wat de mogelijkheden zijn en welke opleiding daarvoor nodig is. Het is ook voor jongeren die een studiekeus moeten maken, een ideale gelegenheid om informatie op te snuiven en kennis te maken met de havenbedrijven. De meeste havenbedrijven zijn op zoek naar extra mensen en daardoor is er op dit moment de luxe om te kiezen tussen veel diverse bedrijven. Natuurlijk hopen we op prachtig weer tijdens de Zeeuwse Havendagen en ik hoop dat de mensen na een bezoek aan de Zeeuwse havens met een trots gevoel terug naar huis gaan. CEO bij North Sea Port I 'I 9 Tekst foto Jan Lagasse: Rachel van Westen Foto scheepvaart: Zeeland Port Promotion Council (ZPPC). ,£«3ÉSggTi -j- i göSgïgi Als aftrap van de havendagen, wordt op 22 juni het North Sea Port Havencongres gehouden in theater CCXL in Vlissingen. Tijdens dit congres wordt nader ingegaan op de ontwikkelingen in de Zeeuwse en Gentse haven. U hoort van betrokken partijen over de kracht van deze haven, maar ook wordt gesproken over uitdagingen en benoemd waar er ruimte is voor verbetering. Het havencongres is het netwerkmoment voor havenprofessionals van binnen en buiten deze regio. Ontmoet 250 professionals: rederijen, expediteurs, verladers, op- en overslagbedrijven, vervoerders, etc. U bent van harte welkom om deel te nemen, deelname is gratis, maar let op vol is vol. Ga voor meer informatie naar events.nieuwsbladtransport.nl/ havencongres-zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63