P Geen hond uitlaten met scooter 4 Noord-Korea jubelt over de top van Kim en Trump Kim Jong-un is terug in zijn eigen land, waar zijn diplomatieke gaven luid worden bejubeld. Over moge lijke toezeggingen wat betreft het afbouwen van de Noord-Koreaanse kernmacht wordt geen of nauwe lijks melding gemaakt. Geprezen wordt daarentegen wat Kim loskreeg van de Amerikanen. Het Noord-Koreaanse staatspers- bureau KNCA beweert dat presi dent Trump al heeft toegezegd dat de sancties tegen Noord-Korea worden opgeheven 'zodra er pro gressie in de onderhandelingen zit'. Vanuit Pyongyang bezien, ligt de bal in het kamp van Trump. Als de Amerikanen 'oprechte maatregelen nemen om het vertrouwen te ver groten, kan Noord-Korea in een volgende fase aanvullende maatre gelen van goede wil nemen', aldus KNCA. Wijs leiderschap Trump zette de deur open naar beëindiging van de sancties, nadat hij vlak daarvoor 'op verzoek van Kim' ook beloofde de gezamenlijke militaire oefeningen van de Ver enigde Staten en Zuid-Korea te stoppen. Het wijze leiderschap van De Gerespecteerde Leider nam vredelievende maatregelen Kim had dit succes gebracht, aldus KNCA. De 'proactieve, vredelie vende, maatregelen die sinds begin dit jaar zijn genomen door de Ge respecteerde Leider' hadden ook geholpen. De Noord-Koreaanse staatsmedia waren altijd fel op de militaire oefeningen van de Ameri kanen en de Zuid-Koreanen, omdat die als heimelijk doel zouden heb ben gehad een invasie voor te berei den. Om het land daartegen te be schermen waren de kernproeven noodzakelijk, zo heet het nu. Er braken misschien nieuwe tijden aan maar 'zo lang we de Maarschalk hebben, is de toekomst van het land rooskleurig', noteerde KNCA uit de mond van een trotse onderdaan. Niet opgewonden Uitgeweken Noord-Koreanen in Seoel zijn minder onder de indruk van het akkoord, meldt de krant The Straits Times in Singapore. Een vrouw die met familieleden belde in Noord-Korea doet verslag: „Ze zijn niet al te opgewonden over de top. Noord-Korea heeft al eens rijst en medicijnen gekregen van de Verenigde Staten en andere landen, maar die hulp sijpelde nooit door naar gewone mensen." De staatsmedia vierden vooral dat de leider van Noord-Korea in ternationaal nu dezelfde status heeft als de president van de Ver enigde Staten. Kim is al uitgeno digd door Vladimir Poetin én door Donald Trump om naar Washing ton te komen. Een Noord-Koreaanse militair bij de gedemilitariseerde zone tussen de beide Korea's geeft nog wat con text. „Onze republiek is in het ver leden samengeperst tussen grote machten. Maar vandaag laten we voor de ogen van heel de wereld onze waardigheid zien als natie", aldus luitenant-kolonel Hwang Myong-jin. Volgens de officier van justitie hoort een hond niet te worden uit gelaten door die aan een riem mee te laten lopen met een fiets, scooter of brommer. „Een hond uitlaten moet je lopend doen. Als je je hond wil laten rennen, dan heb je daar speciale velden voor", zei de aan klager gisterochtend tegen de man uit Ridderkerk. De politierechter sloot zich daar bij aan door de man te veroordelen tot een voorwaardelijke geldboete van ïooo euro met een proeftijd van één jaar. „Dat er geen letsel te zien was bij de hond zegt niet alles. Je benadeelt op deze wijze de gezond heid en welzijn van het beest", stelde de magistraat in zijn vonnis. Hoewel een werkstraf van twin tig uur volgens de richtlijnen van justitie op z'n plek was geweest, bleek dat voor de verdachte geen niet tot de mogelijkheden te beho ren. Door een recent ongeval is on der meer zijn scheenbeen verbrij zeld en zit hij in een rolstoel. Het incident met de husky vond al plaats op 18 augustus 2015, maar werd nu pas behandeld. Die nacht zagen twee surveillerende politie mensen op de route van het Leer- park naar het centrum in Dordrecht een scooter rijden. De bestuurder liet een hond met zich meelopen aan een nylon touw. 'Een soort strop', zoals de politierechter con cludeerde. Volgens de agenten reed de scoo ter 15 tot 20 kilometer per uur, maar kon de hond het tempo niet bijhou den. Daarop zou het beest zijn gaan 'slepen' met zijn poten. De politie wagen draaide daarom het fietspad op om de bestuurder te laten stop pen, maar die liet de hond los en ging er zelf vandoor. De agenten ontfermden zich over de hond en brachten het vervolgens naar het asiel. Daar meldde zich la ter het baasje; zodoende kon de po litie de verdachte traceren. Je benadeelt zo de gezondheid van het beest, oordeelt de politierechter Die zei bij de politierechter dat er absoluut geen sprake was van mis handeling. Op de vraag van de rechter waarom hij de hond niet gewoon lopend had uitgelaten zei de man: „Het was te ver om van het Leerpark naar het centrum te lo pen." Paay schikt haar zaak niet Tweede verlof in OM-affaire Ophef over straatnaam donderdag 14 juni 2018 GO 'De Maarschalk geeft ons een rooskleurige toekomst' De Noord-Koreaanse staatsme dia hebben gisteren een 'radi cale ommekeer' begroet in de relatie met de Verenigde Staten. Dankzij 'de wijsheid van Maar schalk Kim', die 'Trump op het juiste moment uitnodigde naar Singapore te komen'. Bob van Huët Pyongyang - Staatspersbureau KNCA ▲-4 Forensen lezen over de topontmoeting in de krant Rodon Sinmun op een metro perron in Pyongyang. Wie zijn aangelijnde hond uitlaat met de fiets of scooter riskeert de kans te worden vervolgd voor dierenmishandeling. Dat blijkt uit een rechtszaak giste ren tegen een 24-jarige man uit Ridderkerk, die in Dordrecht op zijn scooter de husky van een vriend uitliet. Niels Dekker Dordrecht AMSTERDAM Patricia Paay, GeenStijl en de man die de link naar de be ruchte plasseksvideo heeft geplaatst, zijn niet tot een schikking gekomen. Dat meldt de advocaat van GeenStijl. De rechter doet op 25 juli uitspraak. De rechtszaak draait om een seksvideo waarop te zien is hoe Paay plasseks heeft. Een link naar het filmpje, gedeeld op Twitter door een man die zich van de schuilnaam Eendevanger bedient, werd op de site van GeenStijl geplaatst en een miljoen keer bekeken. DEN HAAG Ook hoofdaan klager Marianne Bloos, de andere hoofdrolspeler in de liefdesaffaire in de top van het Openbaar Ministe rie (OM), gaat met buiten gewoon verlof. Zij doet dat op eigen verzoek en gedu rende het lopende onder zoek, bevestigt een woord voerder van het OM. Haar partner, hoofdofficier van justitie Mare van Nimwe- gen, was al met verlof. Naar de liefdesaffaire, die intern niet bekend was ge maakt, loopt een onafhan kelijk onderzoek. Dat richt zich onder meer op de be noeming van Van Nimwe- gen in 2014 tot hoofdoffi cier in Rotterdam, maar ook een dienstreis naar Thailand wordt bekeken. EINDHOVEN De straat naam Witte de With (ver noemd naar de zeevaarder uit de 17de eeuw) verdwijnt definitief uit de buurt He melrijken in Eindhoven. In die buurt wordt wel een straat vernoemd naar Bar- baros, een Turkse admiraal en zeerover. Die straat naam is gekozen ondanks de bezwaren van de straat- namencommissie. Volgens de LPF Eindhoven is Bar- baros een man met een 'ui terst dubieus' verleden. Er is landelijk al langer discus sie over 'besmette' straat namen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4