Dorpsraad Hoek wil snel nieuwe school Drone zet driekleur op hoogste punt nieuwbouw Morres Hulst 7 NIEUWSTRAAT-ZUID VERNIEUWING Het is eindelijk zo ver. Een uitgewerkt plan met een financiële onderbouwing voor de Nieuwstraat-Zuid indeTerneuzense binnenstad is klaar. Aan ruim tien jaar gesoebat komt een'happy end'. De Nieuwstraat-Zuid was, met de Kop van de Noordstraat, jaren lang de spreekwoor delijke graat in de keel van menig Terneuzens ge meentebestuurder. Al in 2007 ont stond het idee de Nieuwstraat- Zuid aan te pakken. De hele Nieuwstraat had een slecht imago. Door horeca in het noordelijk deel te concentreren en het zuidelijk deel te vernieuwen zou dat wegge poetst moeten worden. Woningcorporatie Clavis en de gemeente Terneuzen sloegen in 2008 de handen ineen. Zij zouden samen de nogal verpauperde hore- capanden in de Nieuwstraat-Zuid aankopen. Zo gezegd, zo gedaan. Maar toen sloeg de economische crisis 'opeens' toe. Zorgverlener Het Gors dat de appartementen zou afnemen, trok zich ook nog te rug. Het is allemaal verleden tijd. Het economische tij zit weer mee. Zo goed zelfs dat het nu gepresen teerde plan duurder uitvalt door stijgende bouwkosten. Een knies oor die daar nog over valt. De Nieuwstraat-Zuid kan ein delijk worden aangepakt, als de Raad van Commissarissen van Clavis volgende week dinsdag ak koord gaat en de Terneuzense ge meenteraad er dinsdag 3 juli mee instemt. In het stadhuis is ko mende dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur alvast een informatiebijeen komstvoor alle belangstellenden. Ze zullen daar te horen krijgen dat Nieuwstraat 6 tot en met 18 worden gesloopt en dat het histo rische pand Nieuwstraat 20 wordt opgeknapt. Op de begane grond komen kantoren van instelling voor psychiatrische hulpverlening Zeeuwse Gronden, wat al eerder bekend is gemaakt, én enkele dag bestedingsprojecten van Zeeuwse Gronden, waaronder restaurant El Cantina. Tien appartementen in de sociale huursector maken het plan compleet. Veel geld is ermee gemoeid. De De investering kost niet niks, maar stadsvernieuwing is eenmaal duur gemeente Terneuzen heeft al ruim anderhalf miljoen euro in de ver werving van panden gestoken. Een investering van bijna 3,4 mil joen euro komt daar nog bovenop om het nieuwbouwplan te realise ren. „Niet niks", onderkent wet houder Frank van Hulle, „maar stadsvernieuwing is eenmaal duur." De bedoeling is de kantoor ruimte later te verkopen aan een marktpartij. Het plan Nieuwstraat-Zuid moet mei 2020 werkelijkheid zijn. Het zal niet het einde van een ge daantewisseling van dat deel van de Terneuzense binnenstad zijn, maar eerder het begin. Het noordelijke stuk van de Noordstraat, met onder meer het leeggelopen ABC-complex waar uit Zeeman en Action zijn ver trokken, moet aangepakt worden. Het nog noordelijker gelegen, ver scholen Arsenaalplein kan ook wel een opwaardering gebruiken. Van Hulle droomt van een frisse, rechtstreekse verbinding tussen de binnenstad en het Veerhaven- gebied aan de Westerschelde, waarin de gemeente ook miljoe nen steekt. „De Nieuwstraat-Zuid komt eraan, hetzelfde geldt voor nieuwbouw op de Kop van de Noordstraat", kijkt Van Hulle vooruit, „maar er is nog genoeg te doen. We hoeven ons niet te ver velen." HOEK In Hoek moet zo snel mo gelijk een nieuwe school komen. Het gebouw van openbare basis school Op Weg is zo slecht dat uitstel niet langer kan, aldus de Vereniging Dorpsbelangen Hoek in een alarmerende brief aan de Terneuzense gemeenteraad. In Hoek zijn nog twee scholen, Op Weg en de christelijke basis school 't Kompas. Lang is gespro ken over een fusie. Een datum is nu in zicht: 1 augustus 2019. Nieuwbouw van een school staat ook al op het programma, zelfs voor 2019, maar de gemeente Ter neuzen heeft er nog geen geld voor gereserveerd. Dat steekt Dorpsbelangen Hoek. 't Kompas zit in een goed gebouw, maar het schoolgebouw van Op Weg is volgens de dorps raad ronduit 'gevaarlijk' en 'onge zond'. Schimmel zit op de bin nenmuren. Plafondplaten zijn naar beneden gekomen. Een lo kaal moest ontruimd worden vanwege ongedierte. Er zijn volop lekkages. De gemeente heeft al eens noodreparaties uitgevoerd. 'Alle maal lapmiddelen', stelt de dorps raad, 'de gemeente moet haar ver antwoordelijkheid nemen en op zo kort mogelijke termijn voor goede huisvesting zorgen'. HULST Met een meter of dertien, veertien is gisteren het hoogste punt van de nieuwbouw van Mor res bereikt. De woonboulevard in Hulst moet april 2019 een complete metamor fose ondergaan hebben. In de eerste fase wordt gebouwd aan een meu- belhangaar, waar iedereen zijn meubels kan aanbieden, en een wa renhuis voor keukens en badka mers. Keukengigant Ben Mande- makers, burgemeester Jan-Frans Mulder en de 16-jarige Fleur (de jongste werknemer) openden de ceremonie. Een drone bracht de Nederlandse driekleur naar het hoogste punt. donderdag 14 juni 2018 2V Na tien jaar lonkt er een happy end Harmen van der Werf Terneuzen -Wethouder Frank van Hulle Burgemeester Mulder, Ben Mandemakers en Morres-directeur Walter van de Griendt voor de nieuwbouw, fotocamileschelstraete De verpauperde panden in de Nieuwstraat-Zuid worden gesloopt, alleen nummer 20 blijft gespaard, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48