Diverse muziek en foodtrucks I i m 4 JanaArns (35) uit Sint-Niklaas is een multitalent. Ze staat twee keer op het Eindeloos Eiland Festival (EEF) in Wissenkerke: als fluitiste en als dichteres. Van stevige rock en kindershow tot drumfanfare in Terhole 'O beaujardin' eerste in concertserie Ik kom oorspronkelijk uit Neder land", vertelt Jana Arns. „De Nijmeegse dichteres Frouke Arns is een verre tante van me." De fluitiste en dichteres komt graag in Zeeland. „Ik ga er vaak fiet sen en heb er al een paar keer op fes tivals gespeeld. Het is er heel pitto resk en gezellig." Op het Eindeloos Eiland Festival in Wissenkerke stond Jana nooit eerder, maar ze verwacht een gemoedelijke en alternatieve sfeer. Een sfeer waar haar Vlaamse muziekgroep Aranis, die een mix speelt van klassieke mu ziek, folk, jazz en rock, goed bij past. „Toen ik twaalf was, ben ik begonnen met dwarsfluitles. Ik wilde eigenlijk een veel bombastischer instrument leren, maar omdat mijn moeder me op de fiets bracht, moest het zo licht en klein mogelijk zijn", vertelt ze. „In het begin kreeg ik er niets uit. Ik haatte die fluit. Maar aan het einde Vooral onze buitenlandse concerten waren leuk. Zo speelden we ooit in Pennsylvania en werden na afloop al onze cd's verkocht van het jaar bleek ik er toch talent voor te hebben." Zo veel talent zelfs dat ze naar het conservatorium ging, waar ze met een aantal muziekstu denten Aranis oprichtte. „We volgden samen het vak ka mermuziek en mochten dat zelf in vullen. Al snel zagen we dat we qua muziek heel goed bij elkaar pasten. Een eerste optreden volgde, daarna een tournee, vervolgens een cd... In middels hebben we zeven albums uitgebracht." Nirvana De muziek op de eerste vier cd's werd gecomponeerd door contrabas sist Joris Vanvinckenroye. Daarna volgden de albums Made in Belgium en Made in Belgium II met composi ties van Belgische componisten. In 2017 kwam Aranis met iets totaal an ders: de cd Smells Like Aranis bevat een eigen interpretatie van werken van de grungeband Nirvana. „We kwamen toevallig bij die band uit, omdat het dertig jaar geleden was dat Nirvana werd opgericht", vertelt de fluitiste. „Het is niet zo dat we fan zijn, maar Joris vond aansluiting in hun werk." Op dit moment is het vijftal bezig met middeleeuwse mu ziek. „Of er een cd komt, weten we nog niet, maar we brengen wel een paar van deze nieuwe nummers in Wissenkerke." Het optreden zal een van hun laat ste zijn. „We houden voorlopig een sabbatical. Met spijt in ons hart", ver telt de fluitiste. Door het huidige po litieke- culturele klimaat is het voor de bandleden niet langer houdbaar om verder te groeien als groep. „Er zijn steeds minder speelmogelijkhe- den voor niet-commerciële muziek groepen. We kunnen natuurlijk wel in cafés gaan spelen, maar dat gaat ten koste van onze professionaliteit. Het is pijnlijk, want Aranis voelt als ons eerste kind. Hopelijk is het tijde lijk, maar ik hou mijn hart vast..." Jana heeft vele mooie herinnerin gen aan de afgelopen zestien jaar met de band. „Vooral de buitenlandse concerten waren erg leuk", vertelt ze. „Zo speelden we ooit in Pennsyl vania en werden na afloop al onze cd's verkocht. Het uitbrengen van onze eerste cd in 2005 was ook een mooi moment en uiteraard het krij gen van de Gouden Vleugels in 2007, voor jong talent in de klassieke mu ziek." Filmisch Ondanks dat Aranis ermee ophoudt, stopt de artieste haar dwarsfluit niet in de kast. In het najaar brengt ze sa men met contrabassist Joris Van vinckenroye de eerste cd uit van BASta! duo. „Onze muziek heeft iets filmisch en is vergelijkbaar met wat we met Aranis maken, maar is toch anders. Het is moeilijk te omschrij ven, mensen moeten vooral zelf gaan luisteren." Het duo heeft al mooie dingen op de planning staan. „We kunnen nog niet heel ver in de toe- 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Festival Barok donderdag 14 juni 2018 op EE§ Gertie De Boey 44 JanaArns In Terhole op Festival Vliet is er van alles te beleven op muzikaal gebied. Barokke muziek uit de tijd van Lodewijk XIV vind je in Veere, in Goes gaat het roemruchte dancefestival Glorification los. Trek gekregen? Aan de voet van de Brouwersdam vindt de derde editie van Smaak aan Zee plaats. Muziek staat centraal op 16 en 17 juni tijdens Festival Vliet. Er zijn drie podia, ver spreid over het terrein. Op het hoofdpodium optredens van o.a. Anna Elsa, Dr. Brass, Femke Bun, the Brightt en PEER. Verder is er 'de huiska mer', een ronde tent met con certen van ensembles en sin- ger-songwriters in een intieme setting. Daar vindt een kinder show van Tijl Damen plaats en zijn er o.a. optredens van Mar- jolijn Polfliet, Anne van Damme, slagwerkschool Rondomtrom en Woodworks. Het HaFaBra- plein is de plek voor harmo- nieën, fanfares en brassbands. Van St. Cecilia uit Philippine tot Brassband Excelsior uit 's- Heer Arendskerke, van Muziek vereniging Mozart uit Yerseke tot Drumfanfare Hosanna uit Axel. Festival Vliet is een gratis festival dat met behulp van 60 vrijwilligers garant staat voor een weekend vol muziek en gezelligheid voor jong en oud. Hulsterweg Terhole, zater dag 16 juni vanaf 16.00 uur en zondag 17 juni vanaf 11.30 uur. Het eerste concert in de reeks van Consort of Voices (COV) brengt Franse barokmuziek voor het hof van Lodewijk XIV. Tijdens het programma 'O beau jar- din' worden werken van Chambon- nières, d'Anglebert, L. Couperin en Marin Marais gespeeld. Er worden o.a. préludes voor klavecimbel, dansante suites en La Folia voor gamba vertolkt. Zaterdag 16 juni in Museum Veere (Schotse Huizen), 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52