MIJN FOTO XXXXXXXX 11 ledereen heeft wel een foto waar een heel verhaal achter zit. Dat verhaal tekenen wij graag op. Vandaag vertelt Tony 't Gilde uit Vlissingen over een bijzondere foto van hem en zijn zoon. isse, zondag 16 juli 2017 tijdens het jaarlijkse muziekfestival. De Vlis- I singse band 5-0-matics speelt op het podium rockabilly, blues en country in jaren '50 stijl. Fotograaf Huib Boogert staat tus sen het publiek en maakt enkele foto's. Eén daarvan is zo bijzonder dat hij besluit daarmee deel te ne men aan een fotowedstrijd van de gemeente Borsele. Op dat moment weet Boogert nog niet dat hij een vader en zoon heeft vastgelegd die samen mu ziek maken. Het plaatje wordt af gedrukt op een groot canvasdoek en wordt maandenlang tentoon gesteld in het gemeentehuis. Na afloop van de wedstrijd gaat Boo gert op zoek naar wie hij op die zo mers dag in juli heeft gefotogra feerd. Hij komt uit bij Tony 't Gilde, aan wie hij het canvas overhan digt. „Eerst kreeg ik de foto per mail toegestuurd", vertelt de zan ger van de band. „Mijn eerste reac tie was 'wow'. Maar toen ik de foto levensgroot op een canvasdoek zag, werd ik helemaal omver ge blazen. Er worden tijdens optre dens vaker foto's gemaakt, maar dit is de meest bijzondere die ik ooit heb gezien. De manier waarop we op het podium staan, in volle actie en vol overgave in combina tie met de mooie belichting. Het is precies op het juiste moment ge maakt, onze passie voor muziek is vastgelegd." En er is nog iets bijzonders. Op de foto staat vader Tony samen met zijn zoon Glenn. „Dat maakt het beeld compleet. Vroeger gaf mijn zoon niets om muziek. Glenn had altijd het motto 'wat pa doet, dat is niet leuk'. Tot hij een paar jaar geleden vroeg of hij mee mocht spelen met de band. Als va der kun je dan alleen maar trots zijn. Hij zit boordevol talent en heeft 5-0-matics naar een hoger niveau getild. Sindsdien spelen we door heel Europa, van Duitsland, Zuid-Frankrijk tot Engeland." De foto tijdens het muziekfesti val in Nisse maakt niet alleen Tony en Glenn trots, ook de andere bandleden zijn in hun nopjes. „Het is gek om te zeggen, maar dit canvasdoek geeft een enorme boost aan onze band. Wat ziet het er tof uit op het podium! Dat geeft extra motivatie om door te gaan." Vader en zoon vinden de foto al lebei prachtig, dus is de vraag: waar hangt de foto nu? Bij Tony of bij Glenn? Beide heren kwamen tot een compromis. „Het canvas- doek hangt aan de muur bij mijn zoon. In mijn huis is momenteel weinig ruimte en daar zou de foto in een hoekje belanden. Dat is niet de plek waar hij hoort. We hebben afgesproken dat we regelmatig zullen afwisselen. Een paar weken bij Glenn, daarna een paar weken bij mij. Één ding is zeker, deze foto zal altijd een speciale plaats krij gen." donderdag 14 juni 2018 GO Vader en zoon vol overgave Hans Puik Vader en zoon op het podium. FOTO HUIB BOOGERT •4 Vader Tony en zoon Glenn 't Gilde. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39