II Animo moet aan de bak O O) CD O 12 ZEELANI De Bruijnalsnel klaar in België Alsnog jubileum in Oud-Vossemeer Arnemuiden heeft weer een koers Istvan Bakx (32) is vanaf 1 juli speler van Go Ahead Eagles. De Vlissinger kijkt vol energie uit naar zijn nieuwe avontuur. ISTVAN BAKX TRANSFER Hulstenaar Jean Paul de Bruijn is in de pre kwalificatie van het wereldbekertoernooi driebanden in België uitgeschakeld. De Bruijn begon prima aan het toernooi, met een mooie overwinning op de Oostenrijker Georg Schmied. Spijtig was voor hem dat hij 6 beurten nodig had voor zijn laatste punt, waardoor het moyenne een vrije val maakte, 30-22 in 19 beurten. Winst in zijn tweede partij was daardoor ver eist, omdat tegenstander Christian Rudolph uit Duitsland voordien Schmied al had versla gen in slechts 10 hervattingen. Dat lukte niet. Ook voor hem bleek Rudolph te sterk. Met 22- 30 in 19 beurten viel voor De Bruijn het doek. In Oud-Vossemeer staat vanavond de plaatse lijke wielerronde op het programma. De wed strijd, die dit jaar voor de zeventigste keer wordt verreden, werd in maart nog afgelast omdat het parkoers door de vele sneeuwval te gevaarlijk was geworden. In de zoektocht naar een nieuwe datum kwamen de organisatie en de wielerbond KNWU vervolgens uit op don derdag 14 juni. In tegenstelling tot het originele wedstrijd programma wordt er maar in twee catego rieën gekoerst: de junioren (18.00 uur) en de B-amateurs/sportklasse (20.00 uur). Het is zaterdag feest in Arnemuiden. Sinds een paar jaar is het dorp weer terug met wie lerwedstrijden. In een grijs verleden werden er ook al koersen gehouden. Het was daarna vele jaren stil, maar nu is het plaatselijke wie- Iercomité in samenwerking met TMZ weer opnieuw begonnen. Dit jaar komen de vrije renners weer aan het vertrek in Arnemuiden. Alle TMZ-categorieën zullen hun wedstrijd rijden, waarbij de ama teurs en de S/P-klasse vanaf 16.30 uur hun krachten zullen tonen. Om 15.00 uur zijn de 40+ en de D-categorie al aan de beurt. Voor de plaatselijke jeugd zijn er vanaf 13.30 uur dikke bandenwedstrijden. Toernooi Dressuur Kort nadat hij in de Vetkampstraat op de gevoelige plaat is vastgelegd, wijst Istvan Bakx naar het hek dat het stadion van Go Ahead Eagles van de rest van de buurt scheidt. 'Home of Football', valt er in mooie letters te lezen. „Het ademt hier echt voetbal", zegt de aanvaller uit Vlissingen. „Dit is een stadion dat een voetballer prikkelt." Het is pre cies de prikkel waar de 32-jarige Bakx naar op zoek is geweest, na vier seizoenen bij FC Oss. Go Ahead Eagles wordt - na Wil lem II, FC Den Bosch, AGOVV en FC Oss - de vijfde club waarmee Bakx op het tweede niveau van Ne derland gaat acteren. De overgang is op een bijzondere manier tot stand gekomen. Want Bakx is niet iemand die hele dagen voor zichzelf loopt te lobbyen. „Ik ben soms mis schien wel te afwachtend", vertelt hij. „Een netwerker ben ik niet echt." Toch maakte hij vorige maand eens gebruik van zijn net werk. Na een appje naar Marco Hee- ring ging het balletje meteen rollen. „Marco ken ik uit mijn tijd bij AGOW. Hij is assistent-trainer bij Go Ahead", legt Bakx uit. „Ik heb hem een appje gestuurd met de vraag of ik iets voor Go Ahead kon betekenen. Vijf minuten later belde hij al. De club zocht nog een aanval lende middenvelder. Ik was op dat moment wel met FC Oss in onder handeling over een nieuw contract, maar van de manier waarop dat ver liep kreeg ik geen goed gevoel. Toen Go Ahead serieus werd, wist ik dat ik daar naartoe wilde." Het ademt hier voetbal. Dit is een stadion dat een voetballer prikkelt Op donderdag 24 mei, een dag voordat Bakx met zijn gezin op va kantie naar Frankrijk vertrekt, rijdt hij naar Deventer. De aanvaller zit rond de tafel met John Stegeman, de nieuwe trainer, en technisch manager Paul Bosvelt. De manier waarop het gesprek verloopt, ligt Bakx wel. „Geen verhalen mooier maken dan ze zijn, maar gewoon de feiten op tafel." Paul Bosvelt: „We zochten een aanvallende middenvelder en Ist- Aldaar, op het park van LTC Groe- neveen, strijden op zaterdag 23 en zondag 24 juni de beste vier dis trictskampioenen van het land om de nationale titel. Maar Animo moet dus eerst de kwartfinale zien te overleven. „Op papier zijn we redelijk gelijk waardig aan Badhoevedorp, al is een 2 in de regio Amsterdam wel licht sterker dan in Zeeland. In ie der geval zijn we zeker niet kans loos. Opvallend is dat Badhoeve dorp in de afgelopen competitie ge bruik heeft gemaakt van negen spe lers, terwijl bij ons steeds dezelfde vier in actie kwamen", vertelt Ke vin de Rooij (29). Bij winst op Badhoevedorp treft Animo in de halve finale de win naar van het duel Krimpen-ELTV. Het schema van acht wordt aange voerd door LTC Oud Wassenaar, terwijl ALTV Daisy uit Apeldoorn als tweede is geplaatst. De uit Hoek afkomstige De Rooij, inmiddels woonachtig in Terneu zen, is klaar voor de titelstrijd. Sa men met teamgenoot Ruud Mar- tens (23) uit Koewacht traint hij deze week enkele keren, met het oog op de kwartfinale. „Het was dinsdag een lastig setje tegen Ruud. Hij maakte slechts twee foutjes. Best frustrerend. We hebben de zelfde, degelijke speelstijl, alleen is Ruud twee tandjes beter. De Rooij heeft ook enkele keren per week fitness en conditietrai ning. „Als ik niet fit ben, daalt mijn niveau behoorlijk. Ik moet mij na melijk vast kunnen bijten in de ral ly's." Captain Jeroen Alliët (28) en aanwinst Bjarne Van Der Herten (21) uit het Belgische Vrasene com pleteren het team. Allen beschik ken over de speelsterkte 2. donderdag 14 juni 2018 BILJARTEN WIELRENNEN Een beeld uit een eerdere Ronde van Oud-Vossemeer. foto dick de boer WIELRENNEN ■In de krant van gisteren stond abusievelijk vermeld dat voetbalvereniging Goes zaterdag avond zijn eerste en tweede elftal huldigt. Dat was onjuist. De twee ploegen worden morgen avond in het zonnetje gezet. Om 19.00 uur gaan de deuren van de kantine open, een hal fuur later start de huldiging. ■Tijdens het NK atletiek voor junioren komen dit weekeinde enkel Zeeuwen in actie. Ruud Louter (kogelstoten), Bereket Petersen (3000 meter), Bezuaye Petersen (1500 meter), Paavo de Leng (800 meter) en Ruben Heijnen (100 en 200 meter) komen allemaal in actie in Fle voland. Shirin van Anrooij laat met het oog op het WK triathlon verstek gaan. I Het RVSD- toernooi, een Schouws voet baltoernooi voor beloften- ploegen, heeft zaterdag twee deelnemers minder. In plaats van acht teams doen er zes teams mee in Zierikzee. De organisatie kreeg afgelo pen week twee afmeldingen: van Zuidland en Baren- drecht. Het toernooi, dat bij MZC'11 wordt gehouden, be gint zaterdag om 11.00 uur. Ruiterclub De Paardebloem eiste de hoofd rollen voor zich op tijdens dres- suurwedstrij- den bij manege De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Met Mariek de Pun- dert (foto) en Evelien Schou ten won het twee proeven in de hoogste categorie, de klasse Z. Na appje is het Barry van der Hooft Deventer - Istvan Bakx Zeeuws kampioen TC Animo treft zaterdag in Terneuzen in de kwartfinale van de landelijke ti telstrijd TV Badhoevedorp. De aanvang is 13.00 uur. Bij winst gaan de Terneuzense tennissers door naar het finaleweekend in Santpoord Noord (gemeente Velsen). Henk van de Voorde Terneuzen o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40