II II II II II II II II Verzoek onderzoek fraude pulskorvissen Gemeente Veere in top lijst welvaart 3 Ik wist dat ik het makkelijk gehaald had, maar toch is de ontlading groot Bij een 8 zou ik pizza gaan eten met mijn docent. En ik heb een 8,2! Yes! Ik ben héél erg opgelucht, ik heb twee weken gewacht op dit moment Ik zat heel erg in over Engels, maar ik heb het toch gehaald. Ik ben heel erg blij Ik ben superblij. Ik ga een examenfeestje plannen en taart bestellen Ik was zó zenuwachtig. Ik was aan het zweten en trillen Ik ben heel blij. Nu kan ik door met mijn vervolgopleiding Ik deed als enige in Zeeuws- Vlaanderen Spaans en ben blij dat ik dat gehaald heb De subsidies zijn, aldus de organi saties, verstrekt voor wetenschap pelijk onderzoek. Het elektrisch vistuig is, geven zij aan, echter di rect ingezet voor commerciële visserij zonder deugdelijk onder zoek. Teun van Dam, secretaris van vissersorganisatie Delta Zuid, laat weten dat alleen subsidie is gegeven voor de eerste vijf sche pen die in 2009-2010 overstapten op pulskorvisserij. Plus een kleine energiesubsidie voor een aantal volgende. Pulskorvisserij vergt minder brandstof, wat de CO2- uitstoot beperkt. Het verzoek om een fraudeon derzoek komt niet toevallig nu. Besprekingen over een mogelijk verbod op pulskorvisserij moeten deze maand tot een resultaat lei den in de Europese Unie. Green- peace Nederland en Stichting De Noordzee lieten zich eerder vrij positief over pulskorvisserij uit. Bij de definitie 'brede welvaart' gaat het niet alleen om rijkdom, maar ook om gezondheid, milieu na tuur, samenleving (sociale cohe sie), veiligheid, kansen op werk en leren en wonen en de woonomge ving. In de top 3 van die mix staat Veere op 2 en Blaricum op 3. Veere is ook de gezondste Zeeuwse gemeente. De landelijke top 3 wordt daar gevormd door Hei- loo, Bloemendaal en Bunnik, met Veere op een vijftiende plaats. In de ranglijst van gemeenten met de minste luchtvervuiling in Zeeland scoort Noord-Beveland het hoogst, met Schouwen-Duiveland en Veere daar vlak achter. Landelijk moeten ze wel 55 andere gemeenten voor zich dulden, met in de top 3 de Friese Waddeneilanden, Texel en De Marne. De drie gezondste Zeeuwse ge meenten zijn Veere, Kapelle en Borsele. Tholen is hekkensluiter. Met de luchtverontreiniging zit het trouwens wel goed in Zeeland. Negen Zeeuwse gemeenten zitten in de landelijke top 100 van ge meenten die weinig last hebben van luchtverontreiniging. Reimers- waal (107), Vlissingen (108), Hulst (110) en Terneuzen (116) vallen daar net buiten. De complete Zeeuwse ranglijst, inclusief rapportcijfer, ziet er als volgt uit (met tussen haakjes de landelijke notering): donderdag 14 juni 2018 tijd voor een feestje!! Naam: David Louisse (16) uit Middelburg School: SSG Nehalennia in Middelburg Afdeling: vmbo kader Vervolgopleiding: elektrotechniek bij Scalda Naam: Bas van Eijk (17) uit Zierikzee School: Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee Afdeling: vmbo-t Vervolgopleiding: mechatronica Naam: Rosann Kerckhaert (18) uit Groede School: Zwin College in Oostburg Afdeling: vwo Vervolgopleiding: Geneeskunde Naam: Melanie Goossen (16) uit Middelburg School: CSW in Middelburg Afdeling: vmbo-t Vervolgopleiding: Praktijkroute Ouderenzorg Naam: Carmen de Goffau (17),'s Gravenpolder School: Calvijn College in Goes Afdeling: havo Vervolgopleiding: leraar basisonderwijs Naam: Maarten Folmer (18) uit Goes School: Ostrea Lyceum in Goes Afdeling: havo Vervolgopleiding: social work Rotterdam Naam: Noah Tap (18) uit Terneuzen School: Zeldenrust Steelantcollege Afdeling: vwo Vervolgopleiding: Technische Natuurkunde Naam: Roy Kloet (16) uit Burgh-Haamstede School: Pontes Goese Lyceum in Goes Afdeling: vmbo kader Vervolgopleiding: bouwopleiding Goes Bij de subsidiëring van pulskor- visserij is fraude gepleegd, stellen 23 Franse, Britse, Duitse en Nederlandse vis sers- en milieuorganisaties. Zij hebben gisteren het Europees Bureau voor Fraudebestrijding gevraagd hiernaar onderzoek te doen. Harmen van der Werf Terneuzen Er is in Nederland maar één ge meente waar de welvaart in de breedste zin groter is dan in Veere en dat is Bloemendaal. Dat blijkt uit een ranglijst die Bu reau Louter heeft samengesteld op basis van gegevens van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Ernst Jan Rozendaal Middelburg 1 (2) Veere: 8,4 2 (27) Kapelle: 7,6 3 (82) Schouwen: 7,2 4 (114) Borsele: 7,0 5 (123) Noord-Beveland: 7 6 (151) Sluis: 6,8 7 (157) Goes: 6,7 8 (172) Middelburg: 6,7 9 (196) Tholen: 6,5 10 (205) Hulst: 6,5 11 (261) Reimerswaal: 6,1 12 (321) Terneuzen: 5,5 13 (337) Vlissingen: 5,2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31