Kip met de gouden eieren Julianabad krijgt per jaar geld gemeente Glasvezelnet Delta blijft na update stabiel Vaderdag 2 Vlaggen, taart en champagne! Duizenden Zeeuwse middelbare scholieren hoorden gisteren dat ze geslaagd zijn. Nu is het feest en straks kunnen ze aan hun vervolgopleiding gaan beginnen. EXAMENS UITSLAG Commentaar Natuur en economie lijken in Zeeland soms tegengestel den. Het gisteren gepresenteerde Bezoekersonderzoek natuurgebieden Provincie Zeeland 2017 bewijst dat ze hand in hand gaan. Ondernemers profiteren van natuurliefheb bers, en veel natuurgebieden worden aantrekkelijker als er re creatieve voorzieningen in de buurt zijn. Het onderzoek van Staatsbosbeheer en de provincie laat zien dat natuurliefheb bers een flinke injectie geven aan de Zeeuwse economie. Het geschatte bedrag van 188 miljoen euro kan gerust worden ver dubbeld, omdat bestedingen van buitenlanders niet zijn mee gerekend. Toch zit de echte waarde in de profielen van de 33 natuurge bieden. Onderzocht is wie de gebieden bezoekt (man, vrouw, leeftijd, alleen, in gezinsverband, in een groep, dag- of verblijfs- recreanten, wat voor levensstijl ze hebben), hoe ze er gekomen zijn, wat ze er (willen) doen en wat hun waardering is. Dat levert een schat aan informatie op voor terreinbeheerders, overhe den en ondernemers. Tijdens het symposium in Middelburg waar het rapport werd gepresenteerd, bleek dat maar weinig nodig is om de beleving van natuurgebieden te verbeteren. De profielen kunnen worden gebruikt om per gebied te be kijken welke aanpassingen mogelijk zijn. Overigens betekent dat niet altijd het opkrikken van de inkomsten. Het zal niemand verrassen dat natuurliefhebbers aangeven naar Zeeland te ko men voor de rust en de ruimte. De waarschuwing die het rap port bevat, is dus niet de kip met de gouden eieren te slachten. De waarschuwing die het rapport bevat, is dus niet de kip met de gouden eieren te slachten „Ondanks dat de gemeente extra moet bezuinigen om financieel weer gezond te worden", zei Aal berts. Hij stelde wel dat de stich ting, die al geruime tijd ijvert voor het openhouden van het bad, met een gedegen plan moet komen. „Zodat continuïteit, veiligheid en financiële beheersbaarheid zijn ge garandeerd." Aalberts vertelde niet hoeveel geld het dagelijks bestuur van de gemeente bereid is om jaarlijks over te maken naar de stichting. „We willen eerst het plan zien." Vorige maand werd al duidelijk dat de nieuwe coalitie van LPM, CDA, VVD en SGP bereid is elk jaar 45.000 euro bij te dragen aan het We willen eerst een plan van de stichting zien voor we over een bedrag praten openhouden van het buitenbad. Daar was ook om gevraagd. De stichting hoopt volgend jaar mei het zwembad weer in gebruik te nemen, zodat Arnemuiden weer een eigen bad heeft. ALMANAK Vaderdag viel even niet goed dit jaar. Papa had dringend iets an ders te doen, de derde zondag in juni. Niet getreurd: ze zouden het weekeinde ervoor vaderdag vieren. Niks aan het handje. Het vaderdagontbijt passeerde zoals andere jaren. Daarna ging papa, traditiegetrouw, relaxen. Tot zoonlief halverwege de middag opmerkte: „Wanneer gaan we nou naar die Jurassic Park-ma rathon? Daar had mama toch kaartjes voor?" Inderdaad. En de kaartjes zaten ongeveer 150 kilo meter verderop in de tas van mama, die even iets was gaan ophalen van Marktplaats... Fout Orionis kost bijna miljoen euro Werk aan de weg bij begraafplaats Spreekuur met gemeente en politie TERNEUZEN Politie treft dode man aan in huis Ik had wel verwacht dat ik zou slagen, maar je weet het nooit. Mijn opa en oma komen zo. Dan gaan we gebak eten „Na de updates van dinsdagavond is alles stabiel gebleven", aldus woordvoerster Mariska van der Hulst. „We kunnen voorzichtig zeggen dat alles weer werkt, maar er is nog steeds verhoogde dijkbe waking." Delta kampte sinds maandag avond met de glasvezelstoring. Za kelijke klanten ondervonden daar hinder van met haperende compu ters en telefoondiensten die niet werkten. De storing had ook in vloed op alarmsystemen. „Het was geen hardwarepro bleem, maar een softwarepro- bleem. Er ging data het netwerk op die de boel ontregelde", vertelt Van der Hulst. „Dat maakte het complex en daardoor duurde het lang voor dat we een oplossing konden vin den." Zakelijke klanten van Delta zijn gisterochtend per mail geïnfor meerd over de oplossing van de sto ring. De Gemeentelijke Vervoers- centrale Zeeland, die het WMO- vervoer verzorgt in de provincie, boekte door de storing vierhonderd ritten minder. donderdag 14 juni 2018 Het Julianabad in Arnemuiden lijkt definitief gered. Wethouder Johan Aalberts (CDA, financiën) maakte namens het nieuwe col lege bekend dat er 'onder voor waarden' structureel geld be schikbaar is om het buitenbad open te houden. Emile Calon Arnemuiden -Johan Aalberts, wethouder Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De fout in de begroting die vorig jaar opdook bij sociaal werk-leerbedrijf Orionis kost Vlissingen dit jaar 980.000 euro extra. Er bleek voor 3,4 miljoen euro te weinig aan uitke ringslasten berekend te zijn. De Walcherse gemeen ten moeten dat groten deels betalen, omdat Ori onis dat zelf niet kan. Orionis omvat de sociale dienst, sociale werkvoor ziening en kredietbank. OOST-SOUBURG Vanwege de werkzaam heden aan de Molenweg en omgeving is de be graafplaats in Oost-Sou burg vanaf vandaag te bereiken via een omweg. Het verkeer wordt vanaf de Burge meester Stemerdinglaan via de J.D.P. de Smit straat en de Molenweg over het fietspad naar de begraafplaats geleid. De omleiding wordt aange geven met borden. Op 23 juli is de begraafplaats weer normaal bereikbaar. ARNEMUIDEN Inwoners van Arnemui den kunnen woensdag 20 juni in gesprek met politie en gemeente. Wijkagent Ko de Jonge en wijkmanager Klara Ve- nema van de gemeente staan dan op de parkeer plaats bij de supermarkt Emté voor een spreek uur. Tussen 10.00 en 11.30 uur kunnen dorps bewoners daar terecht met vragen, klachten en complimenten. In een woning aan het Wilgenplantsoen in Ter- neuzen is gisteren aan het begin van de middag een overleden persoon aangetroffen. De politie betrad de woning van wege vermoedens dat de bewoner was overle den. Een arts stelde een natuurlijke dood vast. Mogelijk was de bewo ner al enige tijd dood. En nu is't Tekst Cornelleke Blok, foto's Ruben Oreel en Camile Schelstraete Naam: Rens van der Heyde (16) uit Goes School: Ostrea Lyceum in Goes Afdeling: vmbo kader Vervolgopleiding: bedrijfsadministratie Zoomvliet College Roosendaal De storing in de glasvezeldien sten van Delta is opgelost. Zake lijke klanten van het bedrijf kun nen weer zonder problemen werken. Eldridge Pentury Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30