BSZ ruilt Virginia Beach in voor Terneuzen RMEN SLOO 13 Bruse Golfers vieren de hele week feest zv BRUINISSE Golfclub Grevelin- genhout is de hele week in feest stemming. De vereniging uit Bruinisse bestaat dertig jaar en dat wordt groots gevierd. Van komende zaterdag tot en met volgende week zaterdag staan er bij de Schouwse golfclub verschillende activiteiten op het programma. De hele week staat in het teken van het goede doel Make A Wish, met op de eerste zaterdag (16 juni) extra aandacht voor Golf4life, een golfconcept van KWF Kankerbestrijding. Vanaf 5.00 uur zal een drietal golfers binnen 15 uur zo veel mo gelijk holes lopen en er is een veiling. Bovendien is er zaterdag een wedstrijd met verrassingen door de hele baan en een optre den van de GrevelingenHouse- Band. Een dag later, op zondag, organi seert Grevelingenhout een ver jaardagswedstrijd. Leden van de club zullen met elkaar de strijd aan gaan. Het is slechts de eerste van vele jubileumwedstrijden die er gehouden zullen worden. Op maandag gaat Grevelingen hout bijvoorbeeld de strijd aan met bevriende golfclubs (omdat je op je verjaardag al je vrienden uitnodigt). Dinsdag staat het La- dies Open op het programma, voor alle vrouwelijke leden. Op woensdag, donderdag en vrijdag wordt er vrolijk verder gefeest met diverse activiteiten. Zaterdag 23 juni wordt de feest- week afgesloten. Naast de nodige live-muziek wordt die dag be kend gemaakt welk bedrag Gre velingenhout heeft opgehaald voor Stichting Make A Wish. De Zeeuwen namen van 8 tot en met 10 juni deel aan één van de grootste beachsoccertoernooien ter wereld, aan de oostkust van de VS, waar het tegen de 30 graden was. Het gezelschap, met de Zeeu wen Daryl Rawidjan, Dangelo Martien en Mevlud en Veli Eryü rük, begon allereerst met een ste- dentripje naar New York. „Daar zijn we vier dagen geweest", ver telt Mevlud Eryürük. „Vanaf daar was het met de bus nog zeven uur reizen naar Virginia Beach." Meer dan duizend teams schre ven zich in voor de North Ameri can Sand Soccer Championships. Beach Soccer Zeeland was één van de zestien deelnemers in de hoog ste categorie; de pro-competition. De Nederlandse equipe trof oppo nenten uit Brazilië, El Salvaldor en de Bahama's. „In de poule gingen we twee keer nipt onderuit en speelden we één keer gelijk. Een sterke poule, twee teams reikten zelfs tot de finale. Onze vierde en Geweldige ervaring in Amerika. Jammer dat het resultaat wat tegenviel laatste wedstrijd wonnen we, waardoor we tiende werden. Geen schande." Het was de derde keer dat Beach Soccer Zeeland naar Amerika trok. Eerder werd een toernooi in Ocean Beach (Californië) bezocht. „Maar dit toernooi was toch nog net even wat groter. Volgend jaar willen we graag terugkeren, maar voor een dergelijk toernooi is het echt wachten op een uitnodiging." Dit weekend wordt het wat dichter bij huis gezocht. Zaterdag worden er in de Nederlandse eer ste divisie nog twee wedstrijden afgewerkt in Harderwijk, zondag wacht de Belgische Eredivisie. Waar normaliter de focus vooral op de Nederlandse competitie ligt, daar zal komend weekend de Bel gische competitie in het zonlicht staan. „Zaterdag en zondag zijn wij op ons eigen beachsoccerveld gast heer van de tweede speelronde in de Belgische competitie, waar tien teams aan deelnemen. De voorzit ter van de Belgische bond was vo rig jaar aanwezig bij de opening van ons complex en hij was geloof ik wel onder de indruk", aldus Eryürük. Zaterdag start het spektakel op het veld van Beach Soccer Zeeland om 12.30 uur. Dit zal vooraf wor den gegaan door een klein jeugd - toernooi. Zondag starten de wed strijden rond 10.00 uur. Die dag komen dus Zeeuwse (ex-)beach- soccerinternationals als Daryl Ra widjan en Mevlud en Ali Eryürük in actie. Ook toekomstig Hoek- speler jonathan Constansia is van de partij. hummel Hij is enthousiast door de nieuwe impuls die zijn carrière heeft gekre gen. Go Ahead eindigde dit seizoen na een turbulent jaar op de zeven tiende plek. „Iedereen had ze hoger ingeschat, ik ook", zegt Bakx. „Bij Go Ahead reken je op het linkerrij tje." Met nieuw leiderschap op technisch gebied, zoals Bakx over Stegeman, Heering en Bosvelt praat, moet de club stappen kun nen zetten. „Zij willen vooruit en ik ook. Het zijn rustige mensen. Ze weten hoe een groep zich door een seizoen heen moet bewegen." Bakx blijft in Den Bosch wonen en gaat carpoolen met Richard van der Venne, die de afgelopen seizoe nen ook zijn ploeggenoot was in Oss. Julius Bliek, de andere Zeeuw bij Go Ahead, moet hij nog beter le ren kennen. Wat Bakx betreft mag het seizoen nu al beginnen in plaats van op zondag 1 juli. „Ik heb er echt zin in", vertelt hij later op de terug weg. „Echt, ik ben nog net zo gretig als tien jaar geleden. In het verleden was ik al twee keer dicht bij een overgang naar Go Ahead. Ik ben blij dat het er nu echt van is gekomen." van is iemand die goed tussen de li nies kan spelen. Daarnaast kan hij ook aan de zijkant uit de voeten. Het voetbal is niet meer zo statisch als jaren geleden, buitenspelers met krijt aan hun schoenen zie je steeds minder." De voormalig aanvoerder van Feyenoord is nog niet klaar met het samenstellen van de selectie, maar Bosvelt weet wel dat Bakx een welkome versterking is. „Ook om dat hij een evenwichtige jongen is, met ervaring. Wij hebben een grote groep jonge gasten. Dan moet je ook oudere spelers hebben die hen kunnen begeleiden." De handtekening die Bakx zet is niet zijn eerste handeling van de dag. Om 9.00 uur heeft hij zich in Nijmegen gemeld voor een bezoek aan Suzanne Huurman, de naar PSV vertrekkende clubarts van Go Ahead Eagles. Om 11.00 uur meldt Bakx zich in het ziekenhuis van De venter, voor een echo, een fietstest en een gesprek met een cardioloog. Die geeft hem groen licht, waarna de aanvallende middenvelder door kan naar het stadion van zijn nieuwe club. Daar krijgt hij onder meer een korte rondleiding. De Adelaarshorst is de afgelopen jaren verbouwd en heeft nu onder meer twee fraaie, nieuwe tribunes. „Hier kunnen 10.000 toeschouwers in. Er zijn nu 5.500 seizoenkaarten ver kocht. Het zou mooi zijn als we het stadion komend seizoen vol kun nen spelen", klinkt Bakx ambitieus. donderdag 14 juni 2018 balletje gaan rollen Golfclub Grevelingenhout uit Bruinisse is jarig. De Schouwse vereniging bestaat dertig jaar en dat wordt groots gevierd. Acht dagen lang staan er verschillende jubile umactiviteiten gepland. Tweeënhalve kilometer aan strand, aan één stuk door be zaaid met beachsoccerveldjes. Beach Soccer Zeeland-speler Mevlud Eryürük - daarnaast ook voorzitter - kan een glimlach nog steeds niet onderdrukken. „Geweldige ervaring daar in Amerika. Jammer dat het resul taat wat tegenviel." Dit weekend geen Virginia Beach voor de ploeg, maar het eigen Terneuzen en Harderwijk. Juriën Dam Terneuzen - Mevlud Eryürük HERMEN USSLOO THERMI BUS^Éjj THERMEN BUSSLOO THERMEN BUSSLOO THERMEN AUSSLOO hummel AHEAD Istvan Bakx (rechts) tekent zijn contract in het bijzijn van Paul Bosvelt. foto jeffreyhurenkamp Istvan Bakx met het shirt van zijn nieuwe club Go Ahead Ea- gles. FOTO JEFFREY HURENKAMP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41