LPV akkoord met GroenLinks in coalitie Plan Fort den Haak krijgen zegen rechter 7 'FORT ORANJE' VOLKSTUINEN RITTHEM Er ontstaat een 'Fort Oranje' bij de 'volkstuinen' aan de Donkereweg bij Ritthem, luidde vorig jaar de klacht. Nu wordt er opgeruimd. Caravans en schroothopen verdwijnen langzaamaan. Van Leeuwen in actie tegen KPN-gebouw De aanmaning die de gemeente Vlissingen de perceeleigenaren van het tuincomplex Donkereweg in fe bruari stuurde om het oneigen lijke gebruik van de volkstuinen te stoppen, heeft sommige gebrui kers de kriebels gegeven. Zoals 'Sjors', die zijn perceeltje op de hoek van de Donkereweg en de Ritthemsestraat had volgestouwd met oud ijzer. Beetje bij beetje ver dwijnt het schroot. „Er is nog geen tiende deel weg", weet buurvrouw Ingrid Verdonk van het hof Para dijs in aanbouw. „Maar hij werkt er aan. De waarschuwing dat als de gemeente het op komt ruimen hem dat veel geld kost, bezorgt hem de zenuwen." Drie eigenaren en vijf huur ders/gebruikers van de landjes hebben gereageerd op het ge meentelijk schrijven. De overige zes eigenaren en hun huurders nog niet. „Dat hoeft ook niet. Als die mensen daadwerkelijk een tuin hebben, hoeven ze zich geen zorgen te maken", zegt wethouder John de Jonge. Die hebben de lap jes grond waarop de korenbloe men en boerenpronkers bloeien, de aalbessen rijpen in netten- kooien en de snijbonen op de bamboestokken staan. Of een erfje met geitjes, kippen en duiven. Het gaat de gemeente om de wrakke caravans achter scheve schuttin gen, de ongeregelde bouwsels waarin soms schimmige dingen gebeuren, de rommelverzamelin- gen en illegale stort. De illegale bewoner die een caravan had be trokken en met 'vrienden' overlast gaf, is weg. Zijn onderkomen is ge sloopt, maar nog niet geheel opge ruimd. Zwerver Amigo woont er nog wel. Hij kreeg een tweede ca ravan, een waterdichte. Voor hem heeft niemand nog een 'oplossing' Als het niet goed gaat op een landje, hebben de gebruikers meestal zorg nodig kunnen vinden. Zeifis hij tevre den met zijn stek. Verderop staat een aanhanger met hoog opgetaste lading klaar om weg te brengen. Kippen verdringen zich om de voeten van de eigenaar. Die heeft begrip voor de actie van de ge meente, maar wil geen naam en geen foto in de krant. „Ik heb zelf wat gebouwen afgebroken waarin ik caravans stalde", wijst hij naar een stapel bouwmateriaal. „Ik ben druk bezig met opruimen." Maar het gaat mondjesmaat naar de stort. „Als mensen daar te vaak ko men, wordt het afval als bedrijfs matig aangemerkt. Het zou best helpen als de gemeente een maand een skip neer zou zetten", vindt Ank Muller. Het oud-raads lid heeft er zelf een moestuin met kippen. „Niet alles in een ge meente kan even aangeharkt zijn. Mensen hebben ook behoefte aan een vrijplaats, waar ze hun gang kunnen gaan. Maar het is goed dat de gemeente nu overleg heeft met de mensen hier." Ze vindt het ook goed dat er op een billijke wijze, met wat geduld, wordt toegezien op de naleving van de gebruiksvoorwaarden van de grond. Muller kent de verhalen over drugshandel en wildkam- peerders, maar zegt dat zelf niet gemerkt te hebben. „Er zal best eens een rotte appel tussen heb ben gezeten. Maar over het alge meen zijn hier mensen die hun hobby willen uitleven en die dat thuis niet kunnen. Als het niet goed gaat op een landje, hebben de gebruikers meestal zorg nodig." De leden van de LPV kunnen toch leven met een Vlissingse coalitie met GroenLinks. Op de ledenver gadering dinsdagavond stemden alle aanwezigen in met het coali tieakkoord, dat donderdag wordt gepresenteerd in de gemeente raad. Partij oprichter en oud-ge- meenteraadslid Wim Hirdes wachtte de stemming niet af. Hij verliet de vergadering nadat hij zijn kritiek op de samenwerking met GroenLinks had uitgespro ken. Hirdes vindt dat de Groen- Linksfractie in de voorgaande raadsperiode kwetsend is opge treden tegen de LPV-wethouder De Jonge in de kwestie rond plan nen voor hotelbouw in het Nolle- bos. Voor oud-fractievoorzitter Mark Weug is samenwerking met GroenLinks in het nieuwe college een van de redenen waarom hij afgelopen weekeinde zijn partij lidmaatschap opzegde. Er kwam dinsdagavond kritiek van meer le den op die samenwerking, erkent waarnemend voorzitter Geoffrey Sips. „Op voorhand hadden en kele mensen bedenkingen. Maar na de behandeling van het ak koord was iedereen positief." DOMBURG Stichting Kom Leef baarheid Domburg heeft juridisch adviseur Bram van Leeuwen inge schakeld om te helpen voorkomen dat er een massaal 'vitaliteitshotel' verrijst op de plek van het voorma lige KPN-gebouw in Domburg. De stichting tekende beroep aan tegen het verlenen van de 'eerste fase om gevingsvergunning' voor realisatie van het hotel. Van Leeuwen trok net als de stichting wethouder Melse's inte griteit in twijfel en stond zo aan de wieg van diens aftreden. De advi seur ondersteunt 'het juridisch team' van de stichting bij de be roepsprocedures. DEN HAAG De Raad van State heeft gisteren alle bezwaren tegen het plan voor recreatiepark Fort den Haak in Vrouwenpolder ver worpen. In een definitieve uitspraak zegt de Raad dat het niet nodig is om aanvullend onderzoek te doen naar de effecten en noodzaak van het recreatieparkplan. Daar had den omwonenden eerder om ge vraagd. Het bestemmingsplan maakt een outdoorpark met trek kershutjes mogelijk, een receptie gebouw met hotel en een pitch- en puttgolfterrein. Verder willen de ontwikkelaars negen recreatie woningen bouwen. Afgelopen februari wees de Raad al het verzoek van de tegen standers af om het plan in de ijs kast te zetten. De Raad vindt dat gemeente en ontwikkelaars de behoefte aan het recreatiepark meer dan genoeg hebben aange toond. De kans is zeer klein dat het hotel en de trekkershutjes straks leeg staan. Verder is vol doende aangetoond dat nabijgele gen natuurgebieden in de duinen niet wezenlijk worden aangetast door de de recreatieplannen. Kortom, het plan past in de omge ving en in het natuur- en recrea- tiebeleid van de gemeente Veere en provincie Zeeland. donderdag 14 juni 2018 WA Het schroot verdwijnt langzaam Claudia Sondervan Vlissingen -Ank Muller, moestuinhoudster Claudia Sondervan Vlissingen A De wrakke caravans op het tuinencomplex aan de Donkereweg in Ritthem zijn de gemeente een doorn in het oog. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35